Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Attól hogy "állatvédő" joga...

Attól hogy "állatvédő" joga van ilyenekhez??

Figyelt kérdés

Nem panel de társasház, közös kerttel. A szomszéd földszinti, utcai galambokat tart... Berepülnek az ablakán meg ki is, a párkányra szarnak, a járdára, a kertbe, mindehova. Először egyet tartott egy hörcsögketrecbe, aztán jöttek a barátai gondolom, már egy kisebb galamb família van itt. A kertbe eteti, repteti őket, van nekik kint víz kaja stb.


Na a baj az az, hogy menhelyen dolgozik, folyton kutyái macskái vannak és ismer kb minden ilyen megszállott állatmentőt, szóval a feljelentés necces.

Ilyenkor mit lehet tenni? Már szoltak neki többen, de az ő kis galambkáit senki ne bántsa állásponton van.

Ne értsetek félre imádom az állatokat, én is rengeteg macskát/kutyát összeszedtem utcáról, most is van, de ez már szerintem durva azért amit ő csinál.



2020. aug. 22. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Most látok egy másik galambos lérdést is, az nem én vagyok:D

De hasonló szitu

2020. aug. 22. 17:06
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg nagyon rosszul tartja őket, akkor szerintem nyugodtan hívhatsz ki állatvédőket. Ha állatvédő létére kínozza az állatokat, akkor a többiek még rosszabbul fognak vele bánni, mint a random emberekkel.
2020. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nyukgodan hívd ki az állatvédőket. Ha a többség azt akarja, akkor biztos hogy nem ő fog nyerni;)
2020. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az állatvédő ugyanúgy egy civil senki mint bárki más,nincsenek extra jogai...
2020. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ha értetlen vagyok de most az a baj hogy eteti őket vagy az hogy eteti és ezért odaszarnak mindenhova?


Mert ha a 2. akkor nem állatvédőket kell értesíteni.


Egyébként meg nagyon durva hogy csak úgy az utcai galambokat eteti,nekem is van mentett galambom de nyilván orvosi ellátással,a kint madarak bármit összeszedhetnek és terjeszthetik ürülékkel.

2020. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy írta #4, attól, mert állatvédő, még ugyanazok a törvények vonatkoznak rá, mint bárki másra. A jog nem tesz különbséget aközött, hogy valaki állatmentő, maratonfutó, hobbykertész, vagy informatikus. Sőt, az "állatvédő" még csak nem is ihvatalos státusz, nincs ilyen szakma, hivatás vagy képesítés.

Másrészt: attól, mert ismeri a hasonló érdeklődési körű haverjait, még ugyanúgy fel lehet jelenteni, ha megszegi a törvényt. Szép dolog az állattartás, de ez egy olyan hobbi, amit akkor lehet művelni, ha a megfelelő területi adottságok megvannak hozzá. Ahogy én sem tudok sikerrel aranyhalat tartani, ha nincs legalább egy akváriumom vagy halastavam, úgy a galambtartáshoz is bizonyos tárgyi és terepbeli feltételek szükségesek. Mondjuk szükséges hozzá egy saját udvar, mivel a galamboknak tér kell. Ilyen állatokat nem lehet sem panelban, sem társasházban tartani. Nyilván ez nem törvényi előírás, de ha már "állatvédő", akkor tisztában kéne, hogy legyen azzal, hogy mik egy állatnak az igényei. Nekünk például vannak galambjaink. Van egy galambházunk, meg egy szép, tágas falusi kertünk, ahol elkapirgálhatnak. De egy klasszikus városi környezetben ez kivitelezhetetlen. Ott a galamb sem érezné otthonosan magát, tőle idegen az a környezet, és akármilyen hobbit is űz az ember, fontos, hogy az ne rójon irreális terhet a környezetére. Fontos kitétel az "irreális". Tehát pl. aki falura költözik, az teljesen normális, hogy el kell viselnie, hogy pl. a szomszéd kutya néha ugat. Vagy hogy a galambok néha átszállnak a kertjébe. Mivel ez az adott környezet sajátossága. De azt már nem köteles elviselni, hogy pl. a kutyánk állandóan beosonjon a konyhájukba, és belekóstoljon az ebédbe.

A ti környezetetekben a galamb egy környezetidegen tényező, és nem vagytok kötelesek elviselni azt, hogy a ti magánterületeteket megsértse.

Ha meg a közös használatú területet bepiszkítja, akkor kötelessége annak a takarításáról gondoskodnia.

De egyébként tényleg: az ilyen mi a fészkes fenéért nem költözik falura? Ott senkit nem zavarná, hogy a kertje végében mit csinálnak a galambok, ráadásul a galamboknak is jobb lenne.

2020. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy állatvédő, az nem jogosítja fel, hogy rosszul bánjon az állatokkal. Az állatvédő leginkább a hozzáállásától és állatszeretetétől állatvédő.

A természetvédő sem attól természetvédő, hogy ő azt mondja. Hanem a hozzáállásától és attól, hogy védi a természetet, növényeket, állatokat, az ökoszisztémát, és hogy ne legyen teleszemetelve és agyon szennyezve a környezetünk.

Aki azt mondja, hogy állatvédő vagy környezetvédő, és csak kihasználja sok gonoszságra, az nem állatvédő, sem környezetvédő.

2020. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ANTSZ utódja, a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

Náluk kell bejelentést tenni .

Főleg a galambpiszok miatt.

2020. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat, szabálysértési iroda, a galamb kártevő, etetés mindenhol tilos. Párhuzamosan az ÁNTSZ utódjánál is lehet bejelentésttenni, ahogy az előző írta.
2020. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnél, önkormányzatnál jelenteni
2020. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!