Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes konditerembe átruházni...

Érdemes konditerembe átruházni jelenleg jól működő, de nagyon stresszes és időigényes vállalkozásból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy van egy élelmiszer kiskereskedésünk,ami 10éve működik,viszont a szüleim lassan már kiöregednek a működtetéséből és én meg a nővérem nem szeretnénk tovább vinni,tekintve,hogy ők is mennyire szenvednek a működtetésével. Előálltam az ötlettel,hogy csinálhatnánk egy konditermet a lakóvárosunkban(kb.20000lakos,3terem van,mindhárom zsúfolt és 1 nagyon kicsi és régimódi). Én is járok az egyik terembe,személyesen tapasztaltam,hogy délutántól zárásig teltház van. Tudom ezt ilyen kevés információ alapján nehéz(vagy lehetetlen) eldönteni. Szóval röviden,ha lenne kb.50millió forintod,belevágnál ebben a 20.000fős városban,3terem mellett ebbe?

#edzés #konditerem #vállalkozás #beruházás fitness
2019. máj. 8. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem!


1.: Zabálni mindig kell, gyúrni nem.

2.: Gondolod, hogy a másik 3 terem engedi neked?

3.: Mivel lenne a tiéd több/jobb? Tudnál szerezni dögösebb masszőr csajokat? Profi edzőket és profi küzdősport oktatókat?

2019. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez egy kisváros,így a másik háromban sincsenek dögös masszőrök és küzdősportolók.(mindháromban 1-1 személyi edző van) . A jelenlegi válallkozásunkban 9alkalmazottunk van. Egy teremnél nem lenne szükség ennyi emberre,mivel a legprofibb edzőteremben itt is 4en dolgoznak mindössze(1edző,2pultos,1takarító)
2019. máj. 8. 17:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Hmmm talán de akkor villantani kellene.

Pl:

- Non-stop terem legyen

- Tudni kellene milyen termek vannak ott ahol élsz,mi a jellemzőik?

- Pl én utálom,ha ezerötszáz millióan vannak,na lehetne a terem több szintes,mondjuk egy női szakasz(fitnesz), férfiaknak testépítői és erőemelői,hogy ne keveredjenek a népek meg ne legyen torlódás a terembe mert attól kiakad az ember,lehetne egy ilyen aerobikos terem.

- Aerobikos termet pl ki is tudod adni óra adásra

- Lehetne például ilyen egészség programok meg tanácsadás is havi 1 vagy negyedévente ilyen programok

- Hiteles edzőket kell alkalmazz ez nagyon nagyon FONTOS dolog

- Pultban is hozzáértőek legyenek akik szintén eddzenek,mert Pesten egyik nagy teremben olyan retardáltak voltak,hogy elképesztő volt.

2019. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" 10éve működik,"


Egy vállalkozás életében 10 év azért már elég szép idő.


"tekintve,hogy ők is mennyire szenvednek a működtetésével"


Konkrétan mi az, amivel szenvednek? : nyitvatartás ?(reggel 6-ra menni, este 10-ig nyitva lenni), árubeszerzés ? vagy a nyereségesség? - nagyon nem mindegy...


A konditerem nem rossz ötlet, de!

"ha lenne kb.50millió forintod,belevágnál...?"

Van 50 millió ft-od? Mert hitelből biztosan nem vágnék bele.

Ha csak délutántól van tele zárásig, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyan jól megélnek belőle.

És nem vagyok biztos benne, hogy 50 milliónál megállna a dolog: hány gépet gondoltál, hol létesítenéd (a szüleid boltja helyén?), milyen rendszert terveztél a szekrények biztonságos zárására (mert ugye az egyik legfontosabb dolog, hogy ne legyenek lopások, amíg edz az illető), stb.

2019. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Árubeszerzés,megfelelő alkalmazottakat találni meg nagyon nehéz. A szüleim egy pár napos nyaralást is nehezen tudnak megoldani,mivel ilyenkor “meghal” az egész cég. Az alkalmazottak minősége a fizetéstől függ,viszont annyit nem tudna a cég kitermelni,amennyit egy rutinosabb,kereskedelmi végzettségű ember szeretne.
2019. máj. 8. 18:17
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

"A kérdező kommentje:


Árubeszerzés,megfelelő alkalmazottakat találni meg nagyon nehéz. A szüleim egy pár napos nyaralást is nehezen tudnak megoldani,mivel ilyenkor “meghal” az egész cég. Az alkalmazottak minősége a fizetéstől függ,viszont annyit nem tudna a cég kitermelni,amennyit egy rutinosabb,kereskedelmi végzettségű ember szeretne."


Leordítom:


X@rrágóak vagytok profi üzletvezetőt és eladókat fizetni, így inkább szív a család.


Ha a konditeremben is így lesz, és PROFI edző helyett a Szteroidos Józsi lesz az edző, akkor ne kezdj bele!

2019. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os, nem egészen így van: az a helyzet, hogy a kisközértek sajnos nem nagyon tudnak labdába rúgni a multik és az albán pékségek mellett.

Van ismerősöm -Bp-ről beszélünk - akinek 3 jól menő kisközértje volt, először a trafiktörvénnyel nyúltak bele a dologba, aztán felemelték a bérleti díjat végül a multik kedvezményes adózása se segítette a dolgot és szépen egymás után becsődölt mindhárom boltja.

2019. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok belemenni egy vitába,mert felesleges. Leírtam nem tudja kitermelni a cég,ennyi magyarázat bőven elég.
2019. máj. 8. 18:34
 9/12 A kérdező kommentje:
7es Köszönöm szépen! Ez nem egy Tesco vagy Metro,ahol megengedhetőek ezek.
2019. máj. 8. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Azt írtad, van 9 melósotok. És még a szüleid is ott szívnak!

Normál fizuval, elég lenne 5 profi és a szüleid is felszabadulnának.

2019. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!