Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Internetes kereskedelemhez...

Internetes kereskedelemhez kell végzettség?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ajándékok kereskedelmével foglalkozó internetes weboldalt létrehozni, valami webbolt féleséget. A termékeket a környéken magam szállítanám ki a megrendelés után. Ehhez kell kereskedelmi végzettség? (Azt olvastam több oldalon is, hogy internetes kereskedelemhez nem kell végzettség, de biztosra szeretném tudni, mert olyat is hallottam, hogy ezt mostanában szigorították és változott.)
2016. nov. 2. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell szakirányú végzettség. Ha számolni tudsz és elvezetni a céget (egy jó könyvelő kell) az már elég.
2016. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést. És ki is szállíthatom én saját autóval, ugye?
2016. nov. 2. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt azért tudnod kell, mielőtt webáruházat indítasz, hogy ki kell váltanod a vállalkozóit - ha nincs főállású tevékenységed, akkor a havi minimum adó 50 ezer ft - ha van bevételed, ha nincs. Ezt mindenképpen be kell tudnod fizetni minden hó 12-éig.

Azt már kiszámoltad, hogy a kiszállítás költségét be tudod-e hozni az ajándék árán? Mert azért nem olcsó a benzin...

Meg aztán a webáruházban jellemzően nem a környékről vásárolnak, hanem az egész országból - így a postázás is Rád hárul...

2016. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha személyes átvételi pontja is lesz a webáruháznak, akkor arra már más szabályok vonatkoznak!


Részleteket nem tudok, keress meg egy könyvelőt.

2016. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!