Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédelemmel foglalkozom,...

Állatvédelemmel foglalkozom, de.. (? )

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam az állatokat,mivel eléggé introvertált személyiség vagyok, szeretek velük lenni, mert nem túl bonyolultak, mindig kimutatják, amit gondolnak, semmit nem gondolnak túl, és szavak nélkül is megértjük egymást.

De mostanában nagyon sok a kidobott, elhagyott állat. Én nagyon sokuk mellett nem tudok elmenni, ennek ellenére úgy gondolom, hogy még a felelősségteljességen belül vagyok állattartás terén. 9 kutyám és 8 macskám van, de mindegyik oltott, ivartalanított, kapnak rendesen enni, stb.

Viszont mostanában talán csak az ördöggel nem kerültem összetűzésbe miattuk. Sehol nem lehet nyugodtan élni, mert a szomszédok rögtön feljelentgetnek, piszkálnak, stb. Az elmúlt időben kb. háromszor költöztem emiatt. Legutóbb kénytelen voltam "haza" költözni a családomhoz. Három felnőtt gyerekem van, és egy volt férjem, akiknek ott hagytam a családi házat, amikor úgy döntöttem, hogy állatvédelemmel fogok foglalkozni, mert nem akartam őket kitenni annak, hogy ezt el kelljen viselniük. Most viszont néhány hónapra kénytelen voltam hazaköltözni, addig míg újra találok helyet, ahova nyugodtan vihetem az állataimat is magammal. Mégis folyamatosan piszkálnak, ők és néhány kollégám is. Ilyeneket hallgatok: minek neked ennyi kutya? Mit pótolsz azzal, hogy állatokat mentesz? ( What????). Úgysem menthetsz meg minden állatot. Lehet, hogy te istállóban akarsz lakni, de mi nem. ( (What???). És így tovább. Kicsit unom már, és nem is értem az egészet. Miért válnak ellenségek a családtagokból, kollégákból, barátokból ha egyszerűen csak a saját utamat járom, anélkül, hogy ezzel bárkinek is ártanék? Gondoskodom az állataimról, én keresem meg a rávalót, stb. Egész eddigi életemben a család volt az első, dolgoztam, hogy kifizessem a hitelt a házunkra, főztem, mostam, takarítottam. 46 éves vagyok, úgy gondolom, most egy kicsit csinálhatom azt is, amit én szeretnék. Ez pedig az, hogy az állatokkal szeretnék foglalkozni, törődni a bajba jutottakkal, rehabilitálni, stb. Ez miért olyan nagy baj? Véleményeket várok főleg olyanoktól, akik esetleg jártak, járnak hasonló cipőben. köszi.



2019. szept. 14. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Semmi baj nincs ezzel, csak költözz valami tanyára.
2019. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Minden rosszindulat nélkül: mekkora szerepe van ennek abban, hogy megromlott a házasságod? Szép dolog az állatvédelem, én is állatmentő vagyok, de ez az otthagytad a házad és elhagytad a családod az állatok miatt, nekem kicsit meredeknek tűnik. A kérdések is ennek szólnak szerintem.

Ha a lakhatásban segítségre szorulsz, nem járhatod a sajàt utadat, mert másokhoz is alkalmazkodni kell. Plusz szerintem érdemes azt is vègiggondolni, hogy mindent és mindenkit ellöksz magadtól az állatok miatt, biztosan ezt akarod?

2019. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Itt is lakott egy hölgy, hasonló gondolkodásmóddal és sajnos azt kell mondjam nem lett happy end a történet. A kutyák ott is ivartalanítva voltak meg a macskák is, de egyre csak több állatot sajnált meg, később el is adósodott miattuk a házát is elbukta és az állatok később a gyepmesteri telepen kötöttek ki.
2019. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog az állatmentés, én is csinálom már vagy 20 éve, de!


Nem mehet a házasságod rovására. Eleve valóban nem értem, hogy minek neked ennyi állat.

Ennek nem a gyűjtögetés lenne a lényege, hanem az, hogy minél jobb gazdit keress a mentetteknek és nem felhalmozni kellene őket.

9 kutyával nem tudsz ugyanúgy, normálisan foglalkozni és szemmel láthatóan nincs mellettük magánéleted. A folyamatos költözés meg nem normális.


Nekem van 1 kutyám és 2 macskám, de meg van határozva (általam), hogy mennyi az a létszám, amennyivel elboldogulok a család és a saját állataim, illetve a munka mellett.


Meg kellene találni az egyensúlyt, mert az emberi kapcsolataid rovására fog menni. Vagy valóban venni kellene egy tanyát, ahova el tudtok költözni a férjeddel...


És hidd el, amikor örökbe kell adni egy mentettet, akit helyrehoztam és rehabilitáltam, akkor ennyi idő után is tudok sírni, de amikor kapom a képeket a gazdiktól, akkor mindig megnyugszom, hogy jól döntöttem.

2019. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Én még ugyan csak 20 vagyok, de már most 12 macsekom van. Egyenlőre csak a munkahelyemen szóltak be, de azóta már ott sem (új részlegre mentem).

Én ezt úgy oldom meg, hogy lesz&rom őket. Ha látom mi készül, bunkó leszek, elvonulok,direkt otthagyom őket (családtagokat).


Valamint nekem egyik kollégám mondta, hogy ha a magánéletemben vájkálni, ordítani kell. Elhordani a sárga földig, elmondani mindennek. Az ostoba emberek ebből értenek. Semmi másból. Fel kell szívnod magad. A gyerekeidnek is mondthatod nyugodtan, hogy lehet örülni, hogy felnevelted őket és sajnálod, hogy ennyire intoleránsak lettek.


Figyelj, az emberek gonoszak. A saját családjában sem bízhat meg senki. Te se tedd...

Költözz egy kisebb faluba, elhagyatottabb helyre, ahol elég nagy a telek. Ha jól felosztod, a macsekoknak és a kutyusoknak is lesz egy-egy lekerített zöld övezet. (persze macskáknak inkább nagyobb zárt kifutó). Abba nem szoktak belekötni.

Szomszédok ellen meg nagy, átláthatatlan kerítés.


Ne jópofizz senkivel, és látatlanba ne barátkozz... Nem éri meg. Sajnos az állatvédők élete ilyen.

2019. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
17 állat igenissok. miért nem elég 2-3 esetleg 4 ? miért kell 8 kutya és 8 macska ? minek . igenis túlzásba lehet vinni ezt is.
2019. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 macskám és 2 kutyám van, de a második kutyánál már nagyon ki voltam borulva. Bedobták az udvaromra, a saját kutyám (vagy egy másik, nem tudom) összemarta, szóval kénytelen voltam megmenteni. Elvittem orvoshoz, behoztam a házba a macskák közé amíg kicsi volt aztán összeszoktattuk a saját kutyámmal. DE nem tudtam gazdihoz adni, mert nem kellett senkinek. Legalábbis normális helyre nem, lakatlan telekre meg nem akartam adni, ha már ennyit küszködtem vele. Szóval a nyakamon maradt. Ez egy nagy buktatója lehet a mentésnek, mert benne van a pakliban, hogy nem lesz jó gazdi. Én már ezen rettegek, mert nem tudok/nem is akarok több állatot vállalni, de én sem bírok elmenni a bajba jutott állatok mellett, viszont nagyon nehéz új, megbízható gazdit találni. A 9 kutya viszont rengeteg, én már kettővel sem bírok eleget foglalkozni, nem tudom te hogyan oldos meg..
2019. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Szóval 9 kutya és 8 macska miatt elhagytad a családodat.Ez kapásból a legnagyobb marhaság,amit eddig hallottam.Nem is értelek.Munkahelyen minek kell ezt elmondani?

Az egyik válaszoló írta,hogy gonoszak az emberek,a gyerekeid intoleránsak.Számoljunk egy kicsit.Nekem két kutyám van,munkából hazaérek kb.3-4 órakkor, elviszem őket sétálni,játszom velük,megfésülöm őket,enni kapnak stb.Ha minden jól megy,akkor 3óra alatt kész vagyok ezekkel.A kérdezőnek 9 kutyája és 8 macskája van,neki mennyi idő ezeket elvégezni? A családjára mikor jut ideje?

Én sem tolerálnám,ha a feleségem/édesanyám a velünk töltött idő helyet, pár állatot babusgatna.A kiadásokat nem is említettük még.


,,Lehet, hogy te istállóban akarsz lakni, de mi nem.''

A kutyák és a macskák vedlenek,piszkítanak.Szomszédom labradorja az egész kertet telerakja szőrrel, még az én kertemben is van belőle.Akkor 9 kutya és 8 macska mennyi szőrt és sz@rt termel? Gondolom erre értették az istálló szót.


A szomszédok lehet az ugatás miatt jelentettek fel,meg hogy a macskák a kertjükbe piszkítanak.Elég irritáló tud lenni.


Veled az baj,hogy mániákusan űzöd ezt a hobbit.Nem veszed észre,hogy ez a környezetedbek mennyire zavaró tud lenni.A szagot el sem tudom képzelni.2 év múlva mi lesz veled? Hány kutyád és macskád lesz?

Régen voltak ilyen állatmentős műsorok,amikben lehetett látni pár gazdát,akik egy házban 20 macskát tartottak.Tiszta szemét volt minden,szagos,mocskos.Szerintem az emberek így képzelik el a te otthonodat is.

Ne legyél olyan,mint a műsorban bemutatott gazdák.Én önzőségnek tartom,hogy a családod helyett az állatok fontosabbak neked, de ha te így akarsz élni.Tudd hol a határ és ne vállald túl magad.

2019. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog az állatvédelem de meg kéne húzni a határokat. Alapíts egy állatmentő szervezetet saját telephellyel vagy csatlakozz be egyhez. Az kéne, hogy legyen a cél, hogy minden állat gazdához kerüljön, ahol rendesen tudnak velük foglalkozni.

Az egyik kutyám mentett, egy ismert szervezetnél volt ideiglenes befogadónál, összesen 20 kutya volt ott. Egy ház garázsában volt a helyük, napi párszor 10 perce engedték ki őket a kertbe, de egyébként szinte egész nap egyedül voltak. El sem tudom kepzelni, hogy milyen lehett ez neki, hiszen mostmár 2 éve nalunk van és 0-24 valakin csüng. Olyan nincs, hogy ő egyedül lefekszik és alszik, mindíg kontaktban van valakivel. Belegondolni is rossz, hogy x hónapig szinte 0 kapcsolata volt emberekkel. Arról nem is beszélve, hogy felelemagresszív lett az idegen kutyákkal szemben, holott előtte (egy nagyon szegény családnál vidéken) együtt aludt a többi kutyával. Persze jó dolog, hogy összeszedték őt, ivartalanították, parazita ellenes készítményt is adtak neki, illetve feltették őt az oldalukra ahol mi megtalátuk őt. De merem állítani, hogy ez a pár hónap amíg ott volt jobban megviselte őt mentalisan mint a korábbi tanyasi kóbor élet.

2019. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

igen én is kiváncsi vagyok hogy visz valaki 8 kutyát sétáltatni naponta+ foglalkozik velük kb félórát mindegyikkel. mellette még meló , meg házimunka is stb. ez állatkínzás ha bevallod ha nem. nem aza baj hogy kutyáid vannak és macskáid , de tarts mértéket. jóból is megárt a sok. 6 nm szabadhely kell egy állatnak egyedenként törvényei előírás szerint. tehát legalább 112 nm-es lakásod kell legyen azt is vedd figyelembe

kajáról nem is beszélve meg még ott vannak a macskák is.

2019. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!