Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a macskák ki vannak engedve és ölik a madarakat és hasonlók?

Figyelt kérdés
Hogyan vélekedtek arról hogy ha az ember kiengedi a macskáját bóklászni az utcára/erdőbe/bárhova és az szabadon öldösi a kisállatokat védett madarakat, kisemlősöket, hüllőket, rovarokat. Vagy összepiszkítja a szomszéd gyepét a gyerek homokozóját szétkaparja a frissen ültetett fa törzsét tönkreteszi a környékbeli lakosok kerti tavát össze vissza ellenek mert ivartalanítatlanok. Mit gondoltok erről? Egy ma olvasott kérdés alapján fogalmazódott meg bennem a gondolat mert engem is nagyon zavar.

2020. jún. 18. 19:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

Ugrálnak be hozzánk a kertbe szabadon kószáló házimacskák.

Van kerti tó, medence, szép gyep és bútorok is, de néhány madártetemen kívül még semmiféle, általad említett pusztítással nem találkoztam.

2020. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
nyilván nem arra gondoltam hogy mindenkinél ilyen katasztrófát okoznak csak sokszor olvastam itt/máshol is ilyeneket
2020. jún. 18. 20:10
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem lenne macska, akkor a patkányok, és az egerek jó sok helyen fordulnának el, és sok betegséget hordoznak. De van macska, így nincs patkány betegség alig sehol.


https://www.youtube.com/watch?v=LvUk6pPCmxE

2020. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Inkább tedd fel azt a kérdést, hogy mi lenne ragadozók nélkül... De komolyan, csak gondolj bele.

De ha már itt tartunk, az ember milliószor több kárt tesz a természetben, sőt az egész Földben, mint a macskák.

2020. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
A macskát nem lehet kerítés mögött tartani, szabad állatok! Irigylem a sok idődet, hogy így figyeled merre kapar. Húsevő, na bumm, te is az vagy!Nagyon is lehet őket szereti, csak te bele kötsz mindenbe!
2020. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
nekem nincs személyes tapasztalatom ilyesmivel mivel panelban élek azért kérdezem mivel sokat látok ilyesmiket leírva megosztva stb
2020. jún. 18. 20:32
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

A macska alapvetően egy vadászó macska volt, de az ember háziasította. Ezáltal a honosított macskáknak ugyanúgy vannak ösztöneik. Ezáltal én ezt normálisnak tartom.


Am a farkas-kutya dolog is ugyanez

2020. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
78%

Magyarországon nagyon alacsony szintű az állattartási kultúra (is).A törvény szerint a háziállat a gazda felelőssége,mivel az ő tulajdona.


"Az állatokat úgy kell tartani, hogy ne veszélyeztethessék más állatok - kivéve a ragadozó állatok táplálására szánt élő egyedek -, illetve az ember biztonságát."


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 15.§(1)

2020. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
utolsó ennek mi lehet az oka?
2020. jún. 18. 20:55
 10/32 anonim válasza:
63%

Az alacsony állattartási kultúrának?A nagyszüleink idejében(ill. vidéken máig is sok helyen)nem volt szokás kedvtelésből állatot tartani.


"A macska azért van,hogy egerésszen,enni nem kap,fogjon magának.Fogyóeszköz,nem költünk rá,ha megdöglik,majd lesz másik."


Lényegében haszonállatnak minősültek,ahhoz meg nem érdemes kötődni,a disznót is levágják,ugyebár.Na most,kanász marad,akinek a nevelője kanász alapon,aki azt látta otthon,hogy az állattal nem kell különösebben törődni,az nem lesz képes jól szeretni őket.

2020. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!