Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elveszett a kutyám vissza...

Elveszett a kutyám vissza kaphatom?

Figyelt kérdés
4napja hogy éltünk kis városban élek de senki sehol sem látta bisztos hogy azonnal megfogták..Aki tudja mennyit ér a kutyus meg ha le is fialtatják... Hogy ha valaki tényleg ellopta banthatjak vagy az ilyenek a kutyust jó helyre adják.Plakátoltunk már az egész ország tud róla lassan az egész ország tudja Facebook is dugig vele nagyobb hirdetők is megjelenítették cikkekbe vadászoknak kutya vásárlóknak postásoknak mindenkinek szóltunk. Vissza kaphatom?? Tudom nehéz ezekre válaszolni de esetleg tapasztalatok kérlek segítsetek már bele betegedem
2020. febr. 4. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Akkor én hogyhogy nem futottam még bele ebbe a hirdetésbe? Nem kell válaszolni rá, költői kérdés volt.


A főkérdésre nem tudok/nem lehet válaszolni, de nem hiszem hogy valaki pont egy kóborló ebet lop el szánt szándékkal, hacsak nem "olyan helyen" laksz (mindenki tudja kikre gondolok).


Feltételezem a környező menhelyeknek is jelezted az eltűnését.

2020. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg el lehetne híresztelni, hogy semmiképpen nem akarod feljelenteni a "megtalálót", csak vissza akarod kapni, jó pénzért.

Vagy következetesen végignézegetni a településen a potenciális elkövetőket, rákérdezni, szétnézni. De ezt a cigók nem szokták szeretni.

2020. febr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Volt a kutyaban chip?
2020. febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen van benne chip és le van jelentve országosan hogy eltűnt ezért van még nagy esélye a polasnak ugyanis egy "márkás" kityusrol van szó
2020. febr. 5. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt, hogy visszakaphatod-e, nem lehet tudni. Ha vidéken/ külföldön van vagy olyanoknál akik sosem viszik orvoshoz, akkor kicsi rá az esély.


Milyen kutya egyébként? Hogy veszett el?


Próbáltatok pénzjutalmat ajánlani a megtalálónak?

2020. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Mennyi idős? A kiegészítésből azt feltételezem, hogy ivaros.

A kérdésedből nem tudnám pontosan beazonosítani, mert sok hasonló eset kerül fel a netre, lehet, hogy láttam a te kutyád hirdetését is, de nem egyedi. Fajtamentő egyesületek, menhelyek weboldalán nézted, hogy nem találtak-e olyan kutyát, mint a tiéd?

A chipet mikor ellenőriztétek utoljára? Nem az adatokat a netes adatbázisban, hanem azt, hogy jelez-e a chip olvasóra.

2020. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha országosan hirdetve van, akkor itt nálunk vidéken miért nem tudnak róla a menhelyesek? Direkt rákérdeztem, de jelenleg nem keresnek lopott kutyát. A másik, hogy egyik kutyás Facebook csoportban sem rémlik, hogy olvastam volna erről az esetről, pedig elég sokban fent vagyok.


Tehát téged vagy átvertek a hirdetéssel, amit feladtál vagy maga ez a kérdés kamu...


Mindenesetre, ha lopásra gyanakszol, akkor a rendőrségnek is szólni kell.


Ami nekem nem tiszta a kérdésből:


* Pontosan hogyan veszett el?

* Miből gondolod, hogy ellopták?

* Miből feltételezed, hogy le akarják fialtatni? Egyáltalán hány éves kutyáról beszélünk, hogy még ivaros?


De azzal is megelégszem, ha belinkelsz egyetlen cikket a feladott hirdetésről, legalább tisztázódik, hogy kamu-e a kérdés vagy sem.

2020. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok itthon van a kutyus igen sajnos jól gondoltuk elloptak de itthon 🙏
2020. febr. 23. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!