Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért csinálják ezt a menhelyen?

Miért csinálják ezt a menhelyen?

Figyelt kérdés

Tegnap jött szembe egy poszt, amiben egy menhely hosszasan ecseteli, hogy az emberek milyen gonoszak és elmondja, hogy árokban találtak 5 újszülött kutyát, és hogy alig tudják életben tartani őket, stb.

Szerintem ezt már nem lenne szabad csinálni. Ez már nem mentés kategória szerintem, hanem kínzás. 1 hetes kiskutyák, kihűltek volna és elpusztulnak, ami szomorú, és mindenkit büntessenek meg, aki felelőtlen és véletlenül felcsinálják a kutyáját, ő meg kiteszi a kölyköket. De ilyen pici kutyákat temérdek pénzért életben tartani természetellenes módon, hogy aztán egy menhelyen éljenek... már túlzásnak tűnik.


2020. ápr. 24. 07:35
1 2
 1/20 Lena7 ***** válasza:
96%

A kiskutyák sokkal navyobb eséllyel találnak meguknak gazdit ,mint az idősebb kutyák


Szóval nemfeltétlenül a menhelyen fogjál leélni az egész életüket

2020. ápr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
A kiskutyát valóban hamarább elviszik, mint az időset, csak az a baj, hogy a kiskutyák száma évről-évre több, mint a jelentkező gazdik száma. Így a kiskutyákból nagykutyák lesznek, amik már nem kapósak. Ezeket etetni, itatni kell, csupa-csupa kiadás, haszon alig., szinte nulla.
2020. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Az EQ0 embereket meg ivartalaníttatni kellene, hátha beléjük költözik némi empátia, meg szeretet, úgy bármi iránt, ami szerethető...
2020. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Lena ez igaz, de szenvedés nekik az anyjuk nélkül felnőni, és közben meg a már nagyobb, valami miatt a menhelyre került kutyusok elől veszik el a lehetőséget is az örökbefogadásra.

És közben meg mindenkinek rossz. A kiskutya szenved, a menhely eladósodik, a nagy kutya a menhelyen ragad. Egyedül a szemétnek nem rossz, aki kidobta őket.

8 hetes kora előtt törvény is kimondja, hogy kínzás elvenni az anyától a kölyköt. Gyakorlatilag hetekig kínozzák őket mentés címszóval és vagy túlélik, vagy nem.

Van olyan ország, ahol az ember csecsemőkkel sem foglalkoznak ennyit. Pl ha 1-2 hónapon belül meghal, akkor bírják, hogy hakva született.

2020. ápr. 24. 08:21
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Mert ugyanúgy kezelik ezt a szituációt, mint az emberek esetében, mert azt mondják, hogy minden élet számít. Embereknél is évtizedekig tartunk életben akár születétől kezdve fogyatékos gyerekeket, akiknek szenvedés az egész élet, és akiket "etetni, itatni kell, csupa-csupa kiadás, haszon alig., szinte nulla.", hogy idézzek. Szóval ennyi, nem tesznek különbséget állat és ember között. Én nem hibáztatom őket ezért a mentalitásért.
2020. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyek többsége adományból működik. Bárki bevihet tápot, nyakörvet, stb. E mellett létezik sintértelep. Amennyire én tudom ha ők fogják be a kóborkutyát amiben nincs csip, 2 hét után elaltatják. Sok ember nem hajlandó kifizetni az ivartalanítást, ezért mindig több kóborkutya lesz mint amit be tudnak fogadni. Nekem is van kutyám, és elhiszem hogy van sok barátságos kóborkutya, de sok gazda nélkül felnőtt vadabb is van akiktől félek. Szigorítani kellene valahol, csak nem tudom hol. Mert egy gazda nem kötelezhető arra hogy ivartalanítson. Ez így egy ördögi kör.
2020. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem a menhely veszi el az anyjuktól a kölyköket.

És kiskutyákat, kölyköket általában elég hamar befogadnak.

Nem egészen értem a kérdést, miért a menhely kínozná őket? Miért kellene menhelyen élniük (hosszútávon)?

2020. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy még egy válasz, de nem hagy nyugodni ez a kérdés. :D

Mi ugyan nem vagyunk menhely, de a családommal fogadtunk már be kiscicát, aki olyan kicsi volt hogy még szopiznia kellett volna.

Nem mi vettük el az anyja mellől, és nem igazán értem miért felelőtlen kínzás, hogy nem hagytuk a kicsit is kimászni az útra hogy az anyja után őt is elüsse a következő kamion... Azóta is szüleimmel él, iszonyatosan hálás és bújós, gyönyörű nagy macska lett azóta, imád minket, és mi is őt, láthatóan boldog.

Ez miért természetellenes, miért túlzás?

2020. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%

Tisztelt Válaszolók!

Ne azt vegyétek alapul, hogy befogadtatok egy (maximum 2) kis állatot, hanem azt, amik a világra jöttek, de nem kellenek, ezért vagy kiviszik az erdőbe, jobb esetben a menhelyre. Ezek száma messze felülmúlja a menhelyről vagy az út mellől felvett állatok számát. Ezek ketrecben vannak, az életben tartásuk pénzbe kerül, amit inkább szegény embereknek stb. kellene juttatni.

2020. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

#10

De ezt a logikát nem értem. Ennyi erővel a szegény embereknek is minek adjak bármit, hiszen úgyis szegények és fölöslegesek és sokan vannak....??

2020. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!