Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az bűncselekmény ha egy...

Az bűncselekmény ha egy macskat kiraknak az utcara es otthagyjak?

Figyelt kérdés
Lattam a tvben egy filmet ahol egy no kirakta a szeretett macskajat es a film vegere bortonbe zartak. Pedig nem bantotta csak otthagyta. Ez tenyleg bun?
2019. aug. 3. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Én annak tartanám, de szerintem a törvény ezt még nem kezeli állatkínzásnak, bár nem vagyok jogász.
2019. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Àllatelhagyàsnak minősül, szimtén benne van az Àtv-ben.
2019. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
A macskákat és kutyékat köteles a gazdájuk a saját telkén tartani, ha nem tudja tovább tartani akkor keressen megfelelő gazdát neki. Ha csak kirakja valahol, az az állatra és akár emberekre is veszélyes. Képzeld el hogy kiszalad egy autó elé, az elrántja a kormányt és meghal valaki a balesetben... szerinted ki miatt történt? Németországban szerencsére büntetik a kirakott állatok gazdáit.
2019. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
94%

Részlet az állatvédelmi törvényből:


8. § Az ember környezetében tartott állat, valamint a veszélyes állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.

2019. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!