Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek ez a felelős...

Szerintetek ez a felelős állatvédelem?

Figyelt kérdés

A történet röviden:


"Mindössze egy éves fiúcska... Bárcsak azt mondhatnánk, hogy eddig gondtalanul élt! De neki kimaradt a boldog babakor, az ágyban, gazdival szundikálás. Nem sétálhatott fűben és nem sütkérezett a napon. Nem keresték a kedvét, nem becézgették. Eddigi életét egy telepen, ketrecben töltötte. Csak egy test volt, a rá rótt feladattal.

Aztán egy szép napon, kinyílt a ketrec ajtaja és ő kiléphetett a nagyvilágba. Egy család magához vette, meg akarta menteni a kis életét. Fiú, szintén yorki kutyusuk mellé életükbe fogadták és meg akartak adni neki mindent, amit eddig nélkülözött. Bíztak abban, hogy a kicsit nagyobb méretű kedvencük jóbarátra lel. Azonban a mese másképp szövődött.


Alig érkezett a családba, máris feszültség kerekedett a két, ivaros kan kutyus között. Fenyegetőzés, testbeszéddel kifejezett dominanciaharc vette kezdetét, ami a tegnapi napon tragédiához vezetett. Az ösztönök és hormonok által vezérelt fiúk összecsaptak, Russel lába pedig súlyosan megsérült. A mellső végtag mindkét csontja eltörött, a tört végek pedig el is mozdultak.


Új családja meg akarta menteni ezt a kiskutyát. Szép életet akartak adni neki, azok után, amin átment. [...]


Ezek után nem maradhattak együtt...


Aprajafalvára került Russel, akinek az azonnali ellátásáról most gondoskodnunk kell. [...]"


130.000 ft-ot kuncsorognak össze, de csak nekem visszás már ez az egész állatvédelem?


1. Kutyás családhoz úgy kellett volna kutyát örökbeadni, hogy a két kutyát semleges helyen összeszoktatják hetek alatt.


2. Akkor kéne örökbefogadni még egy kutyát, ha az elsőt meg tudtam már nevelni.


3. A gazda hibázott, miért másoktól akarják összekuncsorogni a pénzt? Oké, hogy az alapítvány visszavette, de nem az ő dolguk lett volna.


4. Ezt a gazdit sikerült találni a több száz jelentkező közül? Hiresen kritikus minden menhely a jelentkezőkkel, és azt az embert találták a legmegfelelőbbnek, aki amint baj van a kutyával rögtön le is mond róla, még az általa (az ő felelőssége) okozott kárért sem vállal felelősséget?!


5. Igen, jöhettek azzal, hogy ez mind csak volna, már nem lehet az idő kerekét visszaforgatni. De talán ott kezdődne az igazi állatvédelem, hogy megelőzzük a bajt, nem pedig nyerészkedünk rajta. (Mert a 130-ból jut ide meg oda is, senki nem csinál semmit ingyen)


Nektek mi a véleményetek?


2020. jún. 17. 11:52
A kérdező szavazást indított:
Nem volt megelőzhető a baj
Megelőzhető lett volna (és nem kéne megint pénzt kérni)
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi előző nyáron hoztuk el menhelyről első kutyánkat, aki 1 évig menhelyen, előtte pedig egy évig, kölyökkorától kezdve a természetben. Aztán 3 hónapra rá magunkhoz vettünk egy állatvédő által mentett kutyát, aki idősebb az első kutyánknál, sok helyet megjárt, nem nevelték, aligha vitték túlzásba a természetben járást, és a múltnak köszönhetően depressziósan, letargikusan került hozzánk. Két hét. Én voltam velük itthon, iskolából addig hiányoztam. Első kutya játékos, jókedvű, ellentéte másodiknak, aki még erősen reszketett és a hátára erősen háklis volt, ahogy a fejére is, mert verték. Két héten keresztül 5-10 percenként csaptak össze, olykor éjjelente is, amikor első kutya véletlenül rálépett második lábára vagy bármijére. Aztán, nem tökéletesen, de megszokták egymást annyira, hogy egyedül lehessen őket hagyni, de addig éjjelem és nappalom se volt. Mára pedig, majd' félévvel később "falkává" váltak, de még mindketten fejlődnek.


Lényeg: nagyon rosszul csinálták, maguknak köszönhetik a történteket. Első kutyásként is volt annyi eszünk, hogy 0-24 szolgálati idő legyen rájuk, ha meg nem tudtuk volna megcsinálni, nem hozzuk haza, mert tudjuk, hogy komoly felelősség.

2020. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ez az egész zavaros, főleg az eleje.

Írd le érthetően és ne mese szerűen.

2020. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az alapítvány így írta le, ugye így meggyőzőbb.


Röviden annyi, hogy menhelyes kutyust az új helyén úgy elgyepálta a másik kutya, hogy eltört a lába (a sokadik alkalomnál) és most visszakerült az alapítványhoz, ami 130.000 ft-ot akar összegyűjteni a támogatóitól, de nem tudom milyen szervezet az, ahol egy egyébként sürgős műtétre nincs legalább ötször ennyi félretéve, vagy nem tudják megelőlegezni.


Tehát ne a naiv adakozók igyekezetén múljon, hogy most tartóskárosodást szenved-e a szerencsétlen vagy sem.

2020. jún. 17. 12:28
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Menhelyeknek, alapaítványoknak nincs félretett pénzük, mert ami volt azt azonnal elköltik oltásra, kajára, ivartalanításra és a kutyák etetésére, karbantartásra, helybővítésre stb.


Tegyük fel van 1 millió félretett pénzük. Az kb 5-6 komoly sérülésre elég ami van hogy 1 hónap alatt be is következik. El is ment a félre tett pénz. Annyira kiszámíthatatlan mikor mennyit kell költeni, hogy erre nem lehet pénzt félre tenni, főleg hogy nem ebből élnek és így is sokszor saját keresetből finanszírozzák.

2020. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Megelőzhető lett volna, nekem több alapítvány is van, akik nem szimpatikusak, a híresebbek között is. Ahonnan én fogadtam örökbe, ott én kértem a próbaidőt, de nekik még betudom annak, hogy fiatal egyesület, hogy ezt nem ők vetették fel.

Nekem a legszimpatikusabb csapat az Élj Már Dog Rehab, ők egyszerre kevés kutyával foglalkoznak, kifejezetten problémásokkal, de velük nagyon alaposan. Viszont ők nem klasszikus menhely.

2020. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
4-es, nekem az ilyen sztorikban nem az az ellenszenves, hogy pénzt kérnek, azt minden egyesület kér, hanem hogy nem járják körül megfelelően az örökbefogadást, meg ott a másik véglet, akik még a fenekedbe is benéznek, de ők sem mindig azokat a dolgokat figyelik, amiket kellene. Valahol a kettő között kellene megtalálni egy megfelelő arany középutat, ami az állatoknak is jó, és a gazdijelölteknek sem veszi el a kedvét.
2020. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

A pénzes részt én sem értem, ki kér pénzt és miért? Amúgy én már ott nem értem, hogy minek kell két ivaros kant együtt tartani. Ha ivartalanítva lettek volna, lehet jobban kijöttek volna egymással.

Mindazonáltal valóban van olyan, hogy két állat összeférhetetlen. Nekünk két macskánk volt ilyen, ivartalanított nőstény és kandúr, több, mint 10 évet éltek együtt, végig gyűlölték egymást. Szerencsére nagy volt a ház meg a kert, el tudták kerülni egymást.

2020. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, közben látom, hogy a penz kérdésre válaszoltál.
2020. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
De a legtöbb a alpíványnak nincs félretett pénze, honnan lenne? Adó 1%-okból meg adomanyokból élnek. És ha van valami komoly műtét amire kell, akkor leírják a problémát, kirakják a cuki műtétre váró állatka képét, és remélik, hogy összegyűlik. Nyilván ez nem ideális, de ez van, kb minden állatmentő alapítvány folyamatos pénzhiánnyal küzd, és sokszor az állatorvosnál is adósságaik vannak.
2020. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

"130.000 ft-ot akar összegyűjteni a támogatóitól, de nem tudom milyen szervezet az, ahol egy egyébként sürgős műtétre nincs legalább ötször ennyi félretéve, vagy nem tudják megelőlegezni."


Alapítványoknak, menhelyeknek, szervezeteknek nincs pénzük, állandó jelleggel adományokból meg adó 1%-okból tartják fent magukat.

Így ha egy állat műtétre szorul annak gyűjtést szerveznek, mert nem tudnak mást tenni.

2020. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!