Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet ilyenkor tenni?Felje...

Mit lehet ilyenkor tenni?Feljelentést kell tenni?

Figyelt kérdés
Van Szegeden,egy BMW-s csávó aki úgy sétáltatja a kutyáját hogy beül a kocsiba a kutya meg fut mellette.Egyszer mikor mentünk át a szomszéd kisboltba a barátnőmmel meg a kutyájával és jött a kutyával a csávó üvöltözte hogy nem bánt a kutyája mi meg mondtuk hogy oké,de a miénk nem szereti a többi kutyát.Oda szaladt a kutyája és a mienk morgott és összeugrottak.Nagy nehezen elrángattuk a kutyát,de késöbb mikor jöttünk el a boltból észrevettük hogy a kutyának úgy ömlött a vér a szeméből mintha sírna.Ezután kb fél évvel találkoztunk egy kutyás férfivel aki mesélte hogy ugyanez a csávó elütte a kiscsivaváját,amit ő nem látott csak a szomszédok és amióta a csávó meglátja a kiscsivava gazdáját visszafordul az utcába,és mióta elütötte a kutyát nem szólt hozzá a kutyus gazdájához,még elnézést se kér.A mai napon sétáltattuk ugyanazt a kutyát akit megharapott mikor megint jött a csávó.A csávó megint üvöltözött hogy nem bánt a kutya.A barátnőm próbálta elhúzni a kutyáját vagy felemelni de nem birta és ahogy húzta szét a két kutyát véletlen benyúlt a saját kutyája elé,és ő véletlen megharapta.Ezután ahogy csávó látta hogy megharapta elhajtott.A barátnőm sírt,hány ingere volt és majdnem elájult.Hívtuk a szüleit akik jöttek értünk.Otthon lefertőtlenítettük a sebet.Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetbe mit lehetne tenni,hogy a csávó ráhagyja a kutyája kocsival való futtatását?

2020. máj. 29. 09:27
 1/9 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem hogy a kutyust a csávó nyáron 40 fokba betonon futtatja a kutyát
2020. máj. 29. 09:29
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Jelentsétek fel!
2020. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Feljelentés.
2020. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell jelenteni közúti veszélyeztetés miatt és állatkínzás miatt, valamint testi épség veszélyeztetése miatt.
2020. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Milyen testű kutyákról van szó? Én azt nem értem hogy ha észreveszitek akkor miért nem sétáltok máshova,vagy miért azon az úton sétáltok amerre a csávó is, ha ennyire nem normális, hogy veszélyezteti a kutyáját, a másik kutyáját, és az emberek testi épségét az úton, ha a csávó ennyire köcsög zok szó nélkül feljelentés, a csivava gazdájának is fel kellett volna jelentenie. Illetve miért nem segítettél a barátnődnek hogy a saját kutyáját fel tudja venni, mert akkor ezek szerint nem egy nagy testű kutyája van.

Én anno udvarból kiszabaduló németjuhász kutya és egy kölyökkutya közé ugrottam gyorsan a táskámmal meg elkezdtem körözni, a németjuhász úgy megijedt hogy gyorsan ahogy jött haza is iszkolt, pedig nagyon agresszívan ugatott a kerítésen belül mindenkit, aki arra ment. És akkor fiatal lány voltam. Váratlanul érte a reakcióm, iszonyat megijedt.


De írtam hogy fel kell jelenteni a hülye csávót, 4-es vagyok.

2020. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Fú ez valami nagyon kisvárosi szappanopera:) De akkor a barátnődet végsősoron a saját kutyája harapta meg, ha jól értem.


Mindenesetre, ha ezt a fószert állandóan lehet látni és mindenki ismeri, akkor én legközelebb csinálnék róla egy videót (látszódjon rajta a kutya meg az autó rendszáma is), és mehet a feljelentés.


De hosszáteszem, hogy ha nem pórázon rángatja az autó után a kutyát hanem a kutya szabad akaratából fut az autó után, akkor állatkínzásról azért nem beszélhetünk.

2020. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kutya egy labrador,én pedig azért nem segítettem a barátnőmnek mert nálam is kutya volt akit az ő kutyája szintén utál és csak neki is neki támadott volna,nem birtunk másfele menni mert az utolsó pillanatban vettük észre hogy jön a barátnőm ment volna el de a csávó kutyája követte
2020. máj. 29. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Az en kutyamat ugy harapta meg egy ember pulija,hogy 15 percen belul meghalt. Kihivtuk a rendorseget es vmi jegyzetfuzetfe jegyzetetltek ,elmentek,h keresik az illetot es gyakorlatilag semmit nem csinaltak es lezartak az ugyet. Mar az elejen latszott ,h nem foglalkoznak vele.

A polgarorsegnek is irtam,azt irtak nem a hataskoruk. A puli gazdaja egy csoves,tudtuk ,h tanyaznak es megye fogtak el oket ,pedig torvenyserto kozteruleten lakni.


Hordjatok fujos desodort stb. Vagy barmi mas spret. Fujjatok le a kutyajat.

2020. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ahogy sétáltat nem normális azt fel lehet jelenteni. De a csivava részt nem értem,hogy lett elütve úgy,hogy a gazda nem is látta csak a szomszédok.Ha pórázon volt ami kötelező hogy tudta elütni, ki engedték az útra vagy mi?

Ha csak úgy flangált a kutya akkor az a gazdája felelőssége volt.

A barátnődet ha a saját kutyája harapta meg az szintén nem a fickó dolga. Minek mentek arra,ha nekem már lenne ilyen tapasztalatom tuti más fele mennék a kutyámmal.

Az egyetlen dolog ami miatt fel lehet jelenteni az írásod alapján az a sétáltatási mód.

2020. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!