Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem kellene rasszizmusnak...

Nem kellene rasszizmusnak minősíteni azt hogy ha valaki az állatokat az emberek felett valónak tartja tehát azt mondja hogy az emberek rosszak mind alapvetően, az állatok pedig jók?

Figyelt kérdés
Miközben mind a kettő az élővilág tagja és ugyanúgy vannak rossz és jó tulajdonságaik, és különböző személyiségük, például a macskák megölik a madarakat, a kutyák néha megeszik a saját kis utódaikat, attól még ők nagyon aranyos kisállatok, de némelyek közülük ilyeneket is művelnek. Azok az emberek akik ezt nem veszik tudomásul azok egyáltalán hogyan csinálták meg a nyolc általánost azt nem értem.
2019. aug. 12. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Magasan kvalifikált Barátom! Kérlek, nézd meg a szótáradban, mit jelent az a szó, hogy RASSZ! Köszönöm!
2019. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Na kérdező, te sem vagy normális!
2019. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Magasan kvalifikált barátom tisztában vagyok a szó jelentésével, mégis hogy közelítenéd meg ezt a problémát hogy ami mostanában terjed, hogy az embereket egy alacsonyabb rendű csoportosulásnak tartják sokan, és nincs meg az egyenlőség. Főleg az aluliskolázott tömegek körében terjed.
2019. aug. 12. 11:50
 4/18 A kérdező kommentje:
Bárcsak csak normális állatvédők lennének, olyanok akik empatikus, akik rendesek, normálisak, értelmesek, emberiek, akik szeretik az állatokat és nem csak a saját maguk felsőbbrendűségéhez használják őket hanem ténylegesen szeretik az élőlényeket amibe beletartozik az ember is. :( De elég sok beteg elvakult "állatvédő" van. Nem is értem hogy nevezhetik így magukat.
2019. aug. 12. 11:54
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez érdekes, mert én az aluliskolázott tömegek körében pont azt figyelem meg, hogy sz4rnak az állatokra, semmi empátia nincs bennük az állatok irányába, csak tárgyként, fogyóeszközként tekintenek még a saját állataikra is. Mégis minek kellene tekintenem egy olyan embert, akinek beteg az állata, szenved és cseszik orvoshoz vinni, mert ő nem költ "hülyeségekre"? Hát bocs, de az én szememben az ilyen ember egy nagy nulla...
2019. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen de az ilyeneknek mindig vannak állataik, pont azért mert forgó eszköznek kezelik és mindegy nekik, jönnek mennek az állataik az életükben, általában nem gondolják végig hogy mivel jár de ennek ellenére nagyon büszkék rá. Legalábbis én ezt tapasztalom, főleg a városokban vannak lakóparkokban stb, szinte kötelező a valamilyen kisállat, és folyamatosan hangoztatják hogy az emberek milyenek, az állatok sokkal jobbak, meg az állat sose bántana egy másikat, meg nem képes olyanokra mint az ember. Meg az az állat átpasszolás ez elég gyakori, hogy hogy vesznek egy állatot és akkor rásózzák valakire akinek meg törődnie kell vele, és tulajdonképpen ezek akik ilyenek sokszor nem is foglalkoznak állattal nem is törődnek vele, nem ők látják el, de mégis ők az állatvédők szóban. De van nagyon sok rendes állatvédő is. Csak emellett én nagyon sok ilyet látok akik divatból tartanak állatot és ezzel felvágnak és igazából már szinte lenézik azokat akiknek nincs, státuszból sétáltatják az izom kutyát, sokan igazából divatoznak az állatokkal.
2019. aug. 12. 14:05
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

Engem is zavarnak az állatokat az emberek fölé helyezők, közülük rengeteg a szorongó, valóban aluliskolázott, életben sikertelen ember.


Igen, ez a viselkedés elítélendő erkölcsileg szerintem is, szerencsére törvényileg is más besorolásba esnek az állatok és az emberek.


Hülyének lenni szabad.

2019. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
De akikről te beszélsz, azok nem is állatvédők! Attól, hogy valaki hangoztatja meg veri a mellét, hogy ő mekkora állatimádó, még nem lesz állatvédő. Az igazi állatvédők (mint én is), nem csak a pofájukat járatják, hanem teszik is amit kell! És ha fejre álltok, akkor is többe nézem az állatokat a nulla erkölcsű, felelőtlen állattartóknál!
2019. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem látom, hogy ez a probléma ekkora méreteket öltene, én csak nagyon kevés ilyennel találkoztam. Az emberek nagyrésze a körülményekre tekintettel formál véleményt, márpedig vannak olyan körülmények melyekben az adott embert kevesebbe nézem, mint egy állatot, de ez nem a norma, és ez nem jelenti azt, hogy kevésre venném az embereket. Az ilyen példák általában akkor szoktak feljönni, amikor rossz emberekről beszélünk. Szélmalomharcot vívsz.


Amúgy meg a rasszizmus fogalmát tényleg jó lenne megtanulni. Az, hogy nincs az általad vázolt jelenségre külön szó, nem jelenti azt, hogy bármi mást használhatsz rá, amit viszont jelent, hogy az általad vázolt jelenség, még annyira sem elterjedt, hogy saját neve legyen.

2019. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

Sokan vannak amúgy értelmisérült emberekkel is így, azt hiszik, hogy aki nem képes döntést hozni, mérlegelni, átlátni a helyzetet, gondolkozni, az nem képes rosszra sem, pedig ez marhaság, a képesség hiánya miatt tett jó(pl kutyáknál az emberszeretet bármit tesz a gazdi) nem egyenlő azzal, mintha át tudná gondolni és a rosszak ellenére szeretni.


Elvakult állatvédő van itt is, aki döntésképtelen állatokat többre tart az embereknél..


Megnézném a fejét, ha az állatok emberi értelmet kapnának és halomra ölnék az embereket, meg közülük a gyengébbeket, mennyire lenne oda értük.


Van ilyen film is, majmok bolygója, már nem cuki csimpánzocska, ha képes gondolkozni, bármilyen aranyos is a külseje. Kutyákkal ugyanez lenne.


Az állatok nem képesek gondolkozni, nem képesek értelmezni, ezért kevesebb rosszra is képesek, de ez nem pozitív tulajdonság, ugyanis nem a saját döntésük a viselkedésük.


Egyébként hálistennek állattartásra figyelni már tényleg divat, ahogy az emberek a saját és állataik egészségével is egyre tudatosabban foglalkoznak.

2019. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!