Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » El akarják venni a kutyánkat!...

El akarják venni a kutyánkat! Annyira szörnyű és igazságtalan ez az egész! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hónapja elajándékozta az előző tulaj a keverék kiskutyáját, ami szimplán 3 hetet volt nála, azzal az indokkal, hogy nem tud a továbbiakban gondoskodni róla. Chip-je még nem volt a kutyának, amikor elhoztuk. A tenyésztő keresett meg SMS-ben minket, hogy a (volt)tulajdonos nem tudja megtartani a kutyát (mivel korábban már érdeklődtünk arra a kutyára, csak akkor "lekéstünk" róla), és hogy érdekel-e még minket a kutya. 220 km-t utaztunk érte. Erre 3 nap múlva az előző tulaj meggondolta magát, és most követeli vissza a kutyát. De mi nem akarjuk visszaadni, mert már nagyon megszerettük a kutyust (már több mint egy hónapja van nálunk). Azóta chipet és veszettség elleni oltást is kapott a kutyus. Ez idő alatt a volt tulaj kitalálta azt a hazugságot, hogy egy hónapos próbaidőben állapodtunk meg, és követeli vissza a kutyát. A rendőrség nyilván nem tudott mit tenni. De odáig fajult a dolog, hogy ma levelet kaptunk az ügyvédjétől, hogy adjuk vissza 3 napon belül a kutyát, különben perre viszik az ügyet. Teljesen igazságtalanul követelik vissza! Annyira fáj, hogy ilyen emberek vannak, hogy tárgyként kezelnek egy érző lényt! Akit, ha megunnak, odébb dobnak, majd ha mégis szükségük van rá, zsarnok módon, aljas hazugságokkal követelik vissza. Tudom, hogy nincs igazuk, de mégis kezdi felőrölni az idegeimet ez az egész. Bele fogok betegedni, ha esetleg mégis úgy dönt a bíró, hogy vissza kell adni! :( Mi a véleményetek?

2019. júl. 30. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, hogy tanácsot nem tudok adni, mert a jogi részéhez nem értek, de mérhetetlenül gonosz, rossz ember az ilyen. Remélem nálatok marad a kutyus, én szurkolok!!!
2019. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Én szurkolok nektek nagyon, ne add fel! Szerintem a tiétek kéne maradjon a kutya.

Én a tenyésztővel beszélnék mindenképp, ő tudja igazolni, hogy az előző tulajnak nem kellett a kutyus. A jogi kérdésekhez sajnos nem értek, de ha ő melletted áll pl, akkor szerintem nagyobb esélyed van. Szintén figyelnék rá (bár nem feltételezek ilyet, hogy ne lenne meg valami), hogy a kutya tartási körülményeibe ne tudjanak belekötni.

És mivel úgy látom perre kerül majd sor, mihamarabb beszélnék az ügyvédemmel, vagy ha nincs, keresnék egyet.

2019. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értem a sztorit... Milyen tenyésztő?

Keverék kutyának nincs tenyésztője.

Vagy akartatok vásárolni egy másik kutyát is? Hogy kapcsolódik ez ide?


Amúgy kinek a nevén van a szóbanforgó kutya?

2019. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A tenyésztő esetleg nem tud tanúskodni mellettetek?
2019. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
96%
Bocs ha hülyeséget mondok, de ha TI chipeztettétek a kutyát, akkor nem a TI neveteken van, ergo a ti „tulajdonotok”?
2019. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt mondta az állatorvos, hogy sajnos a chip nem igazol tulajdonjogot, csak a beazonosítás miatt lényeges, ha elveszik a kutya.

Bocsánat, ha tévesen neveztem meg, lehet nem tenyésztő, csak az oltási kiskönyvben úgy szerepelt. Pontosabban szólva, arról van szó, akinél a kölyökkutya született.

2019. júl. 30. 20:42
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Íratsz egy adásvételit a tenyésztővel a nevetekre. Ha hajlandó rá.

Egyébként, ha ügyvéd lépett be, ajánlom, keresd meg a neten Dr. Pozsonyi Anikót. Ő nagyon otthon van az ilyen kutyás ügyekben.

2019. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Írjatok szerződést a "tenyésztővel". Az bizonyít tulajdonjogot, semmi más nem.
2019. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
És van papírja arról hogy te aláírtad az egy hónapos próbaidőt? Ha nincs mehet a fenébe nem fog nyerni. Egyébként igen ajánlom én is hogy fogadj egy ilyen ügyvédet mint akit javasoltak és megettek mert szerintem tuti ti nyeritek meg. Az ő ügyvüdje meg azért dobálózik ilyesmivel mert ijeszteni akar hogy add vissza. Ne add vissza harcolj érte. Viszont ha az előző tulajnak van papírja hogy a kutyát ő vitte haza és te nem kaptál ilyesmi papírt akkor viszont bajban van. De mondom egy jó ügyvéd és megmarad a kutyus. Nem nagyon szokták vissza adni az ilyen megunt aztán még is kell gazdiknak.
2019. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Na szedjük össze a dolgokat!


1. Van a nevetekre kiállított oltási könyv (ez viszont igazolja a tulajdonjogot), van chip, vannak állatorvosi számlák is.


Az előző gazda mivel tudja igazolni, hogy 3 hétig az ő tulajdona volt a kutya?


2. Vigye csak perre! Egyrészt nem fog eljutni a bíróságig az ügy (nevetséges), másrészt ha el is jut, akkor valamivel alá kell támasztania az állításait, amit nyilvánvalóan nem tud.


3. Az 1 hónapos "gondolkodási időről" hol a papír? Jha, hogy nem létezik az sem. :D


4. Nem fog tudni semmit kezdeni veletek, semmi nincs a kezében amivel bizonyítani vagy követelni tudna bármit is.


5. Fogadjatok egy ügyvédet, majd ők lerendezik egymás között!


Nyugi, ez az egész annyira nevetséges, hogy nem lesz belőle semmi!


Nem mellesleg szünet van a bíróságokon, nagyon feltételes módban HA el is jut oda az ügy, addigra még a mostaninál is kevesebb esélye lesz.


Csak rád akarnak ijeszteni.

2019. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!