Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mivel lehetne elkerülni/vissza...

Mivel lehetne elkerülni/visszaszorítani a kutyamérgezéseket?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom szerencsés városban lakom, itt extrém ritka ez az eset, akkor is inkább személyre szólóan, célzottan a kertbe kerülnek a falatok.

Viszont egyre több és több a beköltöző (nem állítom, hogy a Pestiek potenciális kutyagyilkológépek, erről szó sincs de...) én adás-vételi szférában dolgozom, nem ingatlanosként de rengeteg kertes házat vásárló emberrel találkozom nap mint nap. Mivel velem mindig ott van a kutyám, egy-egy gyerek megsimogatja, de akad aki sírva fakad, bújik előle (8 kilós ebről beszélünk, nem túl ijesztő) gyakran megkérdezem, hogy lesz kutyus? Erre 80%-ban az a válasz, hogy: jesszus, dehogy is.

Ezután egyre gyakrabban tapasztalom a város fb csoportjaiban, hogy zavarja az "újakat" a szomszédok kutyája, ugat, nem tud altatni, tvzni, létezni miatta, fúj xy város minek költöztem ide.


Szóval vélhetően lassacskán itt is elkezdhetnek azt hiszem majd elszaporodni ezek az esetek.


Szoktam látni kitéve nyomtatott papírokat kutyafuttatóknál, hogy VIGYÁZAT! MÉRGEZIK A KUTYÁKAT!

Azon gondolkodtam, hogy ha ilyen táblákkal körberaknánk bizonyos parkokat, tereket, közkedvelt kutyás részeket akkor az vajon üzenet lenne a kutyamérgező jelöltnek, hogy Ó, hát itt figyelnek, akkor ide nem szórom?

Ellenben hamis információ, amiért büntethetnek rémhírterjesztésért.


2020. aug. 25. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem adsz mérget a kutyának! Ennyi!
2020. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kérlek ezt közöld minden állatmérgezővel is :D
2020. aug. 25. 21:22
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
2020. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos az ilyen gonosz, aljas emberekkel nem lehet mit kezdeni, akik szórakozásból vagy bosszúból mérgezik a kutyákat. Úgyhogy a másik oldalról kell megközelíteni a dolgot.


Egyik ismerősömnek a kutyája pl úgy lett tanítva, hogy csak a gazdájától fogadhat el ételt, illetve ha más ad neki, azt csak akkor eheti meg, ha a gazdája is ott van, és mondja neki h "szabad". Bár elsőre ezt eléggé furcsának tartottam, viszont egyszer az ő környékükön is volt mérgezés, sajnos több kutya is elpusztult az utcájukban. Az ismerősöm pedig csak összeszedte a kerítés mellől a bedobált kolbászdarabkákat, mert a kutya hozzájuk sem nyúlt. Na őt pl max akkor lehetne megmérgezni, ha erőszakkal nyomnák le a torkán (bár megnézném azt, aki egy rottweilernél erre vállalkozik).


Szerintem sajnos máshogy nem igazán lehet kivédeni, mint így, ha megtanítjuk rá a kutyáinkat, hogy csak tőlünk fogadjanak el bármilyen ételt.

2020. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Jó mondjuk arra szoktatni eleve a kutyát, hogy csak tőled, a fontosabb családtagjaidtól(meg esetleg attól, akire hagyjátok mondjuk sürgős esetben) fogadjon el ételt. Ha ez már késő, és családi házról van szó, akkor jó minél magasabb kerítést építeni, olyat amin nem lehet könnyen bedobni a mérgező falatokat, esetleg a házad előtti kis placcot is érdeme bekameráztatni(tehát ne az egész utcát vegye, mert ugye azt nem szabad). De ugyebár nem mindenki szeret olyan helyen lakni, ahol nem lehet kilátni a kertből az utcára, de ez érthető is-

Ha panel kutyáról van szó, amit rendszeresen le kell vinni sétálni, akkor tényleg vagy csak tőletek vegyen el kaját, vagy érdemes nagyon szemfülesnek lenni gazdiként, mert sajnos más választás nincs. Ezt kimondott térfigyelő kamerákkal, vagy erre kihelyezett emberekkel kéne figyeltetni, és nagyon keményen büntetni ezt. El sem tudom azt képzeni egyébként, hogy valakinek az a hobbija, hogy állatokat mérgezzen...Mikor Debrecenben laktam galambokat mérgezett az idióta szomszédom, az ilyeneket én élete végéig becsuknám, és élete végéig mérgezném olyan dolgokkal amiktől olyan kínokat élne át, nap, mint nap, mint az által megkínzott állatok.

2020. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Jol látod. "fúj xy város minek költöztem ide." Sokmillios vásárlását, álmait teszi tönkre néhány embertársait lesz-ro kutyatarto. Mégis mit vársz? Miért nem lehet kulturáltan tartani azokat a kutyákat? Több országot irhatnék (ahol saját szememmel láttam, hogy) érdekes modon nincsenek ilyen konfliktusok. Nincsenek egész éjjel örjöngö kutyák (A kutya dolga, hogy ugasson!), nem sz-ratnak, hu-yoztatnak mindent össze a kutyáikkal, persze mindent otthagyva, és föleg nem engedik a kutyátol rettegö emberekhez, gyerekekhez a kutyáikat, nem bánt felkiáltással. Szoval a válaszom: Kulturált, embertársaira is figyelve tartani azokat a kutyákat!!!!
2020. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyenre kutyáknál az lenne a megoldás, hogy úgy neveljük a kutyát, hogy ne egyen fel a földről semmit, csak azt eheti meg, amit tőlünk kap. Viszont a macskákat nem tudod így megnevelni, náluk az lenne a megoldás, hogy az udvaron kívül nem mehet, de ez nehéz feladat, mert vagy az egész életét a házban tölti bezárva, vagy kiengedjük az udvarra, és szökik, mert mindig megtalálja azt az apró gyenge pontot, hogy meglógjon.

Az embereket is feljelenthetjük, de attól, hogy egyet elvisznek más még ugyanúgy kirakja a mérget.

Egyébként már be kellene tiltani a különböző kártevőknek szánt mérgeket, mert a törvény szerint az állatokat a lehető legkevesebb szenvedéssel kell megölni. Na most a méregtől meddig, és mennyit szenved az egér/patkány? Ráadásul nem is beszélve arról, hogy az a lemérgezett kártevő nem ismeri a telekhatárokat, hogy ő a telken pusztuljon el, hanem megy a telkek között, és még az udvarba zárt kutya, macska is meg tudja fogni, ami nem előnyös.

Az a legnagyobb gond, hogy ilyen kegyetlen emberek mindig lesznek, és hiába tiltják be a mérget, ők mindig találnak valami megoldást, hogy hogyan nyírhatják ki az állatokat.

2020. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell tanítani a kutyának, hogy csak a gazdától fogadjon el ételt, italt.
2020. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Úgy rendezni a kerítést és a benne lévő dolgokat (pl. szoros sorba ültetett fenyők, sövény) hogy ne lehessen bedobni, és a kutya se férjen oda.
2020. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is kemény ételmegtagadás van a kutyákban. Amit nem tőlem kap, azt nem eheti fel. Se kertben, se utcán. Szimulált helyzetekkel néha tesztelve vannak. Csak így kerülhető el.
2020. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!