Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak szerintem àllatkínzàs ez?

Csak szerintem àllatkínzàs ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok helyen làtom azt(sajnos àllatkereskedésekben is kívülről),hogy egy kis madàr,mint mondjuk egy cinege egy akkora kalickàba van bezàrva,hogy repülni sem tud. Csak ugràlni vagy ülni. Oké,hogy adnak neki ételt meg vízet,de szerintem borzasztó lehet,hogy nem tud repülni és csak ül egész életébe. Biztos vàgyik ki a természetbe. Csalàdi hàznàl vagy panel alsóbb szinteken szoktam olyat làtni,hogy az ablakon belülre a pàrkànyra rakjàk a kis ketrecet és csóri madàr onnan néz kifele :( Úgy sajnàlom Őket :(

#madár #àllatkínzés?
2020. ápr. 17. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem panelban kutyát tartani is az
2020. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is állatkínzás. Nem szeretek állatkertbe se járni, mert nem jó nézni a sok bezárt állatot. Pl. Egy gepárd sem érezheti jól magát egy 15m×15m-es (valahol még kisebb) ketrecben. Neki az a természetes, hogy fut a zsákmányáér. Fel se tud gyorsulni.

Két éve voltam a nyíregyházi vadasparkban. Nyár volt, nagyon meleg. Ott volt a jegesmedve a pici árnyékba, de ármyékba is legalább 35 fok volt...

2020. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor voltam utoljára Nyíregyházán, amikor megláttam azt a szomorú dingót a rácsok mögött. :(
2020. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kínzás.Mi tenyésztőtől vettünk 2 papagájt és ott is kicsi helyen volt összezárva sok állat azert nagyobb volt a ketrecük mint a kereskedésben.Amikor elhoztuk őket akkor olyan jól érezték magukat a hatalmas ketrecükbe és azt is imádták amikor szabadon repülhettek a lakásban.Ami a zoo centrumban van na az tényleg hatalmas kínzás szegény nyuszik kb 5-6 db egy kicsi ketrecben.Amit a neten írnak hogy a nyusziknak minimum 1,5 m hosszú ketrec kell és min 70 centi magas 1 nyuszinak azt ők be se tartják de azért mondják hogy nagy ketrec kell az állatoknak
2020. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A lakásban tartott madaraknal, csak úgy mint más állatoknál, fontosak a megfelelő tartási körülmények, hogy jól érezzék magukat és megfelelően tudjanak mozogni. Vagy röpdében kell őket tartani, vagy madarbiztossá tett szobában időnként ki kell engedni reptetni. Amelyik csak ül a pici kalitkában és sose engedik ki, az tényleg elég szomorú élet a madárnak.
2020. ápr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!