Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ehhez a tevékenységhez kellhet...

Ehhez a tevékenységhez kellhet engedély vagy végzettség?

Figyelt kérdés
Magyar vállalkozás keretein belül végeznék osztrák adótanácsadást, adóügyek intézését, szociális ellátások intézését, tanácsadást. Magyarországon ez komoly engedélyekhez, végzettséghez kötött, de ha hasonló tevékenységet végzek Ausztriában dolgozó ügyfeleknek, akkor is kell engedély? Közgazdász végzettségem van, de mérlegképes könyvelői, adótanácsadói végzettségem nincs. Nem értem, miért kellene itteni tanfolyam hozzá, elvégre mi köze van a magyar adórendszernek az osztrákhoz... esetleg tudna ebben valaki segíteni?
2016. máj. 29. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, feltételezem, hogy kell hozzá képzettség és nem itteni, hanem az ottani.
2016. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezt ide kell jönni megkérdezni akkor hogyan fogsz tájékozódni az ottani adószabályokról?
2016. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A helyi NAV-nál más esetekben is hol ezt mondják, hol azt. Mikor kihez kerül épp az ember. Így ők hogy tudnának megfelelő információval szolgálni?! Gondoltam, hátha valaki otthon van ebben a témában.
2016. máj. 29. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!