Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha valaki...

AnonimusHUN kérdése:

Mit lehet tenni, ha valaki meg akarja mérgezni a kutyád?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az 5 éves keverék kutyusom egy éjjel nappali állat. Egész éjszaka ugat és nappal is pörög, és ez a bal szomszédunkat nagyon zavarja. Egyszer még kb 2 éve fagyállóba áztatott jutalom falatot dobott a kocsink szélvédőjére. A kutya szerencsére nem tudta megenni. Próbáltunk az állatvédőktől tanácsot kérni, de azt mondták, hogy sajnos nem tehetünk semmit. Pár nappal ezelőtt kint játszottunk a kutyával a kertben, aztán egyszer csak oda rohant a hátsó szomszéd kerítéséhez mert meglátta a kutyáját. Ahogy jött vissza, egyszer csak megtorpant és elkezdett szaglászni valamit. Én mondtam neki, hogy fúj, nem szabad, ezért elment. Először azt hittem hogy csak valami virág vagy ilyesmi, de mikor oda értem, egy tablettát találtam a földön. Körülötte étel maradványok voltak és ketté repedt. Olyan volt, mintha kihányták volna. A repedésen jól látszott, hogy a belseje zöld. Szerencsére nem tudta megenni, de arra gondoltunk a családdal, hogy talán megint megpróbálták megmérgezni. Viszont most a hátsó szomszéd felől találtuk a tablettát, nem pedig az oldalsó felől, ezért nem tudjuk, hogy ki volt. Természetesen a tablettát eltettük egy zacskóba. Mit lehet tenni ilyenkor? Kihez forduljak, hogy megállítsam a mérgezőt?

2020. máj. 19. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Zárd be a házba a kutyát. Így senki nem tudja megmérgezni.

Tudom nem a legjobb ötlet de amíg a szabadban járkál fenn áll a mérgezés veszélye.

2020. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Fenyegesd meg
2020. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Titeket nem zavar az állandó ugatás?

A legcélszerűbb az volna, ha foglalkoznátok a kutyussal, iskolába vinnétek, ahol megtanítják az emberektől elvárt módon viselkedni, futni vinnétek, ahol elfárad.

2020. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 4Round válasza:
28%
Jelentsék a rendõrségnek
2020. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha tudod, hogy éjjel ugat, miért nem veszel rá elektromos nyakörvet, hogy elkussoljon?
2020. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Itt is amiatt vannak gondok mert 1, ki van a kötve a kutya , nem futtatjak sem sétáltatják 2, egy telken vagy kenelben 4 5 eb rivalizál mindenen . Ez alap hogy foglalkozunk vele , aztán iskolaztatás . Ha gond van fenyegetés mérgezés rejtett jó minőségű kamera 2 helyre ami allandóan rögzít . De a rablók is tesznek ki méregcsalit , kinezik a területet be akarnak menni ...
2020. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen nem az a megoldás, hogy még akarja mérgezni a szerencsétlen kutyát, de teljesen jogosan van rátok kiakadva, ha örökké ugat. Én nagyon szeretem az állatokat, sose tudnám bántani őket, de attól még gyűlölném, ha egész éjszaka ugatna a szomszéd (vagy akárki) kutyája.

Itt nektek kell tenni a probléma ellen.

2020. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Én is kiakadnék ha folyton ugatna a kutya. Nekem is van, a sajátom is zavarna nemhogy a másé. Ha meg akarod állítani beszélj mind a két szomszéddal kérd a türelmüket és vidd suliba a kutyát.
2020. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Meglehet tanítani a kutyát, hogy ne egyen meg ilyeneket és ignoráljon a gazdájától kapott ételen kívül bármit. Kérj segítséget kiképzőtől.

Én is emiatt vittem el, sajnos gyakori a mérgezés errefelé.

2020. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

"Az 5 éves keverék kutyusom egy éjjel nappali állat. Egész éjszaka ugat és nappal is pörög, és ez a bal szomszédunkat nagyon zavarja."


Titeket nem zavar? Talán többet kellene a kutyával foglalkozni, jobban kellene fárasztani, sétálni, futni, túrázni kellene vele, tanítani kellene, feladatot adni neki, és megnevelni, hogy csak akkor ugasson, ha valóban jelezni akar valami fontosat, egyébként a semmit ne ugassa.

2020. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!