Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Madár nem tud kijönni a tető...

Madár nem tud kijönni a tető feljáróból, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Verébfiókának tűnik. Panelház lépcsőházában a legfelső szintnél a tetőfeljáró üregéből nem tud kijönni. Megfogni nem tudom, a feljáró ajtaját sem tudom kinyitni. 1-2 napja ott lehet és azóta csipog. Mit lehet tenni?


[link]


[link]



2019. júl. 25. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán felmásznék a létrán és lehoznám.Vagy ha nem tudok felmászni, felküldenék valakit aki fel tud.A feljáró ajtaját is biztos hogy ki lehet nyitni, ezért ajtó.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!

Ennél sokkal rosszabb helyről is mentettem meg már állatot.Volt olyan, hogy közintézmény melletti lépcsőfeljáró alá beszorult kiscica.Fal-lépcső közti részt szét kellett verni, hogy valaki beférjen, de kihoztuk a kiscicát.

Hívogassál madármentőket! Sokan vannak.Vagy ahol a képen van, átmenetileg mássz fel, tálba tegyél oda neki apró magot/pintykaja, köles, stb./és másik tálba vizet.Legalább míg kitalálod mi legyen, nem hal éhen.

2019. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg figyeld meg, lehet az anyja ott eteti.Valahogy csak odakerült.
2019. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felmentem hozzá, de ha felé nyúlok odébb repül. Azon a kis helyen sem tudom megfogni.
2019. júl. 25. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul akkor el tud repülni, nem sérült. Sehol nem tudna kimenni? Hálóval lehetne esetleg próbálkozni.
2019. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fejlemény! Megint felmentem, hogy kaját+vizet adjak neki és újra megpróbáljam kinyitni az ajtót. Az ajtót nem bírtam kinyitni, de feszegetés közben kirepült az üregből, viszont maradt a lépcsőházban.

Az ablakot szélesre nyitottam és a párkányra tettem a kaját+vizet.

2019. júl. 25. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Légykapónak tűnik, tehát rovarevő, magokat nem eszik. De ha 1-2 napja ott van és még repked akkor valószínűleg etetik a szülei.
2019. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megfogtam, szomszédnál van egy papagáj társaságában. Papagájkaja jó neki?


[link]


Légykapó fióka?

2019. júl. 25. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt sem tudjátok milyen madár és mik az igényei, akkor vedd fel a kapcsolatot a Hortobágyi Madárkórházzal! Nekik vannak önkénteseik mindenhol, átveszik a madarat és több eséllyel marad életben.
2019. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jött egy madarász szaki és elengedte, a szülei is itt voltak a közelben. Most is hallom a hangjukat, de már nem a lépcsőházból.
2019. júl. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!