Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez miért van így?

Ez miért van így?

Figyelt kérdés
Egy városban élek, szoktam látni kóbor kutyákat. Neten is láttom, hogy osszák hogy itt egy kutya ott egy kutya (több napig is) egyszer a városon kivűl is láttam egy kutyát, felhívtam az összes menhelyet, befogadót kb mindent amit csak lehetet, de mindenhol elutasitottak volt, ahol szinte lecsesztek. Hál istenek egy ismerősöm által sikerult a kutyát elhelyezni. (Hozzám nem lehetet mert van 3)nos a lényeg amit nem fogok fel az az, hogy pl azok a menhelyek akik elutasítottak, mindig osszák meg hogy talált egy kutyát, de már alig él és kell neki a gyógyszer a műtét stb számlaszám ahova utalhatnak az emberek.. Azt valaki meg tudná mondani hogy miért mindig csak szinte haldokló állatokat fogadnak be? Nem akarok itélkezni csak furcsálom.
2020. okt. 11. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem CSAK ilyen állatokat fogadnak be, vannak kevésbé betegek is, csak éppen tele van minden menhely, pénz meg alig van nekik, ezért a nagyobb kiadásokhoz segítségre (adományokra) van szükségük. Az ottani dolgozók részben önkéntes alapon dolgoznak, mert még arra sincs elég pénz, hogy fizetett alkalmazoattakat tudjanak felvenni!

Amelyik állatot "csak" etetni meg ápolni kell, ahhoz nem kérnek adományokat.

2020. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező a haldokló ebekkel a legjövedelmezőbb a marketing, egy egyhete elkóborolt még jó állapotú kutyáért senki nem fog pénzt küldeni nekik.


Helyük nincs is neki, mert nem ők fogták be (nem sztoriértékű), plusz a menhelyi kutyákat képtelenek gazdásítani a több száz jelentkező ellenére.


Ha állatokon akarsz segíteni, nem a menhelyekhez fordulsz, hanem megoldod magad, vagy ismeretségi körben és gazdásítod.


100-ból egy menhely foglalkozik a bejelentett, esetleg már befogott állatokkal, ilyen-olyan indokkal mindig elküldenek, az sem számít, ha sintértelepre viszed a kutyát. Ja de, ebből is jó lejáratókampányt indítanak ellened.

2020. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos hiába pontozzátok a kettest nagyon igaza van!


Több talált macskát, kutyát próbáltam menhelyre adni, de szinte csak a visszautasítást kaptam. Ráadásul sok menhely kb senkinek nem ad állatot, irreális elvárásokat támasztanak, altatásveszélyt hazudnak, vagy épp az állat problémás viselkedését titkolják el.


Az igazán nagy sötét "állatvédők" kb celebek, óriási támogatásokat akasztanak le, közben meg az állatokkal kétes dolgok történnek... PETA, Noé, Wegera....

2020. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!