Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleménye(d) az ÁRMO...

Mi a véleménye(d) az ÁRMO Állat Rendőrséget Magyarországnak-ról?

Figyelt kérdés

Ki, milyen jogkörökkel ruházná fel az ÁRMO-t?

Nagyon sok állatmenhely felháborodását fejtette ki az ÁRMO megalakulása ellen. Vajon jogosan? Van okuk a tiltakozásra?

Hatósági jogkörökkel is rendelkezniük kell? Felszámolhatóak lesznek a sintértelepek?



#menhely #hatóság #állatvédelem #ÁRMO #szigorú ellenőrzés
2020. jún. 19. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem Isten mentsen meg attól, hogy hatósági jogkörrel is fel legyenek ruházva (ez a tervük)!"


Valószínűleg nem lesznek. Mindenféle kis radikális csoportok nem kapnak csak úgy hatósági jogkört (elképzelni se tudom, hogy kaphatna bármilyen csoport is egyébiránt).

Ha nagyon radikálisnak érzitek, jelenthetitek a fb-n a csoportot, bár nem hiszem, hogy a moderátorok érdemben foglalkoznak majd vele.

2020. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem olvastam el semmit.


Eleve az állatrendőrségre nincs kész az ország - legyen az radikális gondolkodású vagy sem.

2020. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék, ha a gyakorlatban is lennének lépések az állatok ellen elkövetett cselekedetek ellen(törvények, jogszabályok stb már rég vannak, de nincsenek betartatva), de szerintem az igazságszolgáltatás van legjobban lemaradva és azt kéne inkább erősíteni, nem a végrehajtást(magyarán mondva, kapjanak több éves börtönt az állatkínzók, mert pl a kutyáját a kocsival vontató nőt is felmentették).


A sintértelepek is hatóságilag vannak jelen, azokat max a törvényhozás szüntetheti meg, nem a végrehajtás...

2020. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13: Sajnos a jelen helyzetben elkerülhetetlen a sintértelepek léte. Így is ellepnek minket a gazdátlan állatok, jóval többen várnak gazdára mint amennyit örökbe lehet adni. Ha beszüntetnénk az altatást méginkább elfeajulna a helyzet.


Mindent egyszerre radikálisan megváltoztatni eszetlenség lenne. Meg kéne érteni: ez egy folyamat

2020. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14! Ha én szólhatnék, akkor először a "szaporítókat" számolnám fel.

Csak engedéllyel rendelkezők tenyészthetnének kutyákat, macskákat.

A menhelyeket nyilvántartásba kellene venni és minden kihelyezett, beérkezett, elpusztult állatról nyilvántartást kellene vezetni. A mai technikai lehetőség sokkal többre hivatott, mint amikre használják! Szigorúan el kellene számolni a bevételekkel, kiadásokkal. A sintértelepeket át kellene alakítani menhelyekké.

Az állatkínzók szigorú nyilvántartása, tettük mértékének súlyossága alapján kiszabott büntetés- börtön, ahol dolgozniuk kellene.

Sok-sok tisztességes emberre lenne szükség ahhoz, hogy a rendszert létre lehessen hozni.

Az ÁRMO-t hirdetéseit követem, de számomra nem szimpatikus ahogyan tervezik képviselni az állatvédelmet.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szerető Gazdit minden állatkának!

2020. jún. 22. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!