Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kihez forduljak ebben az esetben?

Kihez forduljak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy jó barátom, aki egy számomra meghökkentő történetet mesélt el. Azt mondta, hogy néha a lakóhelye környékén, ha kedve tartja, kirak a kóbor macskákanak mérgezett szalámaikat, húsokat. A saját macskájuknak is adott mérget, de furcsa módon az állatnak nem lett semmi baja. Úgy érzem, hogy hiába nem okozott kárt az állatban, jó lenne valakinek elmondani. Sőt szerintem ez törvénybe ütköző dolog. Szerintetek kinek szóljak, hogy ne okozzak senkinek kellemetlen helyzetet? Nagyon szeretem az állatokat, semmi áron nem hagynám ezt szó nélkül, hiába egy jó barátomról van szó.

2019. aug. 7. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Magánemberként nagyon nehéz jogi útra terelni egy ilyen ügyet, különösen ha nem szeretnéd nyilvánosan megtámadni. Bizonyíték nélkül semmire sem mész.

Állatvédő szervezeteknek tehetsz névtelen bejelentést is. Nekik egy kicsivel nagyobb a hatalmuk, és talán tudnak tenni valamit.

2019. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó barátom lenne, barátilag kicsit megöklözném az arcát, és megkérném, hogy ne nekem mesélje el a törvénytelen perverzióit.
2019. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt itt véget is érne a barátságunk, másrészt meg elkottyintanám a dolgot ott a környéken és szólnék egy állatvédő szervezetnek is.
2019. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is érzem, hogy ez már átlép egy határt. Ennek ellenére nem tartom őt rossz embernek. Nem szeretném bajba keverni, viszont azt is tudom, hogy ez segítséget igényel. Nem tudom, ha például pszichológusnak mesélne erről, ő mit tenne. Értesítené a rendőrséget, vagy csak meghallgatná minden további nélkül?
2019. aug. 8. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Mondd, te eszednél vagy? Hogy a fenébe lenne már jó ember? Amit művel az kimeríti az állatkínzás fogalmát! Az egyil legundorítóbb dolog amit egy ember tehet, és nem mellesleg törvénybe ütköző!
2019. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lenne jó ember? Épeszű ember nem okoz kárt szándékosan másoknak és nem gyilkol. Egyrészt aki képes ilyen aljas módon, TUDATOSAN szenvedést okozni és kioltani egy életet, az nem normális és minden, csak nem jó ember.


Másrészt meg lehet, hogy azt a macskát várja haza valaki. Egy idős ember egyetlen társa vagy egy kisgyerek.


Láttál már állatot méreg által kimúlni? Tudod mennyit szenved előtte, amíg leállnak a szervei?


És akkor szerinted ez egy jó ember?

2019. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ahol mérgezés történt, a környéken plakátokat tettek ki fegyelmeztetésül. Olyasmi a szöveg rajta, hogy a környéken egy patkány ember mérgeket tesz ki az állatoknak, és vigyázzanak a gazdik! A kerület különböző facebook csoportjain is meg van osztva, ha ilyen történik. Ha tűkkel átszúrt husokat látunk kitéve, megy fel a fotó face-re... stb.

Én meg mondom mit csinálnék, ha tudnám melyik patkány az illető. Csinálnék ilyen plakátokat amit írtam, és pontosan megnevezném rajta a büdös patkányt, címmel, mindennel.

2019. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sikerült nehezen beszélnem valakinek erről!
2019. aug. 12. 20:21
 9/9 anonim válasza:
100%

# 1/8-as én elmesélném neked akkor is öklözés, vagy akármi na jó viccet félretéve az, hogy csak mondja az csak egy dolog, de nincs rá szemmel látható bizonyítékod arra, hogy valóban megtette és ha elkezdesz verekedni, még te kerülsz nagyobb bajba, mert mondván te kezdted a verekedést a semmiért. Viszont te sem tehetsz ebben az esetben magánemberként túl sok mindent azon kívül, hogy jelented az állatvédőknek de akkor is látható bizonyítékot kell ehhez előbb bemutatnod.


Kérdező:! Én is azt mondom neked is, hogy magánemberként csak annyit tehetsz, hogy jelented az állatvédőknél az állatkínzást csak tudd is bizonyítani, hogy valóban ez történt, és sohase önbíráskodj, mert akkor csak te jössz ki rosszul ebből a helyzetből!.

2019. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!