Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet kezdeni ennyi...

Mit lehet kezdeni ennyi kóbormacskával?

Figyelt kérdés
Mi egy kis településen lakunk, mondhatjuk egy nagyobb faluba és rengeteg kóbormacska van errefelé. Nagyon eleem van már belőlük. Múlt évbe is valaki belökött 2 kismacskát a kertünkba vagy nem is tudom honnan kerülhettek ide, a nőstények is folyton ide fialnak össze vissza, sok üres telek van erre meg susnyás, oda is befialnak. Egész éjjel nyivákolnak a kutyánk is már nem egyet megfogott, széttépett, össze számolni nem tudnám már hány macskatetemet ástunk el. Kb minden nap ki van lapítva egy az utcába. Egyszer megfogtunk párat próbáltunk nekik gazdát keresni de igazából a kutyának sem kellenek vad kismacskák, a menhely nem fogadja őket mert dugig vannak, én meg nem tudok velük foglalkozni. Pici babám van + van egy kutyánk is, macskák már abszolút nem férnek bele....és ez egyre csak roszabb...szerintetek hova vezet ez az egész?? Meddig szaporodnak még? Ráadásul olyan vadak, hogy csoda hogy el lehet kapni egy kettőt. A menhelyekkel semmire nem megyek dugig van mindd, nem fogadnak egyet se, én meg ugyan ide nem szokatok egyet sem. Hogy szokták orvosolni az ilyen helyzetet van erre egyáltalán valami módszer?

2019. aug. 16. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hát, mondjuk ha az eredeti két lánycica ivartalanítva lett volna, akkor nem fialnak össze-vissza, és nem lenne mostanra több tucat macska.

Még most sem késő elkezdeni. TNR-nek hívják a módszert (vagy magyarosítva CSIV) - csapdázás, ivartalanítás, visszaengedés. Itthon is nagyon sok állatvédő szervezet foglalkozik vele, ez esetben annyi időre kell befogni az állatokat, míg lábadoznak a műtèt után, majd vissza lehet őket engedni. Ez az egyetlen módszer, vad és félvad macskákat esélytelen gazdásítani.

Az ivartalan macskák nem szaporodnak, idővel logikusan lecsökken majd a számuk.


Állatbarátként te is belekezdhetsz a megfogható egyedekkel, illetve kérhetsz segítséget alapítványoktól, akik foglalkoznak tnr-rel.

2019. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csakis TNR-el lehet orvsolni.
2019. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Én ezzel nem tudok foglalkozni, de legalább mostmár tudom hogy erre tényleg létezik módszer. Megpróbálok keresni valakit aki foglalkozik ilyennel. Mégegyszer köszönöm!
2019. aug. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!