Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi ösztönzi a NAV ellenőröket...

GregoryToth kérdése:

Mi ösztönzi a NAV ellenőröket a próbavásárlásokra? Ezért plusz juttatást kapnak?

Figyelt kérdés
Folyton hallani a híreket, hogy "minden bokor mögött adóellenőrök állnak lesben". A fodrászoktól, a prostituáltakig, az árusoktól a jogászokig mindenkit ellenőriznek. Zumbaórán vesznek részt. Az egyikük egy végbélvizsgálatot is bevállalt, hogy megbűntethessen egy gastroenterológust, ez már beteges. És egy elkeseredett éhező ember szerintem simán agyonlövi az ellenőrt. Volt rá példa, hogy egy szobafestő Bajonettel támadt az ellenőrökre a saját lakásán, az egyiket megölte, a másikat megcsonkította. Így az ellenőrök munkája életveszélyes is lehet.

2015. nov. 10. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez a munkájuk, nem poénból csinálják.
2015. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy munka, mellesleg szerintem eléggé érdekes. Én szívesen csinálnám.
2015. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Igen, veszélyes munka, és tudtommal jutalmat is kapnak a lebuktatásért.

Nem önmagában ezzel van baj, hanem azzal, hogy sokszor nem korrektek, szándékosan játszanak rá arra, hogy büntethetőséget provokáljanak ki.


Példa: annak idején volt egy olyan eset, hogy kiskorút küldtek be egy nemzeti dohányboltba, míg két másik ellenőr lekötötte az eladó figyelmét. Azért büntették meg a trafikost, mert nem zavarta ki azonnal a kiskorút az üzletből (talán nem is látta).

2015. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

"Mi ösztönzi a NAV ellenőröket a próbavásárlásokra? Ezért plusz juttatást kapnak?"

Például Vizovicki vastag borítékjai ösztönözhették. Ez komoly plusz "juttatás", bár az esetében csak rendőrök buktak le, de feltűnően sok navos (a mai ávós) is felbukkant a konkurenciáknál.

De viccet félretéve, a konkurrencia, egymás "leszámolása" már az 50-es évek kuláküldözéseinél is elkezdődött, aminek célja szintén az volt hogy mára a föld is az elvtársaké legyen.

Bár ma már nincsenek ávósok, vagyis a jelmez más, (navosok vannak) a színdarab ugyanaz: Például a kocsmáknak megtiltották hogy játékgépeket üzemeltessenek. Mert akkor nem menne jól Vajna játékbirodalma.

2015. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

"Azért büntették meg a trafikost, mert nem zavarta ki azonnal a kiskorút az üzletből (talán nem is látta)."

Ilyenért biztos nem büntettek, mert ez nem a NAV hatásköre.

Egyébként meg a törvény hülyeség, és nem az ellenőr a köcsög, aki köteles betartani az agyhalott parlamentünk által alkotott baromságokat.

2015. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az ellenőrök visszaélnek az ellenőrzésekkel és ingyen étkeznek, utazgatnak, illetve fodrászhoz mennek a hivatal pénzén, az adófizetők pénzén. Oké, hogy leakarnak buktatni egy gazdag csalót, de egy fodrász, vagy varrónő aki alig bírja kifizetni a KATA adó fix havi költségét, miért kerül célpontba? Ők kispályások. Jó, hogy nem a hajléktalanoktól hajtják be az alamizsnát.
2015. nov. 10. 12:02
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Egyet értek én is a kérdező kommentjében leírtakkal. Sem a rendőrnek, sem a navosnak nem a szegényeket kellene üldöznie. Egyrészt azért nem, mert pont a szegények munkája tartja fenn az egész országot, ők teszik a legtöbbet az országért. Aki nem így gondolja az menjen el például évi 365 napon át tartó mezőgazdasági munkára. De nem fog, mert előre tudja hogy ott dolgozni kell.
2015. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs kivétel csalás és csalás között. Aki feketén dolgozik, az megérdemli a büntetést.
2015. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem kapnak érte plusz juttatást! ott is mint mindenhol van egy általános teljesítmény szint amit hozni kell, ha nem hozzák akkor kevesebb lesz a fizetésük. technikailag nem mennék bele, de egy van, tudom. amúgy elég sz*arul lehet ott keresni, szóval ha irigyled őket akkor miért nem állsz be ellenőrnek?
2015. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg a törvény hülyeség, és nem az ellenőr a köcsög"


A törvény is egyrészt többféleképpen értelmezhető sok esetben. És az az elképesztő, hogy egyik szakértő ezt mondja rá, egy másik amazt, te meg tartsd be.


Egyébként pedig az ellenőrök között vannak k.cs.gök, hallottam olyat is, hogy nem várták meg, amíg kinyomtatja a taxis a számlát, hiába mondta, hogy várják meg, máris kész lesz - nem, ők kiszálltak, arrébb mentek, majd visszajöttek büntetni.


Sajnos sok a visszaélés mindkét oldalon - azonban úgy nehéz visszaszorítani a csalást, ha maga az ellenőrző szerv is sok esetben csaláshoz folyamodik, illetve maga a szabályozás is két- vagy többértelmű.

2015. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!