Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az is állatkínzás, ha felhizla...

Az is állatkínzás, ha felhizlalom a kutyát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amikor eszem mindig ott van mellettem, és reszket a kajáért. (Persze van saját tálja, hiába adunk neki normál adag kaját egyből beporszívózza,aztán jön hozzám. Nem birom ki és mindig adok a saját kajámból is, és elég meleg tömlő gyomra lett. Nem birom ki hogy ne adja neki, mert reszked, ilyenkor mindig az jut az eszembe hogy szenved.
2019. nov. 30. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

A Btk. 2013. július 1-je előtt hatályban volt szövege (266/B. §) szerint:

Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.



Ha az elhízás miatt mozgásszervi problémái lesznek, szívinfarktust kap, cukorbeteg lesz, tönkremegy a mája/veséje az emberi kajától, megvakul, nem bír majd járni, nehezen kap levegőt stb. Akkor igen állatkínzás.


(Én enélkül is annak tartom, hogy ha már annyira kövér egy kutya, hogy látszik ahogy nehezebben mozog, veszi a levegőt, hamarabb elfárad stb.. ugyanezt gondolom a kövér emberekről, hogy ők kínzás alatt állnak akár saját maguk miatt is - de ez mind személyes vélemény)

2019. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam adni egy pár falatot, főleg húsból. Nem az asztalnál, a saját táljából. Ettől nem fog meghízni, egyszerűen túleteted!
2019. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
57%

Igen,az!

Ezt már az előtem lévő válaszolók leírták!

2019. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
77%

A kutyádnak nem kaja kell, hanem figyelem. Az pedig alapszabály, hogy soha nem etetünk az asztalról kutyát. Nem azért, mert nem szeretjük, épp ellenkezőleg: a kutya akkor boldog, ha tudja, hogy a gazdi szereti, és mindig számíthat rá. Ehhez az kell, hogy a gazdi nyugodt, és határozott legyen.


Ha össze-vissza kapja az olyan alapvető dolgokat is, mint a kaja, vagy a napi séta, akkor nem fogja magát biztonságban érezni.


Sok emlős állatnál bevált, ha nap végén, sötétedéskor kapja a vacsorát, akkora adagot, amit egyszerre meg tud enni. Még a kint tartott állatoknál is maximum annyit, hogy tél elején, amikor felszedik magukat (vastagabb bunda, több zsírréteg), esetleg reggelire még tudjon enni. De a legjobb, ha azt is külön kapja, és nap közben soha nem lehetnek ott hagyott maradékok, hogy ha arra jár, csak azért egyen, mert unatkozik.


Ezen kívül, nap közben, csak jutalom falat, de úgy, hogy valamilyen cselekvéshez kötöd. Tanítasz neki valamit, leülteted, stb, és amikor megcsinálja, akkor azonnal adod neki a jutalomfalatot, hogy tudja, miért kapta. Én egy fél marék száraz kutyakajával szoktam csinálni. A kutyáim boldogok és szót fogadnak.

2019. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Akik lepontozgatnak, miért nem javítanak ki?

Nem csak a csontsovány kutyák szenvednek...

2019. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bírod hogy ne adj neki, vegyél diétás jutifalit, és mikor te eszel, adj neki olyat
2019. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Elhiszem, hogy nehéz megállni, mert nekünk, embereknek ez kegyetlenségnek tűnik, de a kutyák más fajhoz tartoznak, máshogy működnek. Míg mondjuk egy kisgyereknek jót tesz a simogatás, a dicséret, amikor ideges, addig egy kutyát nem szabad jutalmazni (vagyis te esetedben a saját kajáddal etetni) amikor feszült és remeg, mert ezzel azt erősíted benne, hogy ez a helyes viselkedés, ezért kap jutalmat. Legközelebb, ha "kunyizik", akkor (természetesen nem kell leszindi) csak mondd határozottan, hogy "nem", majd ne is figyelj rá, egyél tovább nyugodtan. Tudom, hogy nehéz "tudomást sem venni róla", de így fogja megtanulni egy kis gyakorlás után, hogy neki megvan a saját étele, a saját tálja és a saját ideje az evésre. Neki is jobb lesz így, mert lenyugszik és te is nyugodtabban fogsz tudni enni. :) Egyébként szívem szerint én is folyton jutifalatokkal ajándékoznám meg a kutyám, de sajnos a remegés semmi ahhoz képest, amilyen szenvedéseket fog okozni neki az elhízás. Ráadásul a nem megfelelő kajától akár daganatos is lehet. Remélem sikerül megoldanod a problémát, tudom, hogy nehéz, de kitartást kívánok!
2019. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Egy ördögi körbe kerítetted magad. Mivel kapott kaját, így mindig kérni fog, te pedig nem tudsz ellenállni és adsz neki. Ezzel pedig egyrészt egészségtelen ételt adsz neki, másrészt idegesítő lesz a viselkedése. Gondolom akkor is kunyerál ha vendéged van...

Taníts meg neki pár alap dolgot, ha ilyen haspók akkor jutalomfalatért meg fogja tenni. Ül, helyedre, fekszik, marad, gyere. Simán el fogod tudni küldeni az asztaltól és kicsit dolgoztatod az elméjét és a testét is.

Az elhízott állat életminősége valóban rosszabb, mert nem tud rendesen mozogni és korábban lesz ízületi vagy más betegsége is. Az emberi étel szintén nem tesz neki jót.

2019. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármiféle kínzáshoz az is kell, hogy tudatos legyen a tevékenység (tudatosan azért tömöd, hogy mihamarabb elhulljon). Ez így maximum meggondolatlanságból elkövetett állatkínzás vagy hasonló lehet, nem tudom pontosan mi a szakszó rá.
2019. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nyugi a szobacicák és szobakutyák 99%-a piszokul el van hizlalva.
2020. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!