Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyák fül és farkának vágása?

Kutyák fül és farkának vágása?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy nagy állatbarát lánnyal, aki azt mondta nekem, hogy dobit akar és persze csakis vágottfülüt, hiszen akinek van egy kis szépérzéke az olyat akar.


De nem értem... miért fontos egy elvileg állatbarátnak, hogy ne legyen szerinte "csúnya" a kutyája?

Úgyse fogja harcoltatni, felesleges vágatnia...


Meg olyanokat mondanak az emberek, jaj meg se érzi a kiskutya... dehát honnan tudják? tud bármit tenni a kiskutya ellene? meg se tud harapni a pici kis fogaival, nem tehet semmit.


Szóval tényleg ennyire fontos az esztétika? Marmint van olyan ember, aki a kutyája szemébe nézne (ha értené őt a kutya) és elmondaná neki hogy:

- Figyelj Rexi kérhettelek volna vágatlan füllel is, de úgy nem tetszettél volna, így viszont csonkítva, már nagyon tetszel NEKEM.


De vajon a kutyád, aki akkor még nem is ismert téged... ő is akart tetszeni neked...?

Ilyen áron...


Mondd levágatnád a füleid a kutyád kedvéért, mert szerinte úgy szebb vagy? Pardon.. esztétikusabb.


Nem érdekel, hogy jó kutya vagy, hogy hűséges vagy, amíg nincs vágva a füled nem kellesz, mert nem vagy szép...


Olvastam olyat, hogy dobermannnak még 2 éves koráig is kötözni kellett a füleit, mert egyszerűen nem porcosodott be... akkor így tuti volt értelme a vágásnak...


Egyébként gyönyörűek ezek a kutyák természetes valójukban is! Olyan kopós fejük van! Nagyon aranyosak :D


Nekem egy pitbullom van, nincs vágva a füle, így is apró fülei vannak, cuki vele nagyon. Sosem tudtam volna ártani neki, most 3 éves. Nem harcoltatom sehol, csak a madarakat kergeti néha. :D


Az emberek kevésbé félnek így tőle, barátságosabb feje van, olyan feje van így, amilyen a természete barátságos és aranyos kutyus.

Nem olyan vadorzó fejű, amit sokan szeretnek, mert féljen tőle mindenki!


Na hát ennyi lenne a kérdésem és a mellékelt kis vélemény, amivel én már álláspontot is foglaltam.


Persze azért írtam ki a kérdést, hogy halljak ellenvéleményt is!

Érdekel másoknak a véleménye, írjatok bátran!



2020. nov. 3. 14:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%
Én nem értem ezt a felháborodást. Szerintem ez olyan, mint a babák füllyukasztása. Nem tartom helyesnek, de nem gondolom hogy egy érzéstelenítővel végzett, lézerrel azonnal összeforrasztott vágás lenne a kutyatartók legnagyobb problémája.
2020. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

11.

Vágás? Dehát ez nem egy vágás.

Csonkítás, levágnak a kutyából egy darabot...


Mellesleg a füllyukasztással sem értek egyet.

Anyum mindig panaszkodott, hogy lóg a lyuk a fülében (hiszen akinek kiskorában lyukasztják, mint neki elnyúlik a súly alatt a baba fülcimpája)


Egyik ismerősömnek is baba korában lyukasztották, neki is hatalmas elnyúlt lógó lyuk van rajta.

Szóval ez is értelmetlen... egy kisbabára nem kell ékszer, se smink se más egyéb...

2020. nov. 3. 15:07
 13/27 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egynaposan lyukasztották a fülem, mindig is volt fülbevalóm, egyáltalán nincs elnyúlva és nem csúnya a fülem. Ez nem ezen múlik.

Én kifejezetten hálás vagyok, hogy megcsináltatta anyám anno. Azóta szerettem volna második lyukat mellé, direkt szúrva volt és nem lőve, de így is csupa gond volt vele, begöbösödött, végül hagyni kellett benőni több hónapnyi szenvedés után. Egy csecsemőkori füllövéssel nincsenek ilyen gondok.



Vágottfülű kutyám nincs, így nincs tapasztalatom az emlegetett eü gondokkal, de ha állandóan kínozni kell a kutyát a kezelésekkel, hogy rendben legyen, akkor el tudok képzelni olyan szitut, hogy mégis a vágás a jó megoldás. De nyilván ez baromi ritka.

2020. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
47%
Nekem egy Cane Corso kutyám lesz vágatlan fülekkel, de sajnos csak farokcsonkkal. (Ahonnan hozom ott már korábban levágták a farkát...)
2020. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
59%
A csonkítás állatkínzás, és Magyarországon illegális.
2020. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

2 dobermannt sétáltatnak felénk, az egyik egy kis kölyök. Mindkét kutya csonkított!

Nem tudom, hogy hol csináltatják meg. Lehet, külföldön..

2020. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt én is elítélem az esztétikai célú csonkítást.

Másrészt emberekkel is csinálják (pl. babák füllyukasztása, körülmetélés stb), és ők pl ritkán számolnak be róla, hogy bajuk lenne vele. Nekem is baba koromban ki lett lyukasztva a fülem, nagyon örülök neki.

Ismét leírom, ettől függetlenül én nagyon nem támogatom a kutyák vagdosását, és nem tenném ezt kutyával.

2020. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
36%

#17 vagyok

Semmi baja a fülcmpámnak, ilyenről még nem is hallottam hogy nyúlna... :O

2020. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%
Az én fülem is rendben van!
2020. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%

Én elítélem, miért kell levágni egy darabot a kutyámból csak mert szerintem "esztétikusabb", ha közben a hajam se lennék hajlandó átfesteni csak mert valakim azt mondja úgy jobban tetszenék neki, nemhogy levágatni egy darabot a fülemből.

Mondjuk én a füllyukasztással se értek egyet, kisgyerekként többször is megpróbálták a szüleim de sokszor begyulladt mindenféle nagymama adta aranyfülbevalótól, gyűlöltem, sok embert ismerek akinek babaként csináltattak aztán sose hord benne semmit. Olyan 16 évesen úgy döntöttem mégis akarok, azóta szét van szúrva a fülem mindenfélével de ha lesz gyerekem inkább hagyom hogy majd ő eldöntse nagykorában akar-e fülbevalót.

2020. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!