Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A PETA befolyása miatt tiltott...

Progizo kérdése:

A PETA befolyása miatt tiltották be néhány amerikai nagyvárosban a szőrmeviselést?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, Los Angelesben betiltották a szőrmeviselést. A PETA gerjesztette hisztéria kelt ilyen buta törvényeket? Hiszen a szőrme természetes mivolta miatt a legkörnyezetbarátabb ruhaanyagok egyike. Meg azt is olvastam itt a GYK-en, hogy a PETA elaltatja a begyűjtött állatokat. Akkor ha ez prémes haszonállat lenne (mert az azokkal való bánásmód és felhasználásuk sem tetszik nekik), ugyanott vannak, mint a tenyésztők, csak éppen ők nem dolgozzák fel ruhának a prémjét, hanem a kukában végzi a szerencsétlen állat.

2019. aug. 9. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha állatokat ölnek, akkor egy szar* szervezet ők is.
2019. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, offolok, csak eszembe jutott egy filmrészlet. Állatvédő a szőrmebundás nőnek: tudja hány szegény állatnak kellett ezért a bundáért meghalnia? Mire a nő: tudja hány gazdag állattal kellett érte lefeküdnöm?


Amúgy szerintem nem tiltották be, csak elérték, hogy ne legyen divat, sőt megszólják azt, aki viseli.

2019. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1.: ha jól tudom, a "PETA" név valami "etikus bánásmód az állatokkal" kifejezés rövidítése.

Akkor szerintük is belefér az etikába az állatok leölése?

Főleg ha kíméletesen, altatással csinálják?

Tetszik vagy sem, a haszonállatokat azért tenyésztik, hogy életük végén valamely részüket (hús, bőr, prém, stb.) felhasználják.

A természetben sem jórészt végelgyengülésben halnak meg az állatok, hanem zsákmányként.

Mindezektől függetlenül lehet etikusan, erkölcsösen bánni velük, és kell is. Életükben és halálukban is.

2019. aug. 10. 09:23
 4/8 A kérdező kommentje:

#2.: ezt a filmet nem ismerem, de vicces. :-)


"Amúgy szerintem nem tiltották be, csak elérték, hogy ne legyen divat, sőt megszólják azt, aki viseli."


De kik ezek, akik megszólnak érte, meg elérik, hogy ne legyen divat? Megszólással divatjamúlttá lehet tenni valamit?

Miért csinálják ezt? A húsevés kapcsán is ezt teszik? Lehet, hogy a műhúst ezért találták fel Amerikában nemrég? Hát egye meg azt, akinek egészségére válik; az emberi szervezet biztosan nem az ilyen műbaromságok feldolgozására van megalkotva, ahogy a természet sem a műanyag ruhák nagyüzemi gyártására és lebontására, ha már eldobták.

2019. aug. 10. 09:27
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem a kérdésedben az állításokat : mióta környezetbarát a szőrme ? Egy szőrmebunda kereskedő vagy egy tenyésztő biztos be fogja neked magyarázni, hogy a szőrme természetes, de ha utána néztél volna, milyen kezelési folyamatoknak vetik alá a bundát, tudnád, hogy az már egy mesterségesen kezelt anyag. Ha természetes lenne, elkezdenének a szőrszálak, a bőr büdösödni, rohadni, bomlani. Szerinted miért nem változik az állaga ? Ugyanúgy kezeléseken esik át, mint a gyapot,amiből pamut lesz, semmi köze nincs más a természethez. Magyarul a szőrmebunda is kb. ugyanannyira "műbaromság", mint sok más termék, amit feldolgozás útján kapsz kézhez. A szőrme szerintem nem a természetet , természetességet szimbolizálja, hanem a természetrombolást, az emberi mohóságot, a természet kizsigerelését, erőszakosságot.
2020. nov. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, hogy ide is leírom, de véletlenül észrevettem, hogy Progizo minden szőrmés topikban elmondja, mennyire vonzódik a szőrméhez és mennyire környezetbarátnak tartja. Szóval akkor szerintem a gumióvszert sem kellene megvenned a boltban, ha van disznóvágás,kecskeölés a rokonságodban, tedd félre az állat beleit és készits belőle magadnak házilag óvszert, az is egy "szép" régi szokás volt, és természetes anyag, szemben a gumióvszerrel.
2020. nov. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5.: a valódi szőrmét is kezelik vegyszeresen, de ez nem jelent olyan mértékű környezetterhelést, mint egy műszőrme vagy egyéb műanyag ruha esetében. Szerintem nem nehéz ezt belátni és talán nem kell hozzá semmilyen szakemberek tudományos alaposságú véleménye, hogy belássuk: a műruhák előállítása, kezelése és megsemmisítése mekkora környezetszennyezést jelent.

Ehhez képest a haszonállatok leölése nem a környezet szennyezése, hanem az adott faj populációját ért veszteség miatt lehet káros. Ez viszont akkor káros ténylegesen, ha a faj a kihalás szélén van. De a tenyésztésnek pont az is a lényege, hogy a természetben élő egyedeket ne kelljen bántani.


#6.: "Progizo minden szőrmés topikban elmondja, mennyire vonzódik a szőrméhez és mennyire környezetbarátnak tartja."


Ha egyszer így van? Az Új Magyar Lexikon is azt írja a szőrméről, hogy "szépsége és hőszigetelő képessége miatt ősidők óta kedvelt ruhaalapanyag".


"szerintem a gumióvszert sem kellene megvenned a boltban, ha van disznóvágás,kecskeölés a rokonságodban, tedd félre az állat beleit és készits belőle magadnak házilag óvszert, az is egy "szép" régi szokás volt, és természetes anyag, szemben a gumióvszerrel."


Nyitott kapukat döngetsz; ha iparilag leölt állatok beleiből készítenének óvszert, előnyben részesíteném a gumival szemben. Nem is tudom, miért nem csinálják ezt. De hurka- és kolbásztöltésnél talán több haszna van a bélnek.

2020. nov. 12. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem nehéz belátni, hogy a szőrmeipar még mindi környezetszennyezőbb, mint a műszőrme. Tekintve hogy külön állattartó telepeket kell hozzá üzemeltetni, sokkal macerásabb a természetes budnát vegykezelni , mint eleve műszálből legyártani, és "szép" kis dögkutat is kell tartani a nyúzás miatt. 100 kiló dögtetem önmagában környezetszennyezőbb, mint a műszőrme legyártása egy üzemi gyártósoron, ahol más típusú, anyagú termékeket is le tudsz ugyanazon a gyártósoron gyártani. Szóval nme is értem, miről beszélsz, hogy a szőrme környezetbarát. De megalapozott szakértői álláspontot, számolásokat is mutathatnál akkor erről.
2020. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!