Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Állatvédelem

A kérdés

Az bűncselekmény ha egy macskat kiraknak az utcara es otthagyjak?

Lattam a tvben egy filmet ahol egy no kirakta a szeretett macskajat es a film vegere bortonbe zartak. Pedig nem bantotta csak otthagyta. Ez tenyleg bun?

aug. 3. 09:24  Privát üzenet  

A válaszok
Én annak tartanám, de szerintem a törvény ezt még nem kezeli állatkínzásnak, bár nem vagyok jogász.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 3. 09:31 Privát üzenet
Àllatelhagyàsnak minősül, szimtén benne van az Àtv-ben.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 3. 09:44 Privát üzenet
A macskákat és kutyékat köteles a gazdájuk a saját telkén tartani, ha nem tudja tovább tartani akkor keressen megfelelő gazdát neki. Ha csak kirakja valahol, az az állatra és akár emberekre is veszélyes. Képzeld el hogy kiszalad egy autó elé, az elrántja a kormányt és meghal valaki a balesetben... szerinted ki miatt történt? Németországban szerencsére büntetik a kirakott állatok gazdáit.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 3. 09:45 Privát üzenet
Platypus nevű felhasználó válasza:

Részlet az állatvédelmi törvényből:

8. § Az ember környezetében tartott állat, valamint a veszélyes állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 3. 09:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire védettek nálunk a kígyók? Megbüntetik azokat akik bántják őket?
Ha jól tudom a békák védetek hazánkban akit kereskedésen kapnak mire számithat és hol kel megtenni a feljelentést mert védet állattok?
Hogyan lehet az udvarunkba betelepedett kóbor macskát kiűzni? Az nem egy járható út, hogy nem adunk kaját neki, mivel valaki mindig odadob neki valamit. Megmérgezése azt hiszem bűncselekmény. Imre
Ha egy macskát úgy meglőttek légpuskával, hogy eltört a combcsontja (röntgrenkép) akkor bűncselekmény történt?
Bűncselekmény megmérgezni egy macskát? Ez ellen lehet valamit tenni?
A szomszéd beszólt hogy hangosan hallgatom a zenét. Azért mert két láncon tartott kutyája ugat. Hol tudom felnyomni, hogy vigyék el a kutyáit?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Állatvédelem rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!