Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tisztelt és nagyra becsült...

Tisztelt és nagyra becsült állatvédők! Az miért számít állatkínzásnak ha a kutyát és a macskát is egész évben kint tartom?

Figyelt kérdés
A macska este bemegy a pincébe a kutyának meg van ollja.

2019. aug. 8. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Az igazi állatvédők szerint ez is az.


Sőt, van állategyesület (várost nem írok), ahol csak úgy adnak örökbe kutyát (németjuhászt, huskyt, farkaskutyát), hogy csak bent a lakásban lakhat, és jönnek is ellenőrizni...


Pedig egy állatnak EZ az igazi állatkínzás! Az állat kint érzi jól magát.

2019. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, milyet kutyát.

Ha télálló bundájú kutyád van, mint pl. egy kuvasz, akkor nem állatkínzás.

Ha viszont pl. egy rövidszőrű és/vagy aljszőrzet nélküli, és/vagy kistestű kutyát tartasz kint télen, az azért állatkínzás, mert az állatod szenved a hideg hónapokban, folyamatosan fázik, emellett előbb-utóbb az ízületei is tönkremennek, ill. egyéb bajai is lehetnek.

Macska növeszt téli bundát, nem kínzás kint tartani, gondolom, sima keverék házimacskára gondoltál, és nem egy szfinx cicára.

2019. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nem számít annak ha van megfelelő helye ahol az időjárás elől elhúzódhat, tehát nyáron hűvös, télen meleg helye illetve ha nincs láncon. Ha amúgy mindene megvan (egészségügyi ellátás, séta, játék, gazdával töltött minőségi idő stb.) akkor sok fajta kutya boldogan él kint. Vannak viszont fajták, amik a rövid szőrük miatt nem tarthatóak kint egész évben. A macskánál a kint tartás veszélyesebb, mert könnyebben érheti baleset, ugye őt nem állítja meg a kerítés.
2019. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez nem állatkínzás. Az az állatkínzás, ha kivágod a kutyádat a kert közepébe, legyen akár -20 fok. De ha van lehetőség olyan helyre vonulnia az állatnak, ahol nincs hideg, és jól van szigetelve, akkor szerintem oké. Mármint, én egész évben kint tartom a kutyáimat. Rendes helyük van, szerintem rengeteg kint tartott kutyának nincs ilyen jól megoldott lakhelye. De az ember nem hinné el, mikor azt mondom, hogy a kutyám ha hó van, akkor egész télen ott fekszik. Tudom, hogy nem fáznak. Van rendes helyük, ha akarnak oda bevonulnak.

Ez attól függ, hogy még is miről beszélünk. Ismételten, nem mindegy, hogy kivágod a kutyaházat a kert közepébe, vagy pedig egy rendes helyet kreálsz az állatoknak.

2019. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Én sok nagyon fázó, összekuporodó macskát látok télen.Pedig a macskák még jobban szeretik a meleget, mint némelyik kutya.Gondoljatok bele, milyen lehet télen, amikor minden tiszta jég, süt a hideg bárhova ül, lefeküdni meg sehova nem tud.És ez van nappal is, éjjel még hidegebb.Napokon, heteken át sose tud felmelegedni szegény.Persze ez a rövid szőrű kutyákra is igaz, meg amelyiknek nincs védett, meleg helye.

Aki ilyen sorsra ítéli az állatát, mondván hogy kint a helye, nem fázik az, stb.buta védekezések,annak azt mondanám, próbálja meg milyen fázni, remegni egész éjjel, mikor elalszik kicsit a fáradtságtól, és felébred a fázásra.

Én már aludtam így.Iszonyat!

És ők napokig, hetekig így élnek.Gazdi meg bebújik a jó meleg lakásba, a jó meleg ágyba.Mert neki ez jár,mert ő megérdemli.

Tisztelt kérdező! A megszólítása arrogáns, kötekedő, gyűlölködő.

Én nem vagyok hivatalosan állatvédő, de védem az állatokat.Sajnos, védeni kell őket egy "értelmes" lény, az ember miatt.Nem kell elmondani, miket művel az ember az állatokkal,mostanában is halljuk sajnos szinte naponta.

Az is állatkínzás, ha nem adjuk meg az állatnak amire szüksége van:étel, víz, meleg hely,stb.Mert ő szenved.

Nekem is van 8 mentett kutyám, kinti kutyák.Nagy területen, szabadon.Van egy fűtött kisház, ahol laknak.A cicáim szintén.Semmi gond a kint tartással szerintem, ha van meleg helyük, viszont a macskákra ezer veszély leselkedik.Hosszú történet, miért.Igazából aki ilyet kérdez, annak falra hányt borsó.

2019. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Jaaaj, Petike hány idióta kérdésed lesz még ma? Ennyire unatkozol, hogy képes vagy napi 20 baromságot kiírni az oldalra? Azt hittem a macskafürdetésnél felfogtad a lényeget.



A macskát ugyebár csak akkor tarthatod kint, ha meg tudod oldani, hogy ne menjen a szomszéd kertjébe jelölgetni és szarni, rongálni. És ne okozzon balesetveszélyes helyzetet az utcán, amikor kimászkál a kocsi elé.


A kutyát meg kint lehet tartani, ha nem fázik kint a hidegben. Gyengébbek kedvéért: a husky pl.nem fagy meg kint, de a vizsla igen.

2019. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez miért hülye kérdés? Az állatvédők véleménye érdekelne. Nem pedig egy trollkodóé. 😒
2019. aug. 8. 17:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg akkora a forgalom az utcákban hogy 1 kezemen meg tudnám számolni hogy hány kocsi megy el a ház előtt
2019. aug. 8. 17:34
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem a kinti-benti tartási van a hangsúly, hanem azon, hogy legyen kapcsolatod a kutyával. Nekünk a mopsz is kinn van, de van nyáron hűvös télen megel házrész, ahova szabadon bejárnak. Plusz gyakran visszük őket kirándulni, otthon pedig min~l több időt töltünk velük. Ha kib*od az udvarra, mer' jóvanazzúgy és hozzá sem szólsz egész nap, akkor minek a kutya? Vagy a láncon vagy kennelben? És van ólja, de ugye télen friss szalmát töltesz bele neki, hogy ne fázzon? És ugye naponta 2x töltöd föl az itató edényét? És ugye attól függetlenül hordod sétálni, ha kinti kutya? Mert az állatvédőknek inkább ez szempont, nem a kinti-benti, és csupán a kapcsolat miatt forszírozzák a benti tartás - meg azért akkor is van olyan kutya, akit nem bafnék ki az udvarba egy ólba... Macska esetében pedig amit fentebb már írtak: az a te állatod, tartsd kerítésen belül. Továbbá minek, ha nincs vele kapcsolatod mert egész nap csavarog? Gondolom hogy be is van oltva, ha már kinti, és kutyát macskát egyaránt külső/belső parazitamentedíted? Ha a fentiek között csak egy nem válasz is van, ugyan állatkínzó nem vagy, csak nem értem minek neked állat, ha alapvető felelősséget sem vállalsz és alapvető kapcsolatot sem kívánsz velük tartani.

Egy tisztelt és nagyrabecsült állatvédő

2019. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Jah! Az ivartalanítász meg sem említem, mert ugye evidens!
2019. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!