Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ideiglenes örökbe adás,...

Ideiglenes örökbe adás, örök-beadás kapcsán van valami tapasztalatotok állatokkal kapcsolatban? Mire figyeljek, kikkel érdemes szóba állni, milyen az ügymenet. Stb.

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan egyáltalán? Vagy ideiglenes, vagy örök.
2019. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideiglenes befogadóra gondol a kérdező.

Mi két menhellyel vettük fel a kapcsolatot (az egyik helyen nagyon bunkók voltak), a másik helyen nagyon kedvesek voltak (először nem vették fel a telefont, de visszahívtak). A második helyen ajánlottak több kutyát, küldtek róluk képet, aztán mentünk velük ismerkedni. Végül a választott kutyához néhányszor visszajártunk, elvittük sétálni/játszani. Utána jött a szerződéskötés, amibe a legtöbb menhely beleírja az ivartalanítási kötelezettséget. Ahonnét mi fogadtunk örökbe, néha érdeklődnek, illetve előzetes megbeszélés alapján rá is néznek a kutyára (pl mikor vittük oltani, akkor ők is jöttek a rendelőbe, megnézték, jó állapotban van-e kutyus).

Szerintem az alapján érdemes választani, hogy a menhelyen mennyit törődnek az állatokkal. Az első menhely esetében pl. nincs kint senki az állatokkal, reggel kb. 9-től 12-ig lehet menni ismerkedni velük, aztán utána a menhelyesek elmennek, és már csak este néz az állatokra vki, mikor kimegy megetetni őket. Ahonnét örökbe fogadtunk, ott a kutyák többsége ideiglenes befogadóknál van, de akik a menhelyen laknak, azokat is próbálják szocializálni, rendesen van foglalkozva az állatokkal.

Szerintem fontos, hogy tanítsák, szocializálják az állatokat, és ne csak pár órára nézzenek rájuk egy nap.

2019. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy most te akarsz örökbefogadni, vagy te adsz örökbe valakinek?
2019. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ingoványos részhez érkeztünk. Gyakorlatilag hol ez, hol az. Most mind a kettőbe belekeveredtem egy kicsit, elsősorban az ideiglenes vonal érdekelne, amolyan az ember mindig próbál mégegy védfalat felhúzni a szeszélyes és kiismerhetetlen világgal és annak megnyilvánulásaival szemben, ha valami, vagy valaki számára fontosról van szó. Ezen gyönyörű körmondatokat csak azért fogalmazom meg, mert jelezném, hogy a mai fenhéjázós világban az egyén néha mennyire háttérbe szorul az akarattal szemben./Per pill ennyire és fórumon vagyok benne ezekben a dolgokban, csekély útánajárás okán és mellett.
2019. nov. 5. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Én voltam ideiglenes örökbefogadó. Azért mentem bele, mert rábeszéltek....a közelben laktam, ahonnan "mentettek" állatot. Azt mondták csak ideiglenes, majd pár nap múlva viszik őket..max 1-2hét.

A pár napból hónapok lettek. Lef0sták. Úgy voltak vele jó helyen vannak nálam. Előzetes bejelentkezés nélkül járkáltak hozzám, ha nem voltam otthon, akkor fel voltak háborodva.

Hozzáteszem egy forinttal nem álltak az állatok kajájába, orvosi kezelésébe. Képeket csináltak róluk, facebookra kirakták magukat fényezve, mintha az állatmentő nő kezelné őket. Rólunk egy szó nem esett, hogy ideiglenes helyen vannak.


Engem akkoriban komoly betegség miatt műtöttek. Nem tudtam a kismacskák miatt pihenni, nem tudtam le se hajolni értük, fájdalmat okozott a mozgás.

Jeleztem, hogy vigyék innen őket, mert nem tudok velük foglalkozni. Szépen írtam nekik, leírtam a problémámat is és hogy eredetileg pár napról volt szó, nem hónapokról.

Egyszer vissza is kerültem a kórházba, mert ahogy hajolgattam véreztem. Nem hiányzott ez nekem...

Na akkor kitették facebookra, hogy "segítsetek gyorsan! nem tudni mikor ölik meg őket, nagyon rossz helyen vannak! SOS!!! Sürgősen vegye magukhoz valaki ezeket az ártatlan kicsiket mert ahol vannak azok nem tűrik meg őket, kiteszik az utcára vagy másképp tüntetik el őket...."

És persze a címemet is kiadták hozzá, hova kell majd az örökbefogadónak jönni.


Feljelentettem őket, a macskákat meg jófogáson keresztül elajándékoztam.

Pár hónap múlva még jöttek volna, örökbefogadóval a macskákért. Elküldtem őket a búsba. Még fel voltak háborodva...

Egy szót nem szóltak, semmi, csak beállítottak. Mintha mise történt volna és teljesen normális lenne amit csináltak.


Tehát nem ajánlom az ideiglenes örökbefogadást.

2019. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!