Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit kezdjek a kertbe költözött...

Mit kezdjek a kertbe költözött sünnel?

Figyelt kérdés

Egy ideje rendszeres vendégem egy sün, aki szereti kiüríteni a macskák tányérját is, és felköltözni a teraszra. Ezzel még nem volna gondom, viszont ma rátámadt az egyik kismacskára, aki kicsit kíváncsibb volt a kelleténél.


Tudom hogy hasznos állat, és védett is, szóval bántani nem fogom, de itt nem maradhat. Van esetleg olyan hely, ahová bevihetném, és ők elengedik egy erre alkalmas helyen? A közelemben csak olyan erdő van, ahol rendszeresen előfordul róka és kutya is, oda pedig nem szívesen vinném.


Illetve ha a fenti kérdésre pozitív választ kapok, érdekelne az is, miként volna érdemes elfogni. Én első körben arra gondoltam, hogy macskahordozóba teszek ennivalót neki, és megpróbálom bezárni, csak ezzel az a gond, hogy akkor éjszakára ott is marad.


A sünnek egyébként nincsenek kicsijei tudtommal, és fészekkel sem találkoztam sehol.



2019. okt. 15. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Furcsa is lenne, ha ilyenkor kicsinyei lennének.

Megtámadta a macskát. Aham, hát persze.

2019. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Sün nem támad macskára

Max védekezik. Majd megtanulja a macskád hogy nem szabad piszkálni a kaktuszmalacot

2019. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Azt a macskára támadást én is megnézném :)

Valami mutáns sün lehet.

2019. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Oda érdemes vissza engedni ahonnan szerinted jöhetett, így csak az erdő jöhet szóba.

De előtte vennék egy marék lisztkukacot és megvendégelném :D

2019. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Állatmentő szolgálatnak írj, ha ők maguk nem is foglalkoznak vele, de biztos tudnak megfelelő szervezetet ajánlani.

Bàr egyébként én is azt gondolom, hogy a cicu hamar megtanulja, hogy nem piszkáljuk. :)

2019. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ezzel foglalkozni. Nem lesz se a sünnek, se a macskának baja egymástól. Az a sün eleve a környékbeli kiserdőből jár be, meg aztán az állatok territóriuma kitölti a rendelkezésre álló teret. Ha egy sünt (macskát, nyestet, akármit) likvidálsz, boldogan jön a helyére a másik konkurens. Ez olyan, mikor a zsidó lakás megüresedett, rögtön volt ember, aki beleült... Minden élőlény ilyen. Nincs olyan kert, amibe majd nem jön sün.
2019. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Süni a kertbe, macska a lakásba.
2019. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, nálunk is vannak sünök. A kutya megnézi, megszaglássza, de csak puffog. Leéltem pár évet, de sosem láttam még sünt semmire se támadni, szóval nem annyira hiszem el. Ha meg is támadná a macskát, akkor sem tud benne kárt tenni.
2019. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Abban biztos vagyok hogy a sün megtámadta (hogy pontosítsak, megharapta) a macskát, mivel egyrészt magam láttam, másrészt a kismacska egyből ezután nyávogva kirohant, holott máskor csak leül és nézi. Gondoltam arra, hogy esetleg veszett lehet, de utánaolvasva erre kicsi az esély, így egyetlen tippem, hogy útban volt neki a kicsi, mikor ment volna a tányérhoz.


Minden esetre megkérdezek majd egy állatvédő szervezetet a dologról, hátha születik egy megoldás. Azt egyébként kétlem, hogy a környékbeli erdőkből jött volna, mivel mindkettő legalább 30 percre van gyalogosan.

2019. okt. 16. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kismacska provokálta a sünt, magától miért támadna? Vérsün?

Keress fel állatvédő szervezetet, önkéntes állatmentőket (nálunk a környéken van ilyen, de nem tudom, te merrefelé élsz), és szakszerűen eltávolítják madj.

2019. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!