Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van hogy értelmiségi,...

Miért van hogy értelmiségi, tanult emberek se fogják fel mennyire fontos az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Nekem az ofőm, akinek két diplomája is van, elvileg értelmiségi, díjakat nyert tanár. Evek óta minden évben a több alomnyi kiscicáját ajándékozza szét az iskolában. Kikér egyet, kinek kell kiscica?

Miért nem képes ivartalanítani? Egyszeri kiadás, és nem szenved, nem megy tönkre a macska szervezete a szülésekbe. Tavaly mi is hoztunk egy kiscicát tőle, mondanom se kell, hogy a párszáz forintos féreghajtáson se esett át mielőtt hozzánk került.

Most jött az email, hogy kijavította a beadandókat és aki unatkozik, magányos annak tud adni kismacskát.


2020. ápr. 28. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Az állatvilágban ösztönösen szaporodnak, ahol nincs szükség szaporulatra, populáció növelésre, ott muszáj meghúzni egy határt.

Emberi önzőség vagy sem, én úgy gondolom aki nem kimondottan állat farmot akar, annak megkerülhetetlen az ivartalanítás, illetve a viselkedésre is pozitívan hat, az egészség mellett.


Annak semmi értelme hogy azért szaporodjon egy gazdátlan állat, hogy a kölyköket ragadozók, és betegségek vigyék el, vagy rossz sorsuk legyen.


A saját állataimon túl, etetek kóbor, sok éve itt tanyázó macskákat is, és rosszul esik hogy nekik nem tudok többet nyújtani, hely és anyagi viszonylatban nézve.

Az ivartalanítás egyik célja hogy kevesebb legyen a gazdátlan állat, mert nehezen hiszem hogy valaki 1-2 almot fel tud nevelni teljes értékűen, oltásokkal mindennel együtt..

2020. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Lehet, hogy tudja, hogy mennyi kárt okoz a műtét. Pl. macskáknak krónikus húgykövességet, ami nem kellemes, szenved tőle az állat.

Kutyáknál vizeletcsepegést,ritkán teljes személyiség változást, egyes fajtáknál csontrendellenességeket,hormonhiányra visszavezethető szimmetrikus szőrhullást.. stb. stb.


Lehet, hogy ezt nem akarja.


Viszont:attól még, hogy nem ivartalaníttat, miért elleti a macskát??


Én se fedeztetem a kutyám... Nem igaz, hogy nem lehet megoldani!! Ezzel nem értek egyet.

2020. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, nekem minden kutyám és macskám ivartalan volt és most is azok. Még a nagymamám is ivartalaníttatta a kutyáit. Egyiknél sem tapasztaltam semmilyen negatív változást, ellenben nem daganatokban haltak meg, hanem simán végelgyengülésben. A macskám 18 éves volt, amikor el kellett altatni, mert már nem evett, nem volt ereje.


3 munkavonalas kutyám van, akikkel dolgozom is, mind ivartalanok és nem láttam rajtuk semmilyen negatív változást.

Viszont nem lesz méhgyulladás a folyamatos tüzeléstől, nem lesznek álvemhesek, nem lesz petefészek-és heredaganat sem.


A kandúrom nem húgyozza össze a házat, a nőstényem meg nem tüzel vernyákolva kéthavonta.


Az állatok nem azért szaporodnak, mert szeretnek dugni mint az emberek, nem élvezik. Egyedül az ösztön miatt csinálják. Aki meg úgy érzi, hogy az állatnak ez kell, az ugyanolyan ösztönlény és semmivel sincs több esze, mint egy kanos kutyának.


Mindenkinek szíve joga eldönteni hogy tartja az állatát és az, hogy valakinek van diplomája és mellé lexikális tudása is, attól még nem lesz intelligens.


Gondolom a tanárodnál (is) fogyóeszköz a macska, nem sajnálja ha lestrapálja a szervezetét vagy ha elhullik 1-2 kiscica, mert jön az utánpótlás.

2020. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

A 3as válasz miért van lepontozva?


Nem mindenki vállalja a műtét mellékhatásait!


Attól még lehet az állatra vigyázni.

2020. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Mert sokkal több a lehetséges negatív hatása az ivarosságnak, mint annak, ha ivartalanítjuk.


Ivaros állatok a következőkben szenvedhetnek

Szuka kutyáknál és nőstény cicáknál:

Emlődaganat

Méh/petefészek daganat

Gennyes méhgyulladás (ez konkrétan életmentő műtétet igényel, és sok állat belepusztul)

Álterhesség


Kan kutyák és kandúr cicák :

Heredaganat

Prosztatadaganat

Ivarzási agresszió, ami miatt más állatokkal összeverekedhet és komolyan megsérülhet, macskáknál ez ahhoz is vezethet, hogy valamelyik gyógyíthatatlan macskabetegséget (FELV, FIV, FIP) elkapja


És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a tüzelő nőstények, tüzelő nőstényeket megérző hímek szöknek el a vakvilágba párosodni.

Ha sikerül is bezárni őket, a tüzelő szuka kutya vérzik, a tüzelő nőstény macska borzasztó idegesítően viselkedik.

Ivaros kan kutyák gyakran agresszívabbak, dominánsabbak, ivaros kandúr macskák mindent összepisilnek.


10 éve tartok mindenféle állatokat, egynél sem jelentkezett egy negatív következménye sem az ivartalanításnak, sem a fent felsoroltak, sem más.

A súlyra jobban oda kell figyelni, de ez nem probléma.

2020. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
MERT MILYEN JOGON CSONKÍTJA MEG AZ ÁLLATOT...ezeket az embereket kéne ivartalanítani vegyél már észre, hogy milyen amikor más dönt a testedről. Külön kell tartani őket és akkor nem szaporodnak
2020. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!