Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mai nap 1órakkor csereszenyesz...

Mai nap 1órakkor csereszenyeszemmel megműtötték a kiskutyámat. A műtét után itthon meghalt kb 1-2 órával a műtét után. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Doki szerint 100ból 1 kutya aki így jár. Szerintetek boncoltassam fel? Vagy felesleges? Párom szerint inkább hagyjuk azt a 20.000et mert úgy se adják vissza. De nekem nem csak a pénz a fontos hanem hogy én neveltem eddig cumiból meg reggel még jàtszott mert semmi más baja nem volt most meg nincs itt és nem is lesz itt többé. Valaki járt már így? Érdemes foglalkozni ezzel vagy inkàbb ne is húzzam vonjam a témàt és temessem el tisztességben
2020. márc. 5. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy meghalt? Minden előzmény nélkül?

Azért ez nem volt egy akkora műtét.


Eleve ugye minden altatás kockázatos, de ébren adják ki a kutyát/macskát a műtét után, ha komplikáció lett volna, az kiderül.


A boncoltatás jó ötlet, ha mindenképp tudni akarod mi történt.


De altatás előtt volt kivizsgálás? Szíve bírta volna?

2020. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vizsgálta ki. Semmi baja nem volt. Mármint makk egészséges volt. 13-kor kezdődött a műtét, 1 óra múlva kellett visszamennem érte. Amikor bementem a kutya hányt meg ment a hasa folyamat. De a műtét előtt nem

Volt ilyen gond. Kérdeztem a dokit hogy ez normális dolog? Elkezdi hogy igen. Meg h nem kellett volna enni adni neki. De ő műtét előtt 6órával mondta h nem adjak neki enni de előtte én màr 7 órával nem adtam neki. De ez úgymond a hányás miatt mondta h nem hànyna . Adott neki hànyás csökkentőt. Elindultunk vele haza , ott betettem a kis helyére és ott voltam vele és kb az ut volt 20perc haza és rá 30-40percre elaludt örökre.

2020. márc. 5. 19:17
 3/6 A kérdező kommentje:

De ahogy olvasgattam megfigyelésre bent kellett

Volna tartania pár óràt de ő ahogy felérbredt aránylag már hoznom is kellett. Azt mondta a doki a telefonba hogy géppel altatták vagy mi és közbe jó eredményei voltak nem volt gond .

2020. márc. 5. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Hát...valami nagyon el lett cseszve, az biztos. Én a helyedben boncoltatnék, ez nagyon nem normális. Már rengeteg állat műtétjét végigasszisztáltam és ilyen sosem fordult elő.
2020. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg félrenyelhette a hányását (műtét előtt 1 nappal már nem adunk enni, 6 órával előtte inni sem). Vagy lehetett allergiás reakció valamely szerre, amit kapott. Lehetett rejtett betegség is, pl. szív, ami nem derült ki.

Boncolásból kiderülhet, bár nem hozza vissza már szegényt, de ha tudni szeretnéd a halála okát, akkor boncoltasd (jó drága lesz sajnos).

Részvétem.

2020. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most ássam ki? Mert eltemettem. Egyik ismerősöm szerint a kutya árát a műtéti költséget plusz még fájdalmi díjat is követelhetnék de gondolom a boncolásos papír kell hozzá.
2020. márc. 6. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!