Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek a kutyámat zaklató...

Mit tehetek a kutyámat zaklató szomszédasszony ellen?

Figyelt kérdés

2018 májusában költöztünk új lakásba. Az akkor 2,5 éves kutyám nehezen viselte az új helyet, így emiatt az első pár hétben sokat ugatott. A szomszédok és a tulaj is figyelmeztettek, hogy az alattunk lakó öregasszony utálja az állatokat/embereket, biztosan lesz vele gond.

Eleinte csak üzeneteket hagyott, hogy sokat ugat a kutya, emiatt sokkal jobban odafigyeltünk, de nem tudunk egész nap itthon ülni. Próbáltuk az egész lakásban elengedni, vagy csak a konyhába csukni, nyitott vagy csukott ablakokkal hagyni, rádióval, tévével... Aztán a tudomásunkra jutott, hogy a kutya valóban sokat ugat, de nem magától. A kedves hölgy üti a mi ablakaink mellett is elfutó ereszcsatornát, püföli a plafont (ami a mi padlónk), feljár az ajtóhoz csengetni, kopogni, sőt, az egyik szomszéd látta, hogy lement a kaputelefonhoz is, és felcsengetett hozzánk, amikor nem vagyunk itthon. Egy-két személyes konfliktusunk is volt, utána hetekig mindig hangfelvételeket készítettünk, ha egyedül hagytuk a kutyát, hogy bizonyítani tudjuk, nem ugat sokat/nem magától ugat. Ezt vele is tudattuk, így ilyenkor visszafogta magát, látszik is a felvételeken, hogy 8 óra alatt 10 percet ugat a kutya. Sajnos nincs végtelen tárhelyem, így abbahagytam a felvételek készítését, ő meg idővel újrakezdte a zaklatást. Mostanra oda jutott a dolog, hogy magammal hordom szerencsétlen kutyát dolgozni, de így sem tudom elkerülni, hogy néha egyedül maradjon (pl egyetemre is járok), a nyanya meg figyeli az ablakából, mikor megyünk el mindketten, és zajong. Egyszer azt mondta, azért, hogy a kutya abbahagyja az ugatást, de tudjuk, hogy nem, mert a felettünk lakók kisgyermekkel általában itthon vannak, és hallják, hogy akkor kezdi el verni az ereszcsatornát, ha csend van, amire persze a kutya elkezd ugatni.

Ma írt a felettünk lakó, hogy múlt hétfőn is ez ment, és ma is, de ő hiába próbál vele beszélni, már nem is nyit neki ajtót. Mire hazaértem, épp az ő férje beszélt a vénasszonnyal, én is odamentem, közölte, hogy nem hajlandó velem beszélni. Nem hagytam annyiban, egyre hevesebb volt a szóváltás, meg is fenyegetett, hogy megüt, már a kezét is emelte (bár megtette volna, hívhattam volna rendőrt).

Nem tudom, nem is érdekel, miért csinálja (talán hogy a többi szomszédot zavarja az ugatás, és el kelljen költöznünk), de látom a kutyámon, hogy folyamatos stresszben van, rámennek az idegei. Szerencsétlen, hiába szobatiszta, rendszeresen arra érkezek, hogy bent végezte a dolgát. Nem tudom, mit tehetnék. Jelentsem fel? Lehet ezért? Vagy menjek le az ő szintjére, és kezdjek zajongani éjszaka, hogy ne tudjon aludni? Tanácstalan vagyok.

A költözés nem opció, sajnos ilyen jó áron, ilyen jó környéken ekkora lakást, állatokkal sehogy sem találunk, és nem is akarok én elmenni azért, mert ő egy szemét...



2019. szept. 16. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Én tuti visszadnám neki éjszaka.
2019. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelem. Jegyzőnél lehet indítani az eljárást.
2019. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a házból, majd videózd le, ahogy veri az ereszcsatornát.


A korábbi hangfelvétellel már elég bizonyítékod lesz.

2019. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha mész el az üres házból, és visszaköszönsz "valakinek" - lehetőleg férfinak ("Köszi, Andris, hogy vigyázol ma a kutyára. Szevasz, jó szórakozást!"), akkor azt hiheti hogy nem üres a lakás.


Ideiglenes megoldásként, amíg a nyanyát nem sikerül leállítani.

2019. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég milyen rosszindulató megkeseredett öregasszony... Ha a szomszédok is ugyanazt állítják mint te, és szerzel videóbizonyítékot, akkor szerintem fordulhatsz rendórséghez
2019. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Néhány részletet még hozzáfűznék:

-a lakás egy téglaépítésű házban van

-sajnos nem saját, bérelt (eleinte a tulajt is hívogatta, többek közt emiatt csináltunk hangfelvételeket, így ő is látta, hogy nem nálunk van a gond, többször beszélt is a nénivel)

-a vénasszony közvetlenül alattunk lakik, a mi oldalunkon hallhatják a lakók, hogy ingerli a kutyát, a másik oldalon csak az ugatást hallják

-a kutya egészséges, oltott, rendszeresen féregtelenített, rendesen sétáltatott, rengeteg játéka van, amivel egyedül is játszik, és közösen is szoktunk játszani


A múltkor séta közben megláttuk a nyanyát, és az alapvetően emberszerető, barátságos

2019. szept. 16. 14:50
 7/10 A kérdező kommentje:

(véletlen elküldtem)

szóval barátságos kutyám messziről megmorogta, ugatta a vénasszonyt...

2019. szept. 16. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
A kutyád azért ugatott, mert te befeszültél az öregasszony láttán, ha értenél a kutyákhoz, akkor ezt magadtól tudnád. Többit már leírták előttem, gyűjts bizonyítékot és járkálj feljelentgetni, hátha abbahagyja.
2019. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mivel én csak akkor vettem észre, hogy ő van ott, amikor a kutyám megugatta, nem lehetett azért, de köszi a lekezelő hozzáállást. (:
2019. szept. 16. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett?
2019. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!