Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Állatvédelem

A kérdés
progizo nevű felhasználó kérdése:

A PETA befolyása miatt tiltották be néhány amerikai nagyvárosban a szőrmeviselést?

Úgy hallottam, Los Angelesben betiltották a szőrmeviselést. A PETA gerjesztette hisztéria kelt ilyen buta törvényeket? Hiszen a szőrme természetes mivolta miatt a legkörnyezetbarátabb ruhaanyagok egyike. Meg azt is olvastam itt a GYK-en, hogy a PETA elaltatja a begyűjtött állatokat. Akkor ha ez prémes haszonállat lenne (mert az azokkal való bánásmód és felhasználásuk sem tetszik nekik), ugyanott vannak, mint a tenyésztők, csak éppen ők nem dolgozzák fel ruhának a prémjét, hanem a kukában végzi a szerencsétlen állat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szőrme, prém, bunda, viselet, betiltás, Amerikai Egyesült Államok, Los Angeles

aug. 9. 22:09  Privát üzenet  

A válaszok
Ha állatokat ölnek, akkor egy szar* szervezet ők is.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 9. 22:49 Privát üzenet

Bocs, offolok, csak eszembe jutott egy filmrészlet. Állatvédő a szőrmebundás nőnek: tudja hány szegény állatnak kellett ezért a bundáért meghalnia? Mire a nő: tudja hány gazdag állattal kellett érte lefeküdnöm?

Amúgy szerintem nem tiltották be, csak elérték, hogy ne legyen divat, sőt megszólják azt, aki viseli.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 10. 08:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#1.: ha jól tudom, a "PETA" név valami "etikus bánásmód az állatokkal" kifejezés rövidítése.

Akkor szerintük is belefér az etikába az állatok leölése?

Főleg ha kíméletesen, altatással csinálják?

Tetszik vagy sem, a haszonállatokat azért tenyésztik, hogy életük végén valamely részüket (hús, bőr, prém, stb.) felhasználják.

A természetben sem jórészt végelgyengülésben halnak meg az állatok, hanem zsákmányként.

Mindezektől függetlenül lehet etikusan, erkölcsösen bánni velük, és kell is. Életükben és halálukban is.

# 3/4Időpont aug. 10. 09:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#2.: ezt a filmet nem ismerem, de vicces. :-)

"Amúgy szerintem nem tiltották be, csak elérték, hogy ne legyen divat, sőt megszólják azt, aki viseli."

De kik ezek, akik megszólnak érte, meg elérik, hogy ne legyen divat? Megszólással divatjamúlttá lehet tenni valamit?

Miért csinálják ezt? A húsevés kapcsán is ezt teszik? Lehet, hogy a műhúst ezért találták fel Amerikában nemrég? Hát egye meg azt, akinek egészségére válik; az emberi szervezet biztosan nem az ilyen műbaromságok feldolgozására van megalkotva, ahogy a természet sem a műanyag ruhák nagyüzemi gyártására és lebontására, ha már eldobták.

# 4/4Időpont aug. 10. 09:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A dél-amerikai Nickelodeon-on ugyebár volt az a "Yo soy Franky" című sorozat. (aminek most az észak-amerikai feldolgozását adják le nálunk) Megnéztem néhány részt eredeti nyelven...
USA beutazás szárazföldön keresztül (autóval kanadai út során átmennék néhány napra usa-ba). Ilyenkor I-94-es nyomtatványt kell csak kitölteni a belépéshez?
Írnátok néhány olyan Amerikai orvosi egyetemet ami állami finanszírozású. A gimit Magyar országon akarom befejezni, de egyetemre Amerikába akarok menni, előre is koszi?
Amerikai Akitát kell-e csibészeltetni? Van egy 16 hónapos szukám. A tenyésztője szerint nem kell. Volt egy kis incidens, néhány napja betudott jönni egy fickó és kopogott az...
1 éves Amerikai Pitbull kutyámnak néhány fogán barnaságot láttam mivel tudnám ezt megállítani hogy fehér legyen?
Van itt valaki olyan aki amerikai focizik és válaszolna néhány kérdésre? :D Köszi szépen

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Állatvédelem rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!