Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért akar valaki vállalkozó...

Miért akar valaki vállalkozó lenni?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm mintájából indulok ki, ezért.ha vannak tévedéseim, annak tudható be. Ő majdnem 7 éve vállalkozik. Anyagilag nem áll rosszul, de rengeteg problémája van az életével. Feltettem neki is a fenti kérdést, de nem tudott rá érdemben válaszolni.

Először is, rajtam kivül talán az egész család utálja. A saját fia, aki az exénél van, az is csak akkor megy hozzá, mikor pénz kell neki.

Másodszor, annyit dolgozik, mint a gép. Sokszor reggeltől estig, van, hogy éjjel is. Az állam rengeteg adóval sújtja, és van, hogy a járulékokat alig bírja kifizetni időben.

Most az én példám következik. Én asztalosként dolgozom egy cégnél. Egész jól keresek itthoni viszonylatban, és meg vagyok becsülve. Azt szeretem, amit csinálok, de nem kell megszakadjak benne, ugyanis ha 3kor lejár a munkaidőm, onnantól kezdve csak a barátnőmmel lehetek. Nem vagyok stresszes, nem aggódom a pénz miatt. És sok oldalon olvastam, hogy mennyire remek vállalkozónak lenni, alkalmazottnak meg milyen szar már. Én szerintem ez egy nagy marhaság. Tény, hogy nem keresek milliókat, de boldog vagyok, rengeteg haverom van, akik nem utálnak vagy akarnak kihasználni a pénzem miatt, és szerencsére csak a kezem közúl kiadott munkáért tartozom felelősséggel.

Egy szó, mint száz, én amondó vagyok, soha az életben nem indítanék vállalkozást, mert így vagyok elégedett az életemmel. Azonban unokatesóm kapcsán mégis érdekel a másik oldal véleménye is. Miért kezdtél neki? Miért éri meg csinálni? Megérte, így utólag visszagondolva?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 23. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

nem mindenki alkalmas vállalkozónak ezzel nincs is probléma, meg az se mindegy, hogy miért és milyen területen vállalkozol, mekkora a szakértelmed, milyen az üzleti ötleted, stb.


Én azért lettem az, mert meguntam az alkalmazotti létet, az, hogy év közben megy a duma, hogy következő évtől megnő a fizetésünk.. éve elején meg közlik, hogy semmit se kaptok. Itt legalább annyi pénzt szedek ki, amennyi munkát beleteszek. Ja és míg alkalmazottként a fizetésed sosem fog egy bizonyos szintet túllépni, pl asztalosként soha nem fogsz 500e-et keresni idehaza, addig vállalkozóként ugyanabban a szakmában legalább az esélyed meg van rá.


+ akkor megyek szabira amikor akarok, és a szabadságaim napjait nem a munkáltató határozza meg.



Te úgy érzed magad boldognak én meg így.


"Miért kezdtél neki?"


sz@r fizetés, sz@r munkahelyi légkör + mert azzal szerettem volna pénzt keresni, amit szeretek.


"Miért éri meg csinálni?"


Magam osztom be a munkaidőmet, a munkát, én felelek mindenért, nincs lecseszés, alaptalan számonkérés, stb. Változatos, mert a munkát is nekem kell szerezni, letárgyalni, stb + el is kell végezni.


"Megérte, így utólag visszagondolva?"


Meg. Eleje nyögvenyelős volt, de utólag belegondolva minden pénzt megér. Főleg most, hogy amíg itt lógok, vagy tv-t nézek, addig is dolgoznak a gépek és "pénzt termelnek"

2016. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenki alkalmas vállalkozónak. Én magam az vagyok, nekem nem jelent problémát reggel héttől este 9-ig vagy vasárnap egész nap dolgozni ha úgy kívánja (és sokszor úgy kívánja). És bírni kell a stresszt, nagyon.

Én nem tudnék viszont alkalmazott lenni, mert nem érdekem annyira hogy jól menjen a cég, vállalkozóként minden az enyém, mindenért felelős vagyok.

2016. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Mindenféleképp megéri vállalkozónak lenni, reklámmal foglalkozom 16 éve, a legjobb értékesitő voltam a volt munkahelyemen, mégsem becsültek meg, fix+jut dolgoztam, volt, hogy nem kaptam meg a fizetésem egészét, letagadták a befolyt összegeim, ezt megelégeltem akkor, amikor 198 lett a vérnyomásom, csináltam egy vállalkozást, igy minden rendben van, napi 1 órát dolgozom, minden napra meghatározom, hogy mennyit teljesitek, és 1 órán belül meg is van.Nem szakadok meg, jönnek be a pénzek, ennél jobb nincs is, szabadidőm meg rengeteg, ott meg napi 9-10 órában dolgoztattak , hajtottak, nekem az egészségem a legfontosabb............Ha valakinek jó a dumája, a reklámmal lehet a legtöbbet keresni, és látod, napi 1 órában dolgozom, utána Hawaiii!
2016. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindhármótok életútja nagyon érdekes, öröm volt olvasni! Magam nem vagyok az a kockázatvállaló típus, inkább az a fajta, aki a lehető legjobban elvégzi a rá bízott feladatokat, meg akár pluszt is. Továbbképzem magam rendszeresen, hogy nélkülözhetetlen legyek. És hogy bírjátok a vállalkozói létformával járó feszültséget?
2016. júl. 24. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:

feszültség?


nincs itt semmilyen feszültség!

2016. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés ez nagyon.

Én se értem,sok embert kérdeztem meg.

Azt mondtàk persze egóból,hogy neki nem dirigàl senki meg magànak ossza be az idejét.

Jah,dolgozik reggeltõl estig talàn kiszed 300e-t,de elmomdhatja verheti a mellét,hogy hàt de vàllalkozó.

Màsik ismimnek 55 éves,egy kocsija nincsen,egy egyszerû kecóban laknak nem tudna venni egy normàlis lakàst.

Vàllalkozó.

A baràtom 25 óràkig gàlyàzik,keres 200e körül.

Ezzel szemben én alkalmazottként MacBook Pro-t kaptam a cégtõl,fizumat inkabb nem irom le.

És ez emelkedni is fog,nem kell boxoljak a kocsog APEH-al,nincsenek idióta ügyfelek,nincs jaj nem fizetnek.

Minden honap 10-ig jon a fizum szepen.

Egy vallalkozo megreszkessen,es egye le magarol az.ideget koszi nem.

2017. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy diplomás parancsosztó progis, mérnők akkor inkább vállakozni érdemes, mert a szakmunka egyre szarabb idehaza és a légkör is pfejj.


Vidéken legalábbis a vállakozások, fuvarozás, ács, építkező stb. ha megvan hozzá a kellő szakértelem és nem cigánymunkákat csinál akkor bőven tejjel 600e havonta csak neked, de strsszes és minden idődet felemészti.

2017. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

600e-ért soha nem éri meg vàllalkozni,ezt egy medior fejlesztõ jàtszi könnyedséggel megkeresi és még csak megszakadni sem kell.

Ha màr havi több misi a tét akkor éri meg vacakolni.

De egy senior fejlesztõnek simaügy a 1-1,5M nettó,menedzser szinten meg még több plusz céges kocsi.

2017. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"feszültség?


nincs itt semmilyen feszültség!"


Akkor te igazából nem vagy vállalkozó, legalábbis a szemléleted nincs meg hozzá. Egy vállalkozó folyamatosan stresszel van-e elég megrendelője, be tudja-e fizetni az adókat, min fog kötözködni az adóhatóság, nem jön-e egy konkurens cég, aki elveszi az ügyfeleit, nem üt-e be valság az ágazatban stb. Ha te ezeken nem stresszelsz akkor vagy nem vagy vállalkozó, vagy pedig a mutyis fajta vagy, akinek akkor is megy, ha nem megy. Mint pl mészáros.

2017. dec. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!