Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan legyek gazdag? 16/F

Hogyan legyek gazdag? 16/F

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagyon gyakori kérdés, de én elhatároztam, hogy a családommal ellentétben (ők azt mondják, hogy sosem szeretnének sok pénzt, meg vannak elégedve a mostani életükkel) én igenis erre vágyom. De szerintem legbelül mindenki szeretne gazdag lenni, csak ez nem mindenkinek adatik meg.


Olvastam több helyen tippeket, ahol legtöbben azt írják, hogy az egész fejben dől el. Márpedig én nagyon szeretném :D szóval jó úton haladok.


Volt egy történet egy szintén 16 éves fiúról aki 4 éven keresztül keményen dolgozott (kisebb munkákat vállalt), amiből semennyit sem költött "hülyeségekre" (nem vett drágább ruhákat, ment el drága helyekre, itta el stb...), hanem mindet betette a bankba. Ezalatt kb 25.000 $-t gyűjtött össze. Ekkoriban az ingatlanok értéke nagyon lezuhantak ("gombokért adták") és mindenki szabadulni akart tőle. Ő vett 2-3-at belőle, hogy később még jól jöhet neki. 6 hónap se telt el mire ezeknek az értéke felment az eredeti ár másfélszeresére. Ekkor eladta őket kb. 170.000. Ezután saját vállalkozást indított, és mára a vagyona kb. 3.000.000 $


Ez mutatja, hogy aki ért a pénzhez (és van egy kis szerencséje), az könnyen többszörösévé teheti a vagyonát.


Én kíváncsi lennék hasonló történetekre GAZDAG EMBEREKTŐL, hogy nekik hogyan sikerült ezt elérni (persze nem olyantól aki a szülei vállalkozását örökölte!!! vagy nyerte a lottón...) Hanem aki önerőből a 0-ról húzta fel magát. Mivel még elég fiatal vagyok gyakorlatilag bármi lehet belőlem, így nagyobb előnnyel indulok mint egy 40 éves például (szerintem). A képességeim megvannak hozzá az átlagtól kicsit jobb (ezt nem azért mondom, hogy fényezzem magam hanem mert a saját korosztályomban tapasztalom, hogy rengetegen (egyébként felnőttek között is) alap dolgokat képtelenek megcsinálni (pl. egy teljesen egyszerű logikai feladat (ahol kizárásos alapon kell rájönni valamire) vagy nem tudja a saját országa himnuszát..., a helyesírása 0, vagy például: pár éve írtam felvételit, amit az országban mindenkinek (aki 8. osztályos) írnia kellett 100 pontból az országos átlag 43 pont lett!?? (nekem 81) Szerintem elszomorító. Pedig ilyen óvodás szintű feladatokat tartalmazott... Én semmit nem készültem rá! És egyáltalán nem vagyok zseni, csupán ezt tekintem átlagosnak. Mindössze logika kell hozzá. Tehát ezért merem azt mondani, hogy kicsit az átlag felett.

Persze ezzel senkit nem szeretnék szidni, de ez az igazság....


Tehát a lényeg, hogy én képes vagyok bármit megtenni ennek érdekében. Könnyen tanulok, fizikailag (szerintem) alkalmas vagyok a legtöbb feladatra, aránylag jól beszélek angolul, pozítívan állok a dolgokhoz, vannak terveim a jövőmmel kapcsolatban (ha lesz elég pénzem saját vállalkozást szeretnék), jól rajzolok (inkább műszaki rajzot), szeretek sportolni, "értek a számítógépekhez" :D ahogy a felnőttek mondanák bár szerntiem ez (utóbbi) mindenkire igaz a korosztályomban.


Akinek bármi története van MAGÁRÓL vagy tud ajánlani valamit azt örömmel hallgatom :)


A negatív hozzászólásoktól kíméljetek!



#gazdag #gazdagság #gazdaggá válás
2016. szept. 12. 18:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
39%

"A negatív hozzászólásoktól kíméljetek!"


akkor élj tovább egy szép burokba.. aztán majd arra ébredsz hogy 40 múltál, a lufi kipukkan, és sokkolni fog a valóság.

2016. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon értelmes hozzászólás volt....
2016. szept. 12. 19:03
 3/43 A kérdező kommentje:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy más hogyan tudta elérni ezt, nem azt hogy "ébredj fel hülyegyerek". Ez mind megvalósítható csak tenni kell érte, a pénzt jól kell befektetni. Ezért szeretnék tanácsot kérnék olyantól aki érintett a témában.


De úgytűnik egyeseknek mindenáron meg kell szólalnia, mindenféle hozzáértés nélkül...

2016. szept. 12. 19:09
 4/43 anonim ***** válasza:
83%

Bár lehet, hogy nem tőlem várod a válaszod, mert én sem jutottam még el oda, ahova te is szeretnél, DE

a "minden fejben dől el" dolog félig igaz, mert, ha fejben eldöntöd, de nem teszel mellé munkát, akkor nem indulsz el sehova.

1. Fontos, hogy képezd magad, olvass olyan könyveket, melyek a témáról szólnak. Tudom ajánlani Robert T. Kiyosaki munkásságát (Gazdag papa - Szegény papa, Cashflow négyszög, Visszavonulni fiatalon és gazdagon). Napoleon Hill Gondolkodj és Gazdagodj című könyve is alap a témában.

2. Találj egy mentort, aki már eljutott oda és/vagy egy csoportot, akik olyan emberekből áll, akiknek szintén ez a törekvésük. Van egy mondás, hogy nézd meg a hat hozzád legközelebbi embert, akikkel a legtöbb időt töltöd. Az átlaguk vagy te. Hagyd el az olyan "barátságokat", melyek mérgeznek.

3. Találd ki, hogy mivel fogsz meggazdagodni. Csinálj konkrét üzleti tervet, keress támogatókat, DE ne kürtöld világgá, nehogy valaki lemásolja. Egyesek Network Marketing (MLM) segítségével emelkedtek ki. Nem ördögtől való dolog, de sokan nem szeretik, mert a rendszerváltás után volt pár gerinctelen ember, akik MLM-nek álcázott pilótajátékkal vakította a népséget és páran belebuktak. FONTOS! Egy jó MLM-be nem lehet belebukni, sőt, ha pénzügyileg nem is gyarapodsz tőle, személyes fejlődésben igen. Ha ilyent ajánlanak neked, mielőtt beleugrassz szaglászd körül. Emelett van pár másik módszer, mely jól jövedelmezhet.


23/F

2016. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%

Ha még ilyen fiatal vagy, tanulj: nyelveket, pénzügyet, vállalkozói ismereteket, gyakornokoskodj. Nézz utána, mi a felfogás a nyugati rendszerben.Pl. nem feszülnek rá a felsőoktatásra rögtön a közép után, először megkeresik, mibe fektetik a szüleik által összekuporgatott tandíjat. Ragadd meg az alkalmakat, ha külföldi csereprogramon, kiránduláson, tanfolyamon résztvehetsz.

Feljebb is leírták a hasznos tudnivalókat.

2016. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Majd igyekszem megvalósítani közülük.
2016. szept. 17. 20:29
 7/43 A kérdező kommentje:
*minél többet
2016. szept. 17. 20:30
 8/43 anonim ***** válasza:
16%

"Olvastam több helyen tippeket, ahol legtöbben azt írják, hogy az egész fejben dől el."


Ha ez tényleg így lenne, akkor én már rég gazdag lennék. De nem vagyok.

2017. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%
Ajánlom a Gyorsítósáv a milliókhoz című könyvet meg azokat amiket fentebb írtak.
2017. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
Én először is arra lennék kíváncsi, hogy részletekbe menően, számodra mit jelent gazdagnak lenni?
2017. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!