Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen injekcióval ölik meg...

Búvárrepülő kérdése:

Milyen injekcióval ölik meg az állatokat? nem fáj nekik?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Először elaltatják, ekkor már semmit nem érez. Aztán kapja a másodikat.
2019. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, sőt, három részletben is adják, először bódító injekciót, aztán a mélyaltatót, és végül a halálosat.
2019. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mint fent írták, az elsö, vagy elsö 2 miatt nem érzik.

Régen sajnos ennélkül csinálták.

Megkérdeztem akkoriban az orvost, hogy mi ez tulajdonképpen. Azt mondta, méreg, ami lebénítja a légzést. Szreinted kellemes lehet?

Láttam a kutyát amit elaltatott. Azt mondta, a bordák közt a tüdöbe adja, akkor nem szenved annyit.


Egyébként jól fogalmazol. Igen, megölik. Nem elaltatják.

2019. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként nem tudom melyik debil pontozza le a jó válaszokat. Elsö kettönek igaza van, bár a mély altatóról nem tudtam.
2019. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy fentebb írták, két injekció a protokol, az első egy bódító, ez több féle szer lehet, a második, végzetes általában a T61 nevű szer, ahogy fentebb is írják, leállítja a légzést, a szerveket.

Ezeket jó esetben vénásan adják.

Ha rendesen végzik, nem érez semmit a páciens.

Hogy van-e olyan állatorvos, aki nem a protokol szerint jár el, nem alkalmaz bódítást, és úgy végez eutanáziát hogy fájjon az állatnak?

Sajnos gondolhatjátok, mi erre a válasz...Létezik, sajnos van aki spórol a bódító szeren, főleg ha nincs jelen a gazdi, de a legtöbb esetben nem fáj nekik, mert rendesen végzik.

2019. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg nyugtatók voltak. Ha már fizetek "az altatásér" remélem nem spórol az állatorvos!!!
2019. okt. 19. 07:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már muszáj, akkor maradj ott vele végig. Akkor az orvos Sem tud átverni.
2019. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy is jobb a kedvencednek, ha te ottvagy vele végig, így nem félelemmel tölti az utolsó perceit, hanem a gazdi álomba simogatja.

Az állatorvost ki is hívhatod, hogy otthon történjen, az a legjobb opció szerintem.

Egy rendelőben rengeteg szag, hang, és egyéb impulzus éri, sokkal jobb otthon, a gazdik mellett.

Általában az első injekcióig szoktak bentmaradni a gazdik, amíg álomba szenderül a kutya/macska, mert a második injekció látványa nem mindig szép, van hogy a test produkál pár idegrángást, ez nem azt jelenti, hogy érzi, csupán testi reakció, illetve ha evett/ivott aznap, akkor ezek is kiürülnek.

2019. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell megölésnek hívni, most érezzem rosszul magam mert nem hagyok napokig haldokolni egy idős állatot aki már felkelni és pépeset enni sem tud? Ezen a ponton ez nemhogy nem minőségi élet, egyáltalán nem élet.

Anno állatorvos mondta amúgy hogy sok gazdi kimegy az altatás előtt és ilyenkor a legtöbb kutya fél, elkezdi keresni a szemével a gazdit. Mikor mi altattuk a kisállatunk az első szuri után kimentünk vele, az ölünkben összegömböjödött és békésen elaludt, kérlek ennyit tegyetek meg értük hogy velük vagytok mikor elalazanak, nekik ez mindennél többet jelent.

2019. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 attól hogy a jó szándék vezérel, még megölés marad. Az alvásból felébrednek, a halálból nem. Miért kell finomítgatni a dolgot és miért nem lehet a nevén nevezni? Még az eutenázia lehet a megfelelő szó, ha finomítani akarunk.
2019. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!