Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hova forduljak ezek után?

Hova forduljak ezek után?

Figyelt kérdés

Egy kisebb községben élek fejér megyében, budapestől olyan 40km-re. Azt gondoltam itt majd nyugodtan lehet kutyust tartani, mi baj lehet? Sarok telkünk van így két részen is belátni illetve a kutya is kilát. Történet:


Rendszeresen járkálnak erre 14-30 év közötti falusiak, üvöltenek a kutyáimra ( 2 németjuhászom van) rázzák a kerítést, és egyszer a szuka kutyámon egy hatalmas seb volt. Hátán ki volt kopva a bőr. Lefotóztam, de nem tudtam ki lehetett az. Másik rendszeresen patkányok vannak a kertbe bedobva. Tudom hogy bedobtak mert szét voltak taposva és rohadtak!!! Kutyáim hálisten nem nyúlnak hozzájuk.


Az utolsó eset: Van itt egy család ( kisebbségiek) szóval nem jutottunk egyről a kettőre. Minden rasszizmus nélkül... Rendszeresen erre jönnek egy pici kutyával, és szerencsétlen fél az enyéimtől. A pláne, hogy nem erre laknak, de építkezünk és bámészkodni járnak erre. De napi 5-6szor biztos!!! És van, hogy este 11kor is itt vannak. Mikor látják hogy a kutyáim ugatják az övét akkor a kisfiúk aki értelmileg sérült, nagyjából 12 éves lehet, elkezdi felvenni a kavicsokat és dobálózik. Volt hogy botokkal ütötte a kerítést!!! Nem tudom mennyire lenne etikus egy kisfiúval veszekedni, de a szülei mintha megse hallanák az embert. Megmerem kockáztatni, hogy nem is értik. Eléggé alul iskolázottak. Féltem a kutyáimat! Mit tehetek az ellen, hogy ezek a népek ne bánthassák őket?? 30N



2019. nov. 8. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Előszőr kamerázd be az udvart, hogy minden látszodjon (ki, mit csinál), és ha a kamera nem tartja őket távol, jelentsd fel mindegyiket és mutassd be a kamera felvételt bizonyítéknak.

Mást nem igazán tehetsz.

2019. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Kutyáidat érdemes lenne lakásban, ill. kerítéstől távolabb (nagy kennel, hátsó kert) tartani, míg baj nem történik.

Kamerát felszerelni, azt jól látható helyekre ki is táblázni.

Illetve átláthatatlanná tenni a kerítést, amennyire lehet.

2019. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Fel kéne már fogni, hogy a cigányok jelentős része nem nevel gyereket.

Nem szólnak rá, "hiszen még gyerek".


Az már részletkérdés, hogy fogyatékos vagy sem.

Valószínűleg a felnőttek többsége sem éri el a 100-as IQ-t, elvárható kultúra és empátia szintjét.


Csináltass zárt kerítést trapézlemezből!

2019. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

A kertbe villanypásztor, hogy ne menjenek közel az ebek.

Kamerák, amik látják a kerítést.

És végül a legfontosabb: Ha megtudod, hogy egyértelműen, azaz 100%-ra biztosan, hogy kik azok. Akkor azonnal és kőkeményen megtorolni!

Nem kell fosni, ha szétcsapsz egy térdet, vagy kart törsz!

2019. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!