Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet valamit csinálni a...

Lehet valamit csinálni a fecskékkel?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk egy régi építésű családi házat, amiben már körülbelül 15 éve nem lakott senki, tehát igencsak felújításra szorul. Az a helyzet, hogy az évek során valahol rést találtak és a fecskék befészkeltek az egyik szobába. 2 régi (üres) és egy új fészek van, ebben jelenleg is lakik egy család. Azt szeretnénk tudni, hogy ebben az esetben tudunk-e valakitől segítséget kérni, vagy mi ilyenkor a teendő? Mielőtt bárki félreértené nem akarjuk őket bántani, sem elzavarni, nem bolygatjuk sem őket, sem a fészkeket. Végső esetben azt a helységet idén kihagyjuk és addig ott maradhatnak, de én úgy tudom (lehet rosszul), hogy a fecskék a következő évben ugyanahhoz a fészekhez térnek vissza. Nem sokára szeretnénk gyermeket és abból a helységből szeretnénk majd gyerekszobát csinálni.

2020. jún. 2. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjátok, amíg fiókát nevelnek. Utána le lehet szedni a fészket. Jövőre találnak más fészkelő helyet.
2020. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írta az első, de tegyetek alá valamit, nehogy összepiszkítsák azt a részét a szobának.
2020. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fecskepelenka első körben, hogy ne potyogjon:

[link]

Ha annyira jószívűek vagytok, hogy idén ott hagyjátok őket, amíg kirepülnek, akkor az egy szuper megoldás lenne. Ha nem, akkor az illetékes nemzeti parkot kellene megkeresni ezzel, helyileg nem tudom hol van ez.

Jövőre meg gondolom meg lesz csinálva a lyuk, és többet nem mennek be.

2020. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem a kinti falra rakjatok nekik kárpótlásul füsti/molnárfecske műfészkeket. Nagyon fontos, hogy határozd meg a fajt,( [link] mert a két fecskefajnak másféle műfészek kell. A műfészkek: [link]

2020. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!