Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Állatvédelem

A kérdés

Állatvédők, mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Osztálykirándulni voltunk a nyáron, és a szálláson folyton ott volt egy kóbor kutya. Nagyon bújós, kedves, barátságos kutyus volt, de láthatóan beteg, ezért senki nem simogatta szívesen. A szállásos bácsi azt mondta, hogy ne etessük, mert nem szeretné, hogy odaszokjon. (A szállás egy kisváros közelében, az erdőben volt).

Én adtam neki párszor enni, mert annyira sajnáltam, és annyira kedves állat volt: folyton jött velünk, követett, bújt volna a lábakhoz, az egyik kirándulás alatt végig követett minket.

Iszonyúan sajnáltam szegény kutyust, de nem tudom, mit tehettem volna.

Lehetne valahogy segíteni a sorsán? Ha igen, kihez kéne fordulnom? Az ofőm azt mondta, hogy hagyjam, a kóbor kutyák megélnek egyedül is, de hát láthatóan folyton éhes volt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, menhely, kóbor kutya, állatvédelem

jan. 12. 12:31  Privát üzenet  

A válaszok
azóta eltelt már fél év, a segítséget akkor kellett volna meg megvalósítanod

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 12. 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pont azért kérdezem, hogy ha legközelebb ilyesmi történne, tudjak segíteni:(

# 2/6Időpont jan. 12. 13:42 Privát üzenet

•Csinálsz képet,felrakod örökbefogadós facebook csoportokba

•Èrtesítesz helyi állatvédőket,menhelyeket

,•Te fogadod be vagy ideiglenes gazdát keresel

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 12. 15:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De ha felhívok egy menhelyet, akkor ők mit tudnak tenni? Elmennének oda a kutyáért? És aztán gondoskodnak róla?

# 4/6Időpont jan. 12. 15:57 Privát üzenet
Igen,lehet.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 12. 16:36 Privát üzenet
Ha van rá lehetőség akkor próbáld magadhoz venni. Ha nincs akkor pár napra legyen nálad és keress egy menhelyet ahol van még üres kennel. Mert mostanában szinte tele vannak a menhelyek.

# 6/6Időpont jan. 12. 18:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet tenni valamit ilyen helyzetben?
Tisztelt és nagyra becsült állatvédők! Az miért számít állatkínzásnak ha a kutyát és a macskát is egész évben kint tartom?
Segítség, ebben a helyzetben felhívjam az állatvédőrséget? (Bővebben lent)
A halász ül hosszú méla lesben. Végre horogra akad egy méretes ponty. Hosszú fárasztás után végre szákolja a potykát. Vajon nem állatkínzás-e a horgászás? Hol vannak ilyenkor az állatvédők?
Állatvédők, ti szoktatok állati bőrből készült terméket vásárolni? Cipő, kabát, kesztyű, stb.
Mit lehet csinálni egy ilyen helyzetben, ha az állatvédők sem lépnek?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Állatvédelem rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!