Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért azt mondják,hogy az...

Miért azt mondják,hogy az állatot elaltatják,amikor tulajdonképpen ha lehet így mondani elpusztítják,elveszik az életét,"megölik".Vagy tévedek,és valami orvosi kifejezés ez?

Figyelt kérdés
Bocs,ha hülye,vagy bárgyú a kérdés,de amatőr vagyok a témához,csak szeretem az állatokat.

2020. júl. 7. 21:13
1 2
 1/11 Lena7 ***** válasza:
85%

Ez egy jó kérdés...

Nekem eddig 2 állatomat kellett elaltatni, mind a 2-nél másképp csinálták...


Az egyik az egész közben eber volt, láttam, hogy végezz vele az injekció


A másiknak pedig altatót adtak. És utánna a halálos injekciót. Az szerintem sokkal humánusabb volt.

2020. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%
Szerintem hogy ne legyen olyan ,,barbárság''
2020. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Én állatorvos szeretnék lenni és semmiképpen nem mondanám azt hogy ezzel "megölnek" egy kutyát. Egyszerűen megszabadítjak a fajádalmaitól.
2020. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, komoly kérdés az eutanázia...
2020. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
1-es, az állatorvosi protokoll tiltja, hogy előzetes bódítás nélkül végezzenek eutanáziát! Ezért elvehetik az orvosi engedélyét. Az eutanáziához használt T61 egy idegméreg, persze, hogy előzetes bódítás nélkül nem humánus. Az ilyen orvost fel kell nyomni a kamaránál
2020. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Van az a helyzet amikor szegény állatnak ez a legjobb megoldás. Amikor már annyira beteg, hogy semmiképp sem lehet megmenteni szerintem ez a leghumánusabb megoldás. Ahelyett hogy még napokig, akár hetekig szenvedne, inkább beadnak neki egy altató injekciót és utána a végső szurit. Lehet azt is mondani hogy békésen örök álomra tért.


Ha nincs semmi ok az altatásra, akkor szerintem az csak egy törvényes állatgyilkosság

2020. júl. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert ez jobban, szebben hangzik az embernek. Valóban elpusztítás, amennyiben egy teljesen egészséges lényt injekcióznak be. Ugye egy beteg, menthetetlen állatnak megváltás, abban az esetben elaltatás. Elöbbiben elpusztítás.

Amúgy nekünk volt rákos kutyánk. Végstádiumban szüleim elvitték dokihoz. Elsőnek valóban altatót adott be neki és akkor kapta meg a mérget, amikor már mélyen elszenderedett. Gondolom nem akarják ezzel is stresszelni szegényeket, hogy a haláltusájukat vívják, csak álmukban, öntudatlanul elmennek. Így humánusabb.

2020. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Testileg-szellemileg egészséges állatot nem altatnak el.
2020. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, megölik. De felesleges túldramatizálni. Ő akkor már alszik, nem érez semmit.
2020. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
8-as. Gyerekkoromban a szomszédasszonynak volt két kutyája. Beszerzett melléjük egy harmadikat. Aztán eljött a kötelező oltás ideje, és úgy gondolta, hogy csak két kutya oltására van pénze. Ezért a legidősebbet (kb 5 éves kutyát) elaltatta. Felnőttként tudatosult bennem, hogy milyen szörnyű dolgot tett.
2020. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!