Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Nem törődnek a kutyával.

Figyelt kérdés

Szóval már nagyon rég itt lakunk a családommal, van 2 kutyának és imádom őket,gondoskodok róluk sétálni viszem őket,stb..Nem is tudom már mikor de észre vettem h nem a közvetlen szomszédunknal vannak kis kutyák(mopszok)aztán akkor még nem volt semmi baj.Az udvaruk hátsó részén van egy kis helyiség,mintha garázs lenne de 3x3 m kB. Ez is el van kerítve egy kis kerítéssel.Mikir arra mentem mindig benéztem a kerítésen és tele volt kutyaszarral benőtte azt a részt a gaz.Márcsak egy kutya maradt és(mostmar nem)de szoktam hallani ahogy ugat, vagy vonyit, nem tudom minek nevezzem.Ez abba maradt ezután is többször arra mentem hogy megnézzem jól van-e.Volt mikor kint volt (persze elzárva ), de furcsa volt és nem tűnt egészségesnek. Aztán ma apuval a kutyasétáltatásból jöttünk haza és benéztem a kutya pont jött ki abból a kis garázs szerű helyisegbol és nagyon meg volt hízva alig bírt mozogni, és nagyon oda sütött a nap, víz nem volt kirakva. Szóval nagyon felbosszanfott és segíteni szeretnék neki. Az apa kB sosincs itthon az anya igen, és a kislányuk is.Igy nappal nem mehetek oda feltűnően vizet adni neki v valami, bár most lehet nincs senki otthon náluk. Szóval arra gondoltam hogy este oda megyek és viszek neki vizet valahogy.Elhozni nem tudom hisz csak úgy tudnám ha bemászok azért még fel is tudnak jelenteni. Lehet nem nagy dolog de imádom az állatokat és nem szeretném hogy ez az árva kis kutya úgy pusztuljon el hogy senki nem tördött vele.Meg próbálok több dolgot kideríteni róla. Szerintetek ezért kinek kell szólni, vagy esetleg én mit tudnék csinálni?

UI.:Tudom hogy sok állat/kutya van ilyen helyzetben de ha tudok legalább neki segítek, még ha nem is olyan durva a helyzet, de szerintem az



2020. ápr. 15. 18:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ha valaki végig olvasta, nem akartam rabolni az időtöket. Egyébként 14/L
2020. ápr. 15. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem késő este amikor biztos hogy mindenki alszik akkor vihetsz be neki vizet és ha nappal nincsenek otthon akkor átsurranhatsz és legalább ideiglenes gazdit keresni neki. Lehet majd azt hiszik hogy megszökött
2020. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj oda apukáddal együtt,csengessetek be,és kérdezzétek meg,hogy miért nincs vize a kutyának,miért így tartják?ezt párszor megkell ismételni,mindig szólni nekik ha látod hogy nincs valami megadva a kutyának,kérdezd meg a gazdáit,hogy szeretnek e megtartani a kutyát?nem hozhatod e el onnan?nem e kereshetsz neki jó gazdát?(vagy te nem e fogadhatod örökbe,csak nemtudom ezt mennyire engedik a szüleid) én mindenképp ezzel próbálkoznék,egy idő után rájönnek hogy csak teher nekik a kutya és odaadják
2020. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, beszélni fogok a szüleimmel, én nem fogadhatom be, mert nekünk ugye már van 2 kutyánk.Holnao pedig oda megyek megnézni. Valószínűleg azért van a kutya mert van egy kislányuk és jaajj kis kutya jajj de aranyos, persze gondozni meg nem tudják.Megprobalok mindent. Köszönöm a válaszokat! ❤️
2020. ápr. 16. 00:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegyetek bejelentést a jegyzőnél. vagy hívjatok állatvédőket.
2020. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!