Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha látnátok egy szellemileg...

Ha látnátok egy szellemileg vagy fizikailag sérült, esetleg csontsovány állatot egy honlapon vagy telepen hazavinnétek?

Figyelt kérdés

Sok story-t hallottam már, hogy örökbefogadtak egy ilyen állatot és baj lett belőle, depresszió, agresszió az állat felől. Vagy, hogy a tenyésztőnél(inkább szaporítónál) jár valaki ugye megnézi a kutyákat és lát egy kölyköt aki a sarokban, kirekesztve fekszik a saját pisijében. És jót akar tenni és hazaviszi magával.


2 típusú ember van ilyen téren (szerintem).


1. Aki azt mondja, hogy "altassák el!".


2. Aki befogadja és megpróbál tényleg a kutya sorsára gondolni. Felhízlalja, segít a kutyának tovább lépni a traumáin stb.


Mi ilyenkor a helyes lépés? Lehet elfogult vagyok de én biztos hazavinném magammal.


2020. máj. 18. 15:11
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekelne, rá se hederítenék. (Inkább javasolnám az elaltatást))
Hazavinném/találnék neki otthont.
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz dönteni... Azt se szeretném, hogy szenvedlyen,de elaltatni sem, mert hát csak élőlény!
2020. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert rosszul van tartva, az nem olyan indok ami összeegyeztethetetlen az élettel, tehát nem jelent automatikusan altatást.


Nekem az egyik kutyám ilyesmi körülmények közül szabadult, én megkérdeztem az orvost hogy szenved-e van-e esély arra, hogy kutya legyen belőle. Azt mondta van, szóval kikupáltuk és tényleg kutya lett belőle. Szóval most sem döntenék másképp. Ha van lehetőségem, segítenék.

2020. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hetente dob fel ilyen posztokat a facebook és azért nem hozom haza az összeset, mert egyszerűen egyetemistaként, félig meddig a kolisként nincs lehetőségem rá, de leginkább a pénz hiányzik...

Heti egyszer viszont eljárok a közeli menhelyre takarítani, sétáltatni és állatorvoshoz is szoktam fuvarozni az ottani kutyákat.

Természetesen az a leggyönyörűbb dolog, ha valaki egy ilyen kutyát hazavisz és pénzt, időt, türelmet, energiát nem sajnálva összekaparja, kikúrálja a kutyust. Akinek erre nincs lehetősége, egyáltalán nem biztos, hogy az állat halálát kívánja, csak szimplán nincs pár száz ezre feleslegesen és alig van otthon.


Volt már rá pár példa, hogy valaki túlvállalta magát, befogadott minden kutyát, ő maga már alig evett, de még így sem volt pénz az ivartalanításra, a kutyák az udvarában szaporodtak, rendszeresen egymásnak ugrottak és meg is ölték egymást.

Ezért jók az olyan helyek, ahol több ember összefog és felosztják egymás közt a feladatokat, valaki az idejét adja, valaki a tudását(marketing, honlapfejlesztés), a támogatók pedig a pénzüket, ami kizárólag a kutyákra fog fordítódni, mert nem kell alkalmazottakat fizetni.

2020. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor mi hazahoztuk a kutyánkat 6 kiló volt (most 17, es mar akkor is felnőtt korú volt), demodexes, rettegett, allergiás, es veszett rondán nézett ki.


Egy év telt el. 17 kg, egészséges (csak a kajaallergia maradt), csodásan okos, imádom.


Tehát, hazahoznám. :)

2020. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!