Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez nem minősül állatkínzásnak,...

Ez nem minősül állatkínzásnak, ha éles szögeket ver valaki a madáretetőre?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy egy néni ezt csinálta, ujjnyi hosszú szögek állnak ki a madáretetőből.


Nagyon félek, hogy galamb vagy más madár felnyársalódik rá..



Ezt lehet jelenteni?



2020. aug. 12. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Ez inkább veszélyeztetés mint kínzás. Amúgy az állatvédőknél biztos tudod jelenteni
2020. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Állatkínzás


Btk. 244. § (1) Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás


a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy


b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

2020. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

A madarak nem hülyék, hogy szögre üljenek...

Gondolom így tartja távol a nagyobb madarakat pl: a galambokat nehogy felzabálják a kisebb madarak elől a kaját.

Ez nem állatkínzás!

2020. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha ismered a nénit beszélj vele. Hallottam olyanról, hogy valaki azért tesz szögeket vagy egyéb éles tárgyat a fához, hogy a macska ne tudja elkapni a madarakat. Elég rossz megoldás,viszont lehet az általad leírt néni is hasonló okból csinálta és ha elmondanád neki, hogy ez veszélyes a madarakra is kiszedné a madáretetőből.


Arról nem is beszélve, hogy a macska bárhol máshol eltudja kapni a madarat, plusz szerintem a macskát sem kéne bántani.

2020. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
A galambokat szokták tüskékkel távol tartani, akár azért, hogy ne túrják ki a kisebb madarakat, akár azért, hogy ne szarjanak össze olyan helyeket, ahol higiéniai szempontból problémás lehet (pl. pékségnél, orvosi rendelőnél). A néni házi maszek módszere is szolgálhat hasonló célt, nem fognak felnyársalódni a madarak, ennyire nem hülyék.
2020. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Nagy állatbarátok! akik torz értékitéletetekkel támadjátok a joszándéku madárvédöt. Tessek már egy kicsit tájékozodni!! Talán kezdetnek: [link]
2020. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez a nő nem madárvédő, és sajnos nagyon könnyen felnyársalódhat rá mindenféle madár.


Úgy képzeljétek el az etető tetejét, mint a süni hátát, k_rva nagy, éles, vastag, hosszú szögekkel.


Nem ez a módja a galambok tàvoltartásának, nem kell ehhez megkìnozni őket, ugyanùgy éreznek, mint bàrmelyik màs élőlény. Neveltem már mentett galambot, eszméletlen intelligens.


Azért írom, mert egy fiatal galamb nem tud megmozdulni onnan, félek, hogy felszúródott a teste és ott ragadt.

2020. aug. 12. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

De kérdező, nem érted, hogy nem hülyék a madarak, nem szállnak szögre!!

Ezt próbáld felfogni jó!

2020. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem állatkínzás.
2020. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg tényleg azért csinálja hogy távoltartsa őket. Viszont ha tényleg felnyársalódik rá valami védett madár(bármi ami nem balkáni gelte/szirti galamb kb) akkor azt lehet jelenteni.


Én is neveltem már galambot személyesen,van is,tudom milyen intelligensek:) de az igaz hogyha fiatalok nem feltétlen tudnak manőverezni,vagy ha esetleg kergeti a madarat valami biztos nem azt nézi hova menekül.


Talán ha beszélőviszonyban vagy vele akkor megpróbálhatnád rábeszélni madártüskére. Az nem olyan éles és ha ránehezedik egy galamb mértű madár akkor inkább elhajlik szval nem okoz olyan nagy kárt de így is véd. Vagy simán csináljon olyan madáretetőt amibe nem fér galamb.

2020. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!