Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Döglött macska, mi tévő legyek?

Döglött macska, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Amióta két éve elpusztult a kutyánk, elszaporodtak a patkányok az udvarunkban. Mivel legutóbb az udvarunk végén lévő (télen zárt) teraszon láttunk legutóbb patkányt, az ott lévő műanyag kanapé alá tettünk patkánymérget. Most egy döglött macskát találtunk az amúgy zárt teraszon. (Egyfalyta télikertet kell elképzelni.)

Macskát sohasem tartottunk, és semmi sem utal arra, hogy valakié lenne. Mit kell tennem a tetemmel? Vádolhatnak állatkínzással? Válaszukat előre is köszönöm!



2020. márc. 26. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi tennivalód van, hogy temesd el tisztességesen.
2020. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megfogadom.
2020. márc. 26. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a helyileg illetékes hatóság elszállítja, felteszem felár ellenében. Egyébként igen, temesd el. Állatkínzással nem vádolhatnak mert nincs alapja, meg amúgy sok más kérdést is felvetne...pl, hogy hogy került be más macskája a kertedbe úgy, hogy nem tehetné ki a lábát a gazda portájáról.
2020. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Először is szögezzük le, hogy a macska nem a patkányméregtől múlt ki. A mai csalétkes patkányirtók racumin hatóanyagú véralvadásgátlók, amikből még a patkánynak is 8-10 alkalommal kell ennie, hogy hasson. Az állatkínzás tehát kilőve. A tetemet vagy ásd el, vagy hamvaszd el a vegyestüzelésű kazánban. Láttam rá példát. :-))
2020. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj méreg helyett valami hasonló csapdát töltsd meg vízzel és kész.

https://www.youtube.com/watch?v=wTN7t3jwGr8&list=LLjaAgL-PhB..

2020. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát...én nagyon szeretem a macskákat, de amikor a szomszéd macskáját megölte a kutyánk, akkor mi is inkább szó nélkül eltemettük. Szar érzés volt, de a szomszéd tudja jól, hogy két nagyobb testű kutya van a portánkon.

Őszinte leszek én azért sem szóltam neki, mert egyrészt nem is kereste nagyon másrészt féltem, hogy bosszút áll.

2020. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Mint macska tulajdonos én szeretném tudni, ha meghalt vagy nem. Bosszút nem állnék érte. Legalább tudom mi lett vele. Jobb mint 1 hónapig várni rá sírva.


Ha nem tudod kié ásd el valahova.

2020. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Mindenképp hirdesd meg cicás facebook csoportokba,vqgy a falud,városod facebook csoportjába,nehogy a gazdi évekig várja hiába,fotózd le tedd fel facebookra,és utánna temesd el.
2020. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Fotózd le úgy, hogy az utcán találtad döglötten! Senkinek nem kell tudnia, hogy nálad pusztult el.
2020. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Én őszinte leszek, kihívnám a gyepmestert és fizetnék neki, hogy szállítsa el. A telkem nem temető, hogy oda temessem a betévedt tetemeket.


Ha méreg miatt is hullott el, akkor sem a tiéd a felelősség, ezen nem kell aggódni.

2020. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!