Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vissza kellene adnom?

Vissza kellene adnom?

Figyelt kérdés

Februárban találtam egy elütött macskát, orvoshoz vittem kifizettem a kezeléseit helyre jött. Gazdátlannak nézett ki sovány volt és elhanyagolt. Megszerettem és úgy gondoltam befogadom. Ameddig lábadozott senki nem kereste, nem reagáltak a kihelyezett plakátjaimra sem, mert kerestem a gazdáját, neten és kiragasztott képes hirdetéssel is.

Ma délelőtt becsengettek és követelték tőlem a macskát, hogy adjam vissza mert elloptam és fel fognak jelenteni.

Mondtam hogy visszaadom de bizonyítsák be hogy az övék. Kihívták a rendőrséget, én oltási könyvel igazoltam hogy az enyém és jegyzőkönyvbe elmeséltem, hol találtam mikor milyen sérülései voltak mennyit költöttem rá. A volt gazda semmivel nem tudta igazolni hogy az övék a macska.

A rendőrök nem indítanak eljárást ellenem de lelkiismeret furdalásom van. Tényleg elloptam?



2019. júl. 27. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Ha a gazdát tényleg a macska érdekelné, akkor először is megköszönné, amit eddig tettél érte, kifizetné az állatorvosi költségeket, és utána lehetne elkezdeni beszélgetni róla, hogy hol töltse az állat a további életét.
2019. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a dolog, hogy ha vissza akarnánk kapni, akkor jogosan követelheted a orvosi költségek kifizetését.

Miután ez megvan, lehet beszélni arról, hogy vissza lehet-e nekik adni, miután eddig gondatlanok voltak. Addig semmi.

2019. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A rendőr is azt mondta bizonyítsák hogy az övék és fizessék meg a költségeket. Ameddig nem tudják bizonyítani addig az enyém marad.

Ők nem vitték orvoshoz nem költöttek rá. Semmivel nem tudnak semmit bizonyítani, de nekem mégis lelkiismeret furdalásom van. Nálam jobb helye van, van étele meleg helye szeretem és mégis tolvajnak lettem kikiáltva.

2019. júl. 27. 18:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Tolvaj lennél? Mégis mint loptál, egy döglött macskát? (bocs) Csak mert ha te nem szeded fel, akkor annak az állatnak vége.

Tehát, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2019. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kellene visszaadnod. Egyrészt nem jogosan követelik vissza, mert papíron nem övék a macska, semmivel nem tudják bizonyítani. Másrészt meg annak a macskának nyilvánvalóan jobb helye van nálad.
2019. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat, lehiggadtam átgondoltam. Igazatok van ha nem veszem őt észre ma már nem lenne itt, ha eddig nem keresték ezután se tegyék. Nem adom vissza. Nevemen van, az orvos sem írta volna rám ha ennek jogi akadálya lett volna. A rendőrök is nálam hagyták mert igazoltam. Hétfőn elviszem az orvoshoz kérek neki csippet az lesz a tuti. Úgy már nem fogja elvenni tőlem senki.
2019. júl. 27. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy ha kijárós macska, akkor nehogy elkapják az utcán.
2019. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A házban van, az ablakból látták kiült. Ezért nem is rakattam bele csippet feleslegesnek tartottam. Én ivartalaníttattam és oltattam be hogy higiénikus legyen.
2019. júl. 27. 21:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha chip nem volt benne, akkor mutogathatja az oltási könyvet, igazolni nem tudja, hogy Cirmike ugyanaz a macska, amelyik nálad van.

,,Ha a macska kijárós és nincs benne chip, akkor kóbornak minősül, amennyiben a gazda magánterületén kívülre megy."

Szóval nem is indíthatna ellened senki semmilyen eljárást. Ha megtennék, akkor a bíróságon röhögnék pofán őket.

Rosszul ne érezd magad. Te megmentetted(a haláltól és a felelőtlen gazdától), volt idejük keresni is.

Ivartalanítsd, aztán sok boldog macskás évet!

2019. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jóisten az égben, vissza ne add nekik! Gondolom a kedves "gazdi" megint kib4szná az udvarra, aztán ki tudja megint mi történne vele! Egy percig se rágódj, nálad sokkal jobb helyen van a cica, a chippel bebiztosítod magad és kész! :) Egyébként nagyon vicces, hogy még ő hív rendőrt, amikor a törvény szerint az állat tilos telken kívül engedni! Aki itt törvényt sértett, az éppen az előző gazdi, úgyhogy csak ne ugráljon!
2019. júl. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!