Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldről behozott tárgyak...

Csak1gyorskérdés kérdése:

Külföldről behozott tárgyak eladása lehetséges legálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne 1 jó ötletem mit lehetne behozni külföldről amire lenne is kereslet. Rengeteget olvastam utána mégis kicsit homályos az egész. Az ötletem pedig a következő:

Megrendelni 10-50-100 darab dolgot X összegért amiről számlát adnak mivel cégtől vásároltam. Mivel meghaladja a 22 dollárt ezért áfát kell fizetnem ez is oké befizetem. Lehet igényelni alanyi adómentességet amivel évi 6 millió forint bevételig nem kell adót fizetni. Magánszemélyeknek adnám tovább a dolgot akiknek nyugtát kell adni amit elméletileg ezzel az alanyi adómentességel lehet tudomásom szerint (kis füzet, indigós) ezáltal lesz egy számlám egy papírom arról hogy az áfát és a vámot kifizettem és lesz egy nyugta tömböm amibe fel van tüntetve hogy mennyiért adtam el azt a dolgot így nyomon követhető hogy mennyit kerestem és minden legálisan működik.

A kérdés pedig az lenne ezt így tényleg meg lehet csinálni? Ha nem akkor miért nem? És hogy az alanyi adómentességet kérhetem-e egy ilyen fajta tevékenységhez? És hogy alanyi adómentességgel tényleg tudok nyugtát adni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. dec. 13. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
ja, csak ki kell hozzá váltani a vállalkozóit, aminek havidíja van! Magánszemélyként nem tudsz se számlát, se nyugtát kiállítani.. vagyis kiállíthatsz de érvénytelen lesz.
2016. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval ki kell váltanom az egyéni válalkozóit és alanyi adómentességet kérni. Így már tudok nyugtát kiálllítani? MAgánszemályeknek adnám el ezért kéne csak nyugta.
2016. dec. 13. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Számlát akkor is adnod kell, mert üzletszerűen csinálod.

Aki kiad egy lakást, annak van lehetősége adószámos magánszemélyként megtenni ezt.

Te üzletelsz, így más szabályok vonatkoznak rád.

A Kata, pedig kereskedésre nem jó, nincs áfa levonás és költségelés.

2016. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!