Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet tenni valamit ilyen...

Lehet tenni valamit ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy kutya a környéken, kettővel arrébb "lakik". Mindig az utcán van. Nem tudom hogy hogy jut ki, mert nem olyan rossz a kerítés és a kutya sem nagy. Szóval gondolom "önsétáltató". De vagy az utcán van vagy az udvaromon. Mivel két kerítésen atragta magát. Én jobban szeretem annál a kutyákat mint hogy bantsam (hiába sz@rja össze az udvaromon) de vannak olyan emberek akik lemérgezik előbb utóbb. Nemrég ez történt a másik szomszéd kutyájával is pedig az soha nem volt kint. Vagy elütheti egy autó. A gazdát láthatóan nem érdekli mert ez egy fél éve így megy. Lehet ilyen esetben tenni valamit? Nem a kerítésem érdekel mert az amúgy se volt túl jó, csak az hogy ne legyen a kutya egyedül az utcán.
2019. nov. 14. 05:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogdd be és vidd el egy menhelyre.
2019. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A menhelyek általában lerazzak az embert azzal hogy nincs hely.
2019. nov. 14. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Beszéltél már a gazdájával? Ha nem, mindenképp tedd meg! Végülis lehet, hogy nem tud róla. Ha meg tudatosan engedi ki, mondd el neki, hogy ez konkrétan törvénybe ütköző, mellesleg a kutyus simán meg is halhat...

Hogyha nem hajlandó bezárni, és elvinni sétáltatni, hívj fel egy menhelyet vagy állatvédő szervezetet, hogy ebben az esetben mit tudsz tenni. Sok sikert!

2019. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem még vele, de tényleg olyan sokat van nálam vagy az utcán a kutya hogy kizart hogy nem tud róla. Hiába sz@rja tele az udvaromat, nem haragszok én rá, inkább aggódok érte mert tényleg bármi érheti. A gazdajara haragszok.
2019. nov. 14. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!