Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SAM4S pénztárgép újra üzembe...

Nemzetes kérdése:

SAM4S pénztárgép újra üzembe helyezhető, csak otthoni használatra?

Figyelt kérdés
Van egy SAM4S ER 320-F pénztárgépem, vállalkozás megszűnéséből maradt meg, adóügyileg rendben van, minden ki van írva belőle és le van zárva. Ma már nem helyezhető üzembe, mert nem lehet internetes kapcsolatot létrehozni vele, de én szeretném, ha tudnám használni, mert meg van a raktárkészlet kezelő szoftverem hozzá és így egy belső gépként ha már másra nem is, (csak készlet nyilvántartásra) szívesen újra hadrendbe állítanám egy másik vállalkozásomhoz. Kiemelném, hogy nem számlázni, csak készletezni szeretnék vele. Vissza lehet állítani valahogy?

#pénztárgép #üzembe helyezés #készlet nyilvántartás
2017. jan. 2. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre a célra nyugodtan használhatod, viszont a számviteli politikádban és/vagy a pénzkelezlési szabályzatban ezt valahogy jelenítsd meg akkor nem lesz gond belőle!
2017. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítanám a kérdésem lényegét! Valószínűleg, rosszul tettem fel a kérdést és nem voltam egyértelmű. A gépet mikor kivontuk a forgalomból, adóügyileg lezárattam a pénztárgépessel, és most nem tudom újra üzembe helyezni. Elvileg a nem lehet újra beüzemelni a pénztárgépes szerint, de szerintem ilyen nincs. Mi az, hogy van egy pénztárgép és csak szoftveresen van kiíratva a memóriája ezáltal használhatatlanná válik? Számomra ez abszurd dolog. Ha egy vállalkozás megszűnik, és megmarad a pénztárgépe, a memóriában lévő adatokat adóügyileg kiírják, majd a feketedobozát lezárják, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet újra üzembe helyezni. Persze ezt csak én gondolom, ezért kérdezem az itt jelenlévő, tőlem okosabbakat, hogy lehetséges e, újra hadrendbe állítani technikailag, vagy tényleg halott dolog, mint ahogy ezt megpróbálják velem elhitetni. ( gondolom, mivel a lakhelyem környékén ő az egyetlen pénztárgépes, üzleti szempontok vezérlik, hogy vegyek egy másik készletező szoftvert és hozzá a megfelelő technikát, de ezt nem szeretném.)
2017. jan. 5. 15:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Van valaki aki ért ehhez?
2017. jan. 10. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát netkapcsolat nélkül szeretnéd a vásárlóid előtt eljátszani, hogy te egy becsületes vállalkozó vagy, aki még a gépbe is beüti a vásárlást :)
2017. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Istenem! Tényleg ennyire romlott a világ? Rögtön az jut eszébe mindenkinek, hogy lopni, csalni akar valaki, ha egy nem megszokott dolgot akar követni?

Nem, nem akarok csalni, csak van egy olyan pénztárgépem, ami funkcionálisan alkalmas más tevékenységre is és ezt a lehetőséget szeretném felhasználni. Jelen esetben egy készletnyilvántartásra használnám, mert tud vonalkód alapján készletezni. De mivel, le lett zárva a gép, (akkor még nem gondoltam rá, hogy használni fogom valamikor) sajna nem tudom használni. Ezért kérem a segítségét a hozzáértőktől. A rosszindulatú hozzászólásoktól kérnék mindenkit tartózkodni. Köszönöm.

2017. jan. 13. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy pénztárgépes szervizt kellene megkérdezned vagy aki ezzel foglalkozott.

Én nem látok semmi rosszat, ha nyomtatásnál nem tartalmazza azokat az adatokat, amit rendesen kellene. Pl. nyomtatásnál nincs ráírva, hogy nyugta, adószámot nem nyomtat, stb. Ezek nélkül ugyanis gyakorlatilag megszűnik a pénztárgép funkciója és egy nagy számológép lesz, az meg miért ne lehetne.

Hogy esetleg a szervizt tiltja-e bármi, hogy ezt megcsinálja, azt csak ők tudják.

2017. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!