Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van az, hogy a felelős...

Miért van az, hogy a felelős kutyatartókat mindig támadják az emberek?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején.


Annak idején nem törzskönyves kutyám volt, mert akkor még nem tudtam mit jelent ez. Vittem kutyaiskolába, szocializált kutya volt, mindenkivel jól kijött, igaz nem sportoltunk meg semmi. Ennek ellenére folyton betámadtak más kutyatartók (mindig csak olyanok, akiket én nem ismertem), hogy vigyem el a közelükből a korcsomat, mert biztosan egy idegbeteg állat és nem akarnak kockáztatni, szóval emiatt el is kezdtem kerülni a közösségi kutyás tereket.


A járókelők mindmáig azzal idegelnek fel, hogy ha sz.ik a kutyám, akkor rám ordítanak, hogy szedjem fel meg miért ott szaratom!! Természetesen fel szoktam szedni, teljesen alaptalan az ordítozásuk.


Na, akkor ugorjunk: Most, 15 évvel később vettem egy ösztönerős németjuhászt cseh tenyésztőtől. Most azzal b.tatnak az emberek, hogy neveletlen meg direkt arra tanítom, hogy széttépjen mindenkit. Mondom, ember, egy fél éves kutyáról van szó és ezek mind versenyfeladatok, amire tanítom. De nem, én egy feletőtlen b.om vagyok, meglátom majd, hogy feljelentenek állatkínzásért és akkor nézhetek majd.


Miért? Miért kell az embereknek folyton belémkötniük? Először azért, mert nem tenyésztőtől vett kutyám volt, most meg azért, mert nekiálltam verseny szinten sportolni. Ismerősöktől már azt is megkaptam, hogy hogyan képzelem, hogy százezreket költök egy hónapra a kutyára... Teljes agyf. komolyan mondom.


Ti hogyan tudjátok ezt a helyzetet kezelni? Próbálom tettetni, hogy nem érdekel, de valahogy folyton azon kapom magamat, hogy ezen őrlődöm akaratlanul is.



2020. szept. 9. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom nagytestű kutyád volt, ezért féltek.
2020. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyugodt élet záloga,lesz@rni ki mit mond vagy gondol.Nem csak ebben az esetben hanem nagy általánosságban. :)
2020. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy ebböl minden igaz, mert az embereket egész egyszerüen nem érdekli annyira a másik, hogy ennyit szadizzanak. Beszólogatnak stb de különösebben egyiket sem érdekli. Amúgy ha eddig magyarországon éltél akkor ezt miért veszed magadra? Lekell szarni mások véleményét és ennyi.
2020. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Biztos engedelmes kutya, de versenyfeladatokat csináltok, és gondolom azt látják az emberek, hogy ugrál meg harap. Nekem nincs kutyám, de így belegondolva, ha lenne egy kiskutyám, én is félteném. Nem a kutyáddal van a baj, hanem az erőkülönbséggel. Érdemes lenne megpróbálni egy másik nagytestű kutyával összebarátkoztatni.
2020. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a beszólások napi szintűek vagy egész eddigi életedben történt ebből 5?


Először.

A kérdésedben azt írtad, hogy a felelős állattartókat támadják. Azok akik beszóltak, biztosan nem tartottak felelős állattartónak, ha nem volt törzskönyves kutyád.

Egyébként el kellett volna ezt engedni, egy, nagyon max 2 banda lehet ennyire sznob/tudatlan, én azt tapasztalom a legtöbb kutyás közösségben, hogy "mindegy csak kutya legyen" (pozitív értelemben).


Másodszor.

Aki a kutyaszar miatt szólt, szintén nem gondolt felelős állattartónak, hiszen azt gondolta, hogy nem szeded fel.

Ilyenek vannak és lesznek, addig amíg lakáskutyák is.


Akik a németjuhászod viselkedésére szólnak be, azokat át kéne gondolni, mit látnak kívülről, mert 100% hogy nem azt amit te. Pl. nyilván az ŐV jellegű gyakorlatokat nem az utca emberén gyakorlod vele, de most nem tudom elképzelni se, hogy melyik az a BH vagy IGP vizsgakövetelmény, amit támadó jellegűnek vélnek az emberek, vagy egyáltalán találkoznak vele. Tehát nem értem a szituációt.


Ha a kutyád csahol, fojtja magát a nyakörvvel miközben te ott állsz a pattanásig feszült póráz másik végén két kézzel, akkor azt hiszem jogos, hogy kerülnek.


Kutyasuliban van egy hasonló korú mali, brutál jó szülőktől, de minden kutyára ugrik, ugat, szinte támad, a gazdája meg alig bírja visszafogni. Szocializált kutyus, mégsem mennék a közelébe, pedig az enyém jóval nagyobb nála.


Tehát próbáld kicsit kívülről is nézni a dolgokat. Lehet mellényúltam, abból amit leírtál következtettem erre. Gondolom nem a lábmellett követésről gondolták azt, hogy uszítás.



"Százezreket költök egy kutyára egy hónapban" na most kétlem hogy ez így lenne, ha még is...

Ki az aki ezt tudja? Miért és miért tudja? Meg téged miért zavar, ha ezt szóvá teszi? Nyilván megteheted, ez a hobbid stb, mi köze hozzá?!


Kicsit bolhából elefánt a problémád, vagy vonzod a bunkó embereket.

2020. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
You like drama, huh?
2020. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!