Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen külföldi állatvédelemme...

Milyen külföldi állatvédelemmel, állatkínzással foglalkozó facebook csoportok vannak?

Figyelt kérdés
Én csak a PETA-t ismerem. Mondjatok még aki tud ilyet.
2020. ápr. 26. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A peta NEM álltavédő csoport, egy radikális banda akinek a célja elvenni az állatokat az emberektől, de sokszor az állatokat ők maguk ölik meg. Sürgősen olvass utánuk, ha eddig azt hitted ők jòfiúk, mert nagyon nem...
2020. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csak azt szoktam látni, hogy tüntetnek a szőrme ipar, állatokon tesztelés ellen, meg szeretnék ha mindenki vega lenne
2020. ápr. 26. 13:52
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazad van! Nem tudtam. Így jár aki nem tud jól angolul:(


Wikipédia:

A PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) egy amerikai állatvédő szervezet, amelyet Ingrid Newkirk és Alex Pacheco alapítottak. Székhelye Norfolkban, Virginia államban található, az USA-ban. 1980-ban alakult meg ez a szervezet. Fő profilja és célkitűzésen az állatok megvédése és megmentése, tiltakozás az állatgyilkolás/állatevés/bikaviadalok/kutyaviadalok/szőrme, és egyéb állatokkal való kegyetlenség ellen. A PETA botrány célpontja is volt, mert kiderült, hogy miután megmentették az állatokat, megölik őket a telephelyükön, vagy például bérgyilkosokat fogadnak fel, hogy verjék meg a szőrmét viselő embereket, stb. Ezért manapság sokan utálják ezt a szervezetet. A South Park című sorozat is parodizálta a PETA-t egyszer, természetesen a műsortól megszokott groteszk és eltorzított módon. A szervezet híres botrányos reklámjairól is. Konkurensük is van, az RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Még több botrány célpontjai voltak, amikor kijelentették, hogy az állatoknak is emberi jogokat szeretnének adni, amit természetesen csomóan elleneztek az egész világon. A szervezet elleni ellenszenvet fokozta, hogy szabadon engedtek egy csomó görényt, de a görények nem vad állatok, és ezért mind elpusztultak az erdőben. Az az esemény is nagy port kavart, amikor a PETA kijelentette, hogy szabadon akarják engedni a vakvezető kutyákat. A szervezet reklámjaiban sok híresség is megjelent, például Paul McCartney vagy Charlize Theron. A legnagyobb botrány akkor volt, amikor be akarták tiltani a Mario-t meg a Pokémont, mondván, hogy "állatkínzás van benne", és létrehozták e játékok saját, PETA-féle verzióját. Mindezek a szervezettel szemben ellenszenvet keltettek. Magyarországon nincs jelen ez a szervezet.

2020. ápr. 26. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!