Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Körülbelül 10-15 év múlva...

Körülbelül 10-15 év múlva szeretnék egy vállalatot alapítani, mit szükséges tudnom?

Figyelt kérdés
Vezetésre alkalmas személyiség vagyok,jól dolgozom csapatban, de egyedül is. Jól tervezek és szeretek is, mint a kérdésből is látható, persze ki tudja, mi lesz annyi idő múlva, de minden falat információ számít. Mérnöknek készülök és majd ha már elegendő tudás birtokában leszek, tervezni akarok egy eszközt, ami ugyan azt a hatást éri el, mint az okostelefon (tehát az emberek döntő többsége nem tudja nélkülözni), ellenben jobb lenne sok-sok téren. Csak hogy tisztázzuk, nem egy népbutító eszközt szeretnék gyártani, hanem valamit, amire mindenkinek szüksége van (mire oda jutok, kitalálom, hogy pontosan mire, és nem, még nem kell tudnom, úgy sem tudnám megvalósítani). Ez a nagy terv, lehet Magyarországon, de lehet, hogy külföldön alapítanám. Miket kell tudnom? Mennyibe kerülhet? Tételezzük fel, hogy eljárás a gyártáshoz nem létezik, mert olyan terméket találtam ki, így még a gyártógépeket is nekem kell megtervezni, megrendelni olyan cégektől, akik gépgyártással foglalkoznak és vállalnak egyedi megrendeléseket. Az eszköz méretileg nem lesz egy autó, de nem is egy telefon, inkább, mint egy laptop, hogy a mindennapjaink részévé tudjon válni. Kicsiben érdemes kezdeni, vagy nagyban és megnyomni a marketinget, tehát all in? Ha mondjuk sikeres lesz a termékem, viszik, mint a cukrot, elkerülhetetlen, hogy el ne kezdjék lemásolni és szinte ugyan azt eladni olcsóbban, vagy fejlesztéseket eszközölni, amitől jobb is lesz, mint az enyém és még olcsóbb is. Ezért akarnék 1 lépéssel előttük járni. Tehát nem az eszköz piacra bocsájtása után kezdenék el gondolkodni, hogy mit is lenne jó változtatni, hanem már a következő modell tervei meglennének. Természetesen minden gépben lenne valami innováció, más különben csinálnám, mert a cégalapítás ötlete is akkor merült fel, mikor realizáltam, hogy pl a telefon piacon semmi innováció. Minden ugyan az, minimális eltérésekkel. Nagyon szeretem a technikát, de manapság csak a pénzről szól, nem a lehetetlen megvalósításáról. Én szeretnék újat alkotni, igazából ennyi, csak még nem ismerem a vállalkozás velejáróit.
2018. szept. 28. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen semmi, ami nagyobb mint egy valami de kisebb mint egy másik valami, és pont azt tudja mint egy megint másik valami csak jobban. Ezt fogod te feltalálni, és mi meg találjuk ki hogy egy mennyibe fog kerülne neked. Inkább feküdj le aludni. :D
2018. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan 12 évesnek tippellek, többnek nem, de ezt nagyon nagy jóindulattal mondom. :)


Álmodozz amíg be nem fejezed a sulit, aztán úgyis fel kell majd ébredned.


Tényleg nem rossz indulatból beszélek, de ilyen és hasonlói gondolatai, álmai, szerintem minden gyereknek van: majd ő nagy vezető lesz, meg nagy feltaláló, meg nagy ló..khm... Majd felébredsz.

2018. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom kb. 9 éves korában tervezett egy ilyen micsodát. Rengeteg tervrajzot készített, illetve olyan rajzokat, amik működés közben mutatták be ezt a micsodát. Részletes leírás, ábrák, stb. A kérdést látva ez jutott eszembe.
2018. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már 30 éve feltaláltam az okostelefont, mikor a számológéppel játszadoztam. Gondoltam mi lenne, ha színes lenne annak az izének a kijelzője, és érintéssel lehetne irányítani a dolgokat:D
2018. szept. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!