Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Buta emberre hogy lehet hatni?

Buta emberre hogy lehet hatni?

Figyelt kérdés

Papám és nagynéném elég rosszul fogják fel az állattartást. A kutyáknak maradékokat adnak,illetve egyiküket (puli) olyan szinten elhanyagolják,hogy a szőre teljesen összeállt.


A macskáknak néha enni sem adnak,nemhogy féreghajtani... Nekem így is sok befogadott macskám van,mind benti. Igazából most költözöm hozzájuk (felújítottam egy melléképületet) és etetni fogom az állataikat is,de nem hogy bírhatnám őket jobb belátásra?


2019. dec. 8. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen esetben sajnos sehogy, ők így szocializálódtak. Ha felvállalod saját költségen, akkor gondoskodj róluk, de számíts morgásra.

Én egyszer próbálkoztam így hasonló rokonnál, mélységes megdöbbenést kaptam válaszul, feladtam.

2019. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy!

Ez a tipikus parasztmentalitás, az állat fogyóeszköz.

Szerencsére már vidéken is egyre több az intelligens, fiatalabb korosztály, aki XXI-ik századi európai ember módjára tartanak állatot, vagy ha nem kedvelik azokat, esetleg nem fér az életébe a velük való megfelelő ellátás, törődés, akkor nem tart kutyát-macskát.

Igyekezz minél hamarabb költözni és menteni a szerencsétleneket, mert az öregeken nem fogsz változtatni!

Nekünk is pulink van, minden tavasszal meg van nyírva.

Mondjuk ezt tisztességes pásztor is megcsinálta a pulijával, a birkanyíróval, nem mai találmány.

2019. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudsz tenni semmit, öregek és máshogy szocializálódtak...


Ha megengedik, vidd el ivartalanításra a macskákat és nyár elején, tavasszal told le a puli szőrét. A többit meg se említsd nekik(jobb kaja stb), mert még ezt sem fogják hagyni...

2019. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vettem már kutya és macskatàpot is,megkértem őket,hogy adjàk nekik azt. Az ellen nem volt kifogásuk,úgy tudom,azzal etetik is őket. :/
2019. dec. 9. 04:43
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Az emberek többezer éven keresztül így bántak az állatokkal, ez volt a normális, a mai idősek is még ezt látták, ez idegződött beléjük. A felelős állattartás az utóbbi pár évtizedben jelent meg, nem várhatod el mindenkitől, hogy pattintasz és áttérnek rá.
2019. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Hogy Buta emberre hogy lehet hatni? Írjál magadnak levelet és olvasd el.
2020. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!